Dopis řediteli festivalu Prague Pride Czeslawu Walekovi

Vážený pane Waleku, obracím se na Vás jako na hlavního organizátora pochodu homosexuálů, tzv. Prague Pride, a navazuji na náš telefonický rozhovor z 12. června, respektive na mailovou korespondenci, která mu předcházela. Protože jste odmítl možnost osobní schůzky s delegací Národní demokracie a vyžádal si pouze naše písemné stanovisko, pokusím se Vám níže nastínit postoj Národní demokracie a vůbec celé národovecké scény, za kterou se Národní demokracie odvažuje mluvit.

Vážený pan
Czeslaw Walek
ředitel festivalu

Prague Pride, z.s.
Opatovická 166/12
110 00 Praha 1

                                                                                                                                         V Praze dne 15. června 2015

Vážený pane Waleku,

obracím se na Vás jako na hlavního organizátora pochodu homosexuálů, tzv. Prague Pride, a navazuji na náš telefonický rozhovor z 12. června, respektive na mailovou korespondenci, která mu předcházela. Protože jste odmítl možnost osobní schůzky s delegací Národní demokracie a vyžádal si pouze naše písemné stanovisko, pokusím se Vám níže nastínit postoj Národní demokracie a vůbec celé národovecké scény, za kterou se Národní demokracie odvažuje mluvit.

Smyslem schůzky bylo dojít k dohodě ohledně nepořádání letošního pochodu Prague Pride, nebo Vás alespoň informovat o tom, že by zrušení pochodu bylo v zájmu i Vaší menšiny. To, že je naše úvaha správná, potvrdila ostatně mezitím nová informace, že na Slovensku Vaši kolegové k takovému pragmatickému rozhodnutí už po zralé úvaze dospěli.

Nemá smysl nyní předkládat argumenty, proč Vaši akci považujeme zčásti za úpadkovou, zčásti za perverzní a proč s ní zásadně nesouhlasíme. Tyto argumenty týkající se zdravotních rizik, bezpečnostních rizik, možného vyhrocení postojů české společnosti vůči Vaší komunitě, či ohrožení morálky budeme v následujících týdnech předkládat veřejnosti v chystané antikampani k Vašemu festivalu.

Naše strana připravuje řadu aktivit, kterými chce na nepřijatelnost podobných zvrácených iniciativ poukázat. Míra této kampaně bude záviset na ochotě ustoupit od záměru konat Prague Pride. Ustoupila-li by Vaše organizace od plánování pochodu, ustoupíme přirozeně od protikampaně. Budete-li pokračovat v záměru pochod uspořádat, i naše kampaň nabere na síle. Už nyní máme připravenu řadu nápadů, jak demonstrovat občanům Prahy i České republiky, že jde o perverzní aktivity, které je ohrožují.

Naše kampaň ale nebude jen osvětová. Jako strana hájící konzervativní hodnoty vnímáme dokonce jako svoji povinnost proti takovému pochodu rázně zakročit. V tomto ohledu jednáme s dalšími podobně orientovanými politickými i nepolitickými subjekty, kterým se Vaše aktivity rovněž nelíbí. Jsme tak připraveni pochod zablokovat a to mnohem razantněji, než tomu bylo v loňském roce.

Protože nám ale záleží na bezpečnosti případných účastníků pochodu Prague Pride, považujeme za potřebné Vás informovat o tom, že jakkoli se naše strana cítí být mluvčí národovecké scény a bude koordinovat blokádu pochodu (pokud nedojdeme ke shodě ohledně zrušení pochodu), nemáme možnosti zajistit naprostou bezpečnost návštěvníků Prague Pride. Váš pochod vzbuzuje u některých dalších subjektů na národovecké scéně takové vášně, které ani já a mí kolegové nemusíme zvládnout uklidnit a nemůžeme za ně nést odpovědnost. Odpovědnost za ně by padala spíše na stranu organizátorů pochodu Prague Pride, který je vyslovenou provokací a okázalou demonstrací deviace vydávané za normalitu. To je pro drtivou většinu občanů nepřijatelné a urážející.

Z toho důvodu jsem Vás chtěl informovat, že by i pro Vaši komunitu bylo rozumnější nakonec od konání akce upustit. Vím, že je do ní mnoho nainvestováno a sám jste mne informoval, že to asi nepůjde, protože jsou přípravy v plném proudu, ale zkuste to s Vašimi kolegy ještě zvážit a nenechat se strhnout proudem událostí jenom proto, že někdo Vás organizací příprav tlačí do pokračování v neuváženém postupu.

Stanovisko Národní demokracie je jasné. Neustoupíte-li od konání letošního ročníku Prague Pride, pak budete muset počítat s tím, že tento ročník bude poslední. Nevyhodnotíte-li totiž zodpovědně rizika do 15. srpna, pak po tomto termínu nebude možné předejít jejich důsledkům.

Tento dopis prosím považujte za otevřený.

s nadějí na společnou domluvu

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s