Tiskové prohlášení k tzv. „seznamu Židů“

Z médií1 jsem se dozvěděl o údajné – snad až desetimilionové – pokutě ze strany Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), stejně jako o mně údajně hrozícím trestním stíhání ze strany ministerstva vnitra jako osoby, která „svou činností narušuje veřejný pořádek a ohrožuje bezpečnost“ – to vše v souvislosti s internetovou encyklopedií významných židovských osobností publikovanou na serveru ČechyČechům.2

V této záležitosti jsem nebyl žádným úřadem osloven, nebyl jsem nikým ze zmiňovaných institucí kontaktován, nepovažoval bych proto za nutné se vyjadřovat k něčemu, o čem mi není nic známo.

Vzhledem k tomu, že jde o závažný mediální útok, chci však přece jen několik věcí poznamenat.

Encyklopedický seznam významných židovských osobností nepovažuji ani v nejmenším za závadný, protizákonný či jakkoli zneužívající osobní údaje. Plně si za tímto internetovým projektem stojím a v mnoha vyjádřeních pro sdělovací prostředky jsem jeho smysl už objasnil. K tomu se nehodlám vracet.

Podotýkám jen, že inspirací k němu mi byla několik let na české wikipedii existující kategorie Čeští Židé,3 která funguje na podobném principu a přesto se nad ní dosud nikdo nepohoršoval. Druhou inspirací mi byla knižní publikace Encyklopedie významných osobností ve víru židovského osudu od Artura Zemplinera (Lederer & Zempliner Consulting, 2000)4, která předkládá životopisné medailonky několika stovek význačných židovských osobností celého světa i českého prostoru, zesnulé i žijící. Na tyto podnětné práce jsem navázal a aktualizoval je publikováním 300 hesel – medailonků význačných českých osobností židovského původu.

Jakékoli mediální zkratky o tom, že jde o „seznam Židů“, dokonce „určených k likvidaci“, jak poznamenal před časem časopis Týden, považuji za lež a pomluvu a celý mediální popis události za útok na moji osobu, za snahu o moji diskreditaci.

Protože jsem zároveň předsedou politické strany Národní demokracie a k tomuto mediálnímu útoku dochází v době vrcholící kampaně do senátních a komunálních voleb (podobně jako první útok ze strany Týdne přišel pár týdnů před volbami do Evropského parlamentu), považuji celou věc také za cílenou kampaň proti Národní demokracii a tedy za čistě politicky motivovanou záležitost.

Případné postihy by pak byly nutně vnímány jako jednoznačné porušení svobody slova garantované Ústavou ČR, stejně jako porušení svobodné soutěže politických stran.

Adam B. Bartoš, 17. září 2014

______________

 1. časopis Týden 38/2014, TV Barrandov
 2. http://cechycechum.wordpress.com/category/slavni-zide-mezi-nami/
 3. http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:%C4%8Ce%C5%A1t%C3%AD_%C5%BDid%C3%A9
 4. https://www.kosmas.cz/knihy/100559/encyklopedie-vyznamnych-osobnosti-ve-viru-zidovskeho-osudu/
Příspěvek byl publikován v rubrice Média. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u „Tiskové prohlášení k tzv. „seznamu Židů“

 1. APOSTASIE VYSOKOSTUPŇOVÉHO ZEDNÁŘE A SLUŽEBNÍKA SATANOVY SYNAGOGY – PSEUDOPAPEŽE JORGE BERGOGLIA

  Tuto odpornou zrůdu (stejně jako všechny jeho pokoncilní zednářské předchůdce: Roncalliho, Montiniho, Wojtylu a Ratzingera) považují pseudokatolíci Semín, Bahník, Stritzko, Hájek a jiní za právoplatné papeže!!! S katolicismem nemají vůbec nic společného!

 2. Cook =teply dnes to priznal verejne Cook=cock. Vychrtly buzerant ,boss Apple. Viva rady posiluji pan risky zastupce ma nyni prilezitost pozvat jej na Prag Pride kde muze pobihat s hosi v povlikackach tesnych a uzit si v meste jez je v homosexualni chatre uznavano jako hlavni mesto sveta panske prostituce .Radost ma jiste I byvaly clen vedeni listu pana Culika, jisteho uchyla jmenem Fabiano Golo z Brazilie . Bukvice jste konecne viditelni dekujeme

 3. Vaclave tohle jsi mel vedet pri tzv . privatizaci kdy jste kamaradum a znamym davali vse zdarma s podvodem dluhu ktery byl predem smazan neb se vedelo ze az zmizi „consolidacni banka“ zmizi I dluhy soukmenovcu. Nebo je to snad jinak ?Vzdyt I poradci z USA a Anglie se chytali za hlavy z tzv sokove privatizace. Bez nich jste ani nebyli schopni neco udelat ,proto se vse rozkradlo do zahranici Ja osobne jsem v te dobe mohl koupit palac Moskva I s Buffetem a kinem za 29 milionu ve stredu Phy . Nemel jsem ale zajem se nechat zvrazdit na objednavku . Moji znami ,jeden majitel Cukraku a prilehleho panstvi a dalsi spoluvlastnik jedne TV mne vse vysvetlili jak to bezi . Takze sypani popele na hlavu ti nepomuze snad jen u tech IQ60 a neznalkum ,viz zde na chatech Proto to ze jsi se stavel za CR pozdeji bylo sice hezke ale asi tak nerealne jako to ze Porosenko je zvoleny president a EU funguje k prospechu stada pouzitelnych i.iotu

  PS tak tohle jsem napsal ochrancum pravdy do platku Aktualne , samozrejme ze to neproslo ani computerovym censorem ,takova je democracie v CR ,hejno prisluhovacu a praskacu ,jako v kazde ere republiky . Je to opravdu az k bliti kam ze se eto speje .

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s