Skandální chování vlády. Ohrozila životy občanů a ještě má drzost jim vyhrožovat za projevy nesouhlasu

Národní demokracie se pozastavuje nad mediální hysterií, která se rozpoutala po 1. táboru lidu ze dne 1. července. Vítá, že manifestace vzbudila ohlas a zájem nejvyšších politických míst včetně premiéra České republiky Bohuslava Sobotky a dalších vládních činitelů, dokonce rozumí i jejich přehnané reakci. Ta je totiž dána především strachem, který u těchto politiků působí vášně lidu vzedmuté kvůli vlastizrádnému počínání vlády.

Národní demokracie ale nemůže souhlasit se zastrašováním organizátorů a účastníků demonstrace, ke kterému nyní skrze masivní mediální kampaň dochází.

„Lid této země má plné právo vyjádřit svůj občanský nesouhlas s postupem vlády, a to i dosud netypickými prostředky. Situace je dramaticky vážná a zodpovědnost za tuto krizi nese jen a pouze vláda premiéra Sobotky a další politici, například poslanci Evropského parlamentu, kteří faktické přijetí kvót schválili. V takové situaci ohrožení národní bezpečnosti je nošení maket šibenic naprosto adekvátním vyjádřením nesouhlasu vládě, naopak lze hovořit o ještě umírněném chování veřejnosti,“ uvedl předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš, podle kterého jde o pouhé symbolické vzkazy a varování, za která by politici měli být vděční, protože mohou vést ke včasné korekci jejich chybných rozhodnutí.

Připomíná, že sami policejní experti přiznali, že používání motivu šibenice není porušením zákona. Narychlo vytvořený posudek vypracovaný na základě zadání ministerstva vnitra považuje proto za zcela účelový.
Podle Národní demokracie je skandální i to, že politici vyhrožují svolavatelům demonstrace (jsou jimi právě předseda a místopředseda ND) až desetiletými tresty vězení, a vyhrožují dokonce i prostým účastníkům demonstrace.

„Vláda stojí tváří v tvář rozzlobenosti občanů a děsí se jejich hněvu. Proto přešla k manipulacím, vydírání a vyhrožování a snaží se odradit občany od účasti na dalších setkáních. Věřím ale, že tento tlak a mediální hysterie zafunguje právě naopak a druhý tábor lidu bude ještě mohutnější manifestací jednoty a odhodlání českého národa bránit se před hordami nepřizpůsobivých imigrantů a před zrádným počínáním politiků,“ dodal Bartoš.

Národní demokracie nahlásila 2. tábor lidu na 18. července od 17.OO na dolní části Václavského náměstí v Praze (Můstek). Jeho průběh bude obdobný – po projevech vyjde pochod k úřadu vlády, kde bude lidová manifestace pokračovat. Aby se mohlo zúčastnit co nejvíce lidí, byl vybrán právě sobotní termín. V té souvislosti Národní demokracie varuje před možnými provokacemi, ke kterým může na shromáždění docházet a jichž by policie mohla využít k rozpuštění akce. Vyzývá tedy občany k obezřetnosti před takovými diskreditačními snahami. Zároveň veřejnost vybízí, aby se politiky nedala zastrašit a přišla svůj nesouhlas vyjádřit v ještě větším počtu než minule.

„Tento režim končí, trpělivost lidí s ním přetekla. Vláda proti vůli lidu rozhodla o opatřeních, která jsou nejvyšším možným ohrožením národní soudržnosti a vůbec bezpečnosti a ohrozila životy svých spoluobčanů. Pokud se nesemkneme a tato rozhodnutí vlády společně nezvrátíme, bude jakékoli řešení tohoto problému v budoucnosti mnohem bolestnější,“ řekl Bartoš s tím, že je na čase demise vlády a vytvoření vlády národní záchrany.

„Chování vlády je skandální. Přijetím nebezpečných vetřelců ohrozila životy občanů a ještě má tu drzost jim vyhrožovat za projevy nesouhlasu. To je nepřijatelné,“ vyzval předseda Národní demokracie.

V Ostravě, 5. července 2015

Příspěvek byl publikován v rubrice Národní demokracie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s