Národní demokracie podala návrh na neplatnost voleb do Magistrátu hl. m. Prahy

Při náhodné kontrole výsledků v jednotlivých okrscích jsme zjistili nesrovnalosti mezi reálně odevzdanými hlasy a hlasy započítanými a uvedenými v konečném součtu na webových stránkách http://www.volby.cz provozovaných Českým statistickým úřadem.

Například v jednom z volebních okrsků, kde naši voliči porovnali konečný výsledek prezentovaný ČSÚ s hlasy jimi reálně odevzdanými pro Národní demokracii, bylo zjištěno závažné podhodnocení těchto hlasů až o třetinu. Národní demokracie má připravena přísežná prohlášení svých voličů, kteří ND volili, ale jejichž hlasy nebyly započteny.

Protože máme důvodné podezření, že nejde jen o náhodné pochybení volební komise či ČSÚ, ale může jít o systematické a systémové podhodnocování hlasů stran nepohodlných současnému režimu, podnikla Národní demokracie příslušné právní kroky a podala návrh na zneplatnění voleb v Praze.

Připomínáme, že podobné nesrovnalosti jsme zaznamenali hned v několika volebních okrscích na různých místech republiky ve volbách do Evropského parlamentu. Protože šlo ale jen o nezapočtení přednostních hlasů, rozhodli jsme se tehdy žádnou stížnost nepodávat.

Současné zjištění manipulace s volebními hlasy je však natolik závážné, že jsme tento krok museli učinit. Dlouhodobě totiž upozorňujeme na možnou manipulaci s volebními hlasy, ať už k ní může docházet přes noc z pátku na sobotu (v ČR se jako v jediné zemi v Evropě volí dva dny a volební urna je přes noc nehlídaná) nebo se s počty hlasů manipuluje přímo v Českém statistickém úřadě při konečném sčítání.

Zároveň tímto chceme otevřít téma regulérnosti voleb obecně, protože ukázalo-li by se, že k takovým manipulacím dochází ve větším rozsahu, znamenalo by to, že česká veřejnost je dlouhodobě podváděna a klamána. To by také vysvětlovalo nezvykle nízké volební výsledky vlasteneckých stran v minulosti, třebaže v české veřejnosti je po takových stranách nezanedbatelná poptávka.

Národní demokracie vyzývá Český statistický úřad, aby průkazně doložil, jaký typ softwaru na sčítání volebních výsledků používá, jak tento software funguje a aby umožnil přístup pozorovatelům, kteří posoudí, zda tento počítačový program nestraní zavedeným stranám či nesnižuje reálné výsledky stran vlasteneckých a euroskeptických.

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie
Ladislav Zemánek, místopředseda Národní demokracie

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s