Projev předsedy ND na Svatojiřském pochodu: Boj, který se vede, je bojem proti Slovanům

Projev a zdravice předsedy Národní demokracie na pochodu sv. Jiří, který v zastoupení přednesl člen předsednictva ND David Hibsch.

Vážení přátelé, zdravím toto shromáždění jménem politické strany Národní demokracie. Rodinné důvody mi zabránily pochodovat spolu s Vámi, ač bych se takového pochodu velmi rád zúčastnil. Jednak proto, že jde o zajímavou tradici, kterou Akce DOST zahájila (pochodu jsme se účastnili i před rokem), jednak proto, že motiv sv. Jiří bojujícího s drakem je motivem, se kterým naše strana dlouhodobě pracuje a který jí je blízký.

Vítám také snahu Akce DOST propojovat různé politické strany a skupiny vlasteneckého charakteru, a to dokonce i strany a skupiny, které by k sobě jinak samy těžko nacházely cestu. Zprostředkující role Akce DOST je důležitá a pro národní scénu přínosná.

I naše strana se snaží propojovat stejně smýšlející pronárodní síly konzervativní orientace – v rámci Národního kongresu. A nad rámec Národního kongresu se pak nebojíme spolupracovat ani s levicovými uskupeními, pokud jsou rovněž vlastenecky orientována a jde jim o zachování národní svébytnosti.

Důvodem, proč je třeba propojovat strany a spolky ještě ve větší míře, než tomu bylo dříve, je právě nebezpečí války. Národní demokracie na toto nebezpečí dlouhodobě upozorňuje, protože ho vnímá jako velmi akutní. Naše země už dávno ztratila svoji suverenitu a nezávislost – nyní je však dokonce v ohrožení i samotná její existence. Válka vždy překresluje hranice států, státy v ní vznikají i zanikají a pro Českou republiku není samozřejmé, že by případný třetí světový konflikt přežila bez úhony. Ale v ohrožení existence není jen stát, ale vůbec i český národ.

Všichni ti, kteří naopak do války volají (a myslím tím současné vládní ale i opoziční politiky, havlistickou kavárnu a s ní propojená média), všichni ti, kteří schvalují pobyt amerických vojsk či odvody mužů i žen na ruskou frontu, hazardují s budoucností českého národa. Tato zvůle by jim voliči neměla být zapomenuta.

Právě proto je potřeba spojit síly a udělat maximum pro odvrácení toho, aby naše země byla do takového konfliktu zatažena. Za tím účelem je Národní demokracie připravena spolupracovat se všemi politickými i nepolitickými subjekty, kterým jde o zachování národa a odvrácení válečné katastrofy. Prvním krokem je zabránit schválení válečných zákonů, které nám nutí současná vláda a které by znamenaly totální nasazení Čechů, Moravanů a Slezanů do válečných bojů na chystané východní frontě.

Boj, který se v současné době vede, má mnohem hlubší příčiny, než které nám média prezentují. Je to ve skutečnosti boj mezi nadnárodními elitami ovládaným Západem na straně jedné a Slovanstvem na straně druhé. Tyto nadnárodní elity by své panství rády dále rozšířily na úkor slovanských zemí, kterými pohrdají a kterých se bojí.

Jako Čech stojím v této zjitřené době na té straně barikády, na kterou mne vede mé srdce a má širší – slovanská – identita. A jako předseda strany, která se hlásí k myšlence slovanské vzájemnosti, zakončím tento pozdrav citací z písně, kterou se Slované na frontách 1. světové války poznávali a díky které často vzájemně ušetřili své životy:

Žije, žije duch slovanský,
bude žít na věky.
Hrom a peklo, marné vaše,
proti nám jsou vzteky.

Děkuji za pozornost

projev předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše na Svatojiřském pochodu v Praze dne 2. května 2015

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s