Za „pražským majdanem“ stojí TOP 09. Najímá si demonstranty za 1000 korun na den

Od první chvíle, co se veřejnost dozvěděla o chystané nátlakové akci nazvané „pražský majdan“, Národní demokracie jednoznačně odsoudila pořádání těchto protestů, stejně jako fakt, že magistrát hl. města Prahy dal k jejich konání v samém srdci metropole svolení.

Národní demokracie upozorňuje na nebezpečí s touto aktivitou spojená, ať už jimi jsou každodenní potyčky mezi stanujícími Ukrajinci na jedné a diskutujícími Čechy či zahraničními turisty na druhé straně, nevhodnost stanového městečka na tak významném a symbolickém místě Prahy či především fakt, že šňůra protestů může být zneužita zahraničními nevládními organizacemi k vyvolání občanských nepokojů, které stály za pádem ukrajinského režimu a vedly k současné občanské válce mezi pučisty ovládaným Kyjevem a Novoruskem.

Národní demokracie podporuje a vítá aktivity několika statečných českých občanů, kteří naproti stanovému městečku „majdanistů“ zřídili petiční stánky, kde na zmiňovaná nebezpečí upozorňují.

Národní demokracie odsuzuje záměr „majdanistů“ uspořádat tuto neděli průvod před sídlo Úřadu vlády ČR za účelem vytvoření nátlaku na český vládní kabinet. Národní demokracie naopak podporuje a vítá spontánní aktivitu různých spolků a jejich snahu průvod majdanistů k úřadu vlády nepustit.

Národní demokracie také upozorňuje na skutečnost, že za celou iniciativou „pražský majdan“ stojí TOP 09. Ta touto akcí jednak vychází vstříc zadání zahraničních struktur, kterými je řízena, jednak se na ní snaží získat politické body v předvolební kampani. Táboření majdanistů se účastní kandidáti TOP 09 (Martin Bursík), své vystoupení zde plánuje i primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09).

Podle našich informací také TOP 09 vyplácí jednotlivým demonstrantům 1000,- Kč za den. Magistrát, který ovládá TOP 09, povolil konání těchto protestů až do 18. listopadu a podle nejnovějších zpráv si majdanisté zabrání prostoru prodloužili se souhlasem magistrátu dokonce až do ledna příštího roku.

Stejně jako v Kyjevě, i za pražským majdanem se dá vystopovat „americká stopa“. Ze zkušenosti členů Národní demokracie, které situaci na Staroměstském náměstí pravidelně monitorují, vyplývá, že se mezi demonstranty vyskytují lidé dlouhodobě žijící v USA nebo pracující v ČR pro americké společnosti.

Chystají se Spojené státy vyvolat i v České republice občanskou válku? Národní demokracie něco takového nedopustí a na každý takový pokus odpoví adekvátním a rozhodným způsobem.

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s