Setkání s vlastenci v Prostějově

Předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš přijal pozvání vlastenců z Olomouckého kraje a v sobotu 15. listopadu navštívil Prostějov, aby projednal otázku možné spolupráce mezi ND a zdejší velmi silnou skupinou autonomních národovců a případné založení místní organizace Národní demokracie v Prostějově.

Po pracovním obědě v Národním domě následovala prohlídka historického centra, návštěva bývalého židovského ghetta a „Zdi nářků“, jak místní nazývají středověkké křesťanské hradby, nedávno nevkusně pomalované vyobrazením židovských krámků upomínajících na zaniklou čtvrť.

V jednom z prostějovských pensionů pak proběhlo setkání, na kterém Bartoš představil politickou stranu Národní demokracie a její plány, stejně jako knihu „Zpověď“.

„Musím ocenit nejen perfektní organizaci celého dne, ale především bych chtěl vyseknout poklonu místním vlastencům za práci, kterou už několik let odvádějí a se kterou jsem se měl možnost seznámit. Netušil jsem, že v Prostějově je tak silná a dobře organizovaná komunita národně smýšlejících mladých lidí a je to pro mne velmi příjemné zjištění. Národní demokracie by si velmi vážila toho, kdyby mohla s touto skupinou spolupracovat,“ uvedl po setkání Bartoš.

„Jak jsem se dozvěděl, v roce 1933 byl starostou Prostějova zvolen Jan Sedláček, člen Kramářovy Národnědemokratické strany a pozdější poslanec za Národní sjednocení. Rádi bychom proto i v Prostějově navázali na odkaz předválečných národovců,“ dodal.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s