Národní demokracie začíná vydávat vlastní stranický tisk. Národní demokracii

Politické strany se v období před volbami zpravidla rozpomenou na své voliče a zaplaví je předvolebními novinami. Zdá se mi to pokrytecké – volič si zaslouží, aby s ním byl politik v kontaktu průběžně, nejen, když potřebuje jeho hlas.

Národní demokracie jako v mnoha jiných případech jde i na toto přesně opačně. Po volbách, kdy ostatní na „stranické noviny“ zčistajasna zapomínají, my je teprve začínáme tisknout.

Přiznávám ale, že nás k tomu vede ještě něco dalšího – vlastně nám nic jiného nezbývá. Mediální blokáda, které Národní demokracie od svého založení čelí, je tak velká, že zaskočila i nás, kteří jsme přitom se sdělovacími prostředky měli své profesní zkušenosti. Takové záměrné mlčení o straně, která jde v mnohém proti proudu, totiž nikdo z nás nepamatuje. Může pro nás sice být potvrzením, že jdeme správným směrem, ale s tím si nevystačíme. Chceme, aby se o nás veřejnost dozvěděla a když to není možné skrze zaběhlé sdělovací prostředky, které se nás rozhodly ignorovat, musíme si pomoci sami. Tím zároveň plním slib, který jsem dal na zářijovém sněmu strany – budeme mít noviny, protože bez nich nemůžeme politickou práci dělat. Nuže, tady jsou.

Národní demokracie vzniká jako tiskový orgán stejnojmenné strany. Věřím, že čtenáře zaujme a pro mnohé, kteří nás dosud neznali, bude impulsem k tomu, aby si o našich názorech zjistili něco více. I proto jsme po dlouhém zvažování zamítli celou řadu pěkných, vlasteneckých a zvukomalebných názvů a přiklonili se k použití jména strany v hlavičce listu.

Alespoň je tím jasně řečeno, o co tomuto listu jde. Nehrajeme si na nezávislé a nestranné médium, ale vracíme se k prvorepublikové tradici, kdy každá strana měla svůj list a čtenář si kupoval noviny podle toho, který politický názor mu byl blízký. Věděl, co od novin čekat, politická orientace deníků byla zřejmá a neskrývaná. Národní demokracie je tiskový orgán Národní demokracie a tím je řečeno vše. Je to list o nás a našich názorech, je to list pro Národní demokraty a pro jejich voliče. Ať ty stávající, tak i ty, kteří i díky němu Národní demokracii teprve v budoucnu objeví…

A jak se k číslům Národní demokracie dostanete? Rozhodli jsme se naše noviny prodávat na ulici, prostřednictvím kamelotů – příznivců či členů naší strany. Pokusíme se tímto způsobem obejít finančně nákladnou distribuci přes novinové stánky. Příští číslo tedy získáte tak, jako jste dostali číslo první – od vašeho kolportéra. S ním se domluvte, kdy a kde bude k dispozici příští výtisk. Sledujte také webové stránky narodnidemokracie.cz, kde budete o novém čísle včas informováni.

pokud chcete získat noviny Národní demokracie, obraťte se na naše místní organizace, případně volejte na 732 322 371

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s