Projev předsedy ND před americkou ambasádou

Pánové (a dámy) z amerického velvyslanectví, i všichni ti zrádcové českého národa, kteří do této budovy chodí na kafíčko, došla nám s vámi trpělivost.

Víme, že Listopad 89 byl v režii, i když to trochu trvalo, než si to celý národ uvědomil.

Víme, že během uplynulých 25 let jste se mnohokrát snažili zasahovat do dění v této zemi, tak jako to děláte kdekoli jinde ve světě. Někdy se vám to dařilo více, někdy méně.

Víme, že jste se snažili ovlivnit prezidentskou volbu před dvěma lety tak, aby zvítězil kandidát, který bude vaší poslušnou loutkou, jako byl Václav Havel. Naštěstí se to nepovedlo.

Víme, že loňský pád vlády premiéra Nečase byl dílem vašich tajných služeb.

A víme, že když se současný prezident vydal vlastní cestou, kdy se neřídí vašimi pokyny, začali jste spolu s pátou kolonou v této zemi připravovat jeho politický atentát.

To je přesně to, co zažíváme v tuto chvíli a co jsme měli možnost vidět 17. listopadu.

Právě to byla pověstná poslední kapka do poháru naší trpělivosti, protože žádný soudný člověk nemůže věřit tomu, že šlo o spontánní protest proti hlavě státu. Je to jen další z vašich pokusů o barevnou revoluci, nyní nově v České republice.

Ale my jsme si řekli „dost“. Nedopustíme zde scénář, který jste použili na Ukrajině, ale i v dalších zemích.

Nehodláme čekat, až v této zemi vyvoláte něco na způsob majdanu, nehodláme čekat, až zde zažehnete konflikt, který vyústí v občanskou válku. Rozdělit zemi a opanovat ji, je váš osvědčený způsob.

My se ale rozdělit nenecháme. Právě proto jsme přišli s iniciativou, která naopak lidi spojuje.

Spojuje lidi všech názorových proudů a politických preferencí, kteří ale stejně vnímají, že problém není v Miloši Zemanovi, ale v americké ambasádě, která protesty proti prezidentovi organizuje.

Spor o Zemana je umělý spor a je velmi podobný tomu, který tu byl v případě jeho předchůdce. Oba byli do jisté míry sebevědomými prezidenty, což se Spojeným státům nemůže hodit.

Spojuje nás láska k této zemi. Každý máme různé představy o tom, jak by se měly spravovat věci veřejné, ale když jde o tak zásadní útok na náš národ, útok, kterému nyní čelíme, jsme připraveni spolupracovat – a za naši stranu dodávám, že klidně i s komunisty.

Na Miloše Zemana můžeme mít různé názory, ale je to legitimně zvolený prezident této země. Jakýkoli útok cizí země na hlavu našeho státu vnímáme jako nepřijatelné vměšování do vnitřních záležitostí České republiky, které odsuzujeme. Za prezidentem stojíme a budeme stát.

Stejně tak odmítáme jiné způsoby vměšování ze strany USA, jako podporu americké ambasády pochodům zvrhlosti (Prague Pride), ve které vždy povinně – někdy ale i nadšeně – kráčí její zaměstnanci. A velvyslanci, jako například Norman W. Eisen. Pamatujeme také na jeho vměšování se do cikánské otázky, do otázky tzv. lidských práv, nepokryté lobbování za americké firmy a snahy ovlivňovat zákony této země, aby sloužily americkým zájmům.

Neustálé karatelství a poučování o tom, jak bychom co měli dělat, abychom byli transparentní, přičemž údajná transparentnost má být jen zástěrkou pro to, aby zakázky získávaly západní firmy.

Jeho nástupce v tomto úsilí pokračuje. I on je spíše než diplomat hlavně lobbista. Strká nos do věcí, do kterých mu nic není, navštěvuje speciální české vojenské jednotky a kdoví proč s nimi cosi domlouvá. Podporuje zdejší páté kolony, aby v této zemi dělaly nepořádek. Je to hanebné.

My to už nehodláme tolerovat. Kdyby bylo na nás, požadovali bychom vyhoštění současného velvyslance USA z České republiky. A protože se nedá předpokládat, že by nám sem poslali někoho normálního, požadovali bychom úplné přerušení diplomatických vztahů s USA do té doby, dokud USA nezanechají svých podvratných pokusů v této zemi.

Naše země není žádná banánová republika, aby si zde spojené státy svrhávaly premiéry a prezidenty, kdykoli je napadne.

Tato země je naše země. A naše země, naše věc.

Pokud toto Spojené státy nepochopí, budeme jim to muset vysvětlit.

CELÝ PROJEV A. B. BARTOŠE před Americkým velvyslanectvím v Praze

http://www.narodnidemokracie.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s