Národní kongres – za českou Prahu – koalice DSSS a Národní demokracie. Program pro volby do magistrátu hl. města Prahy

POŽADUJEME OPĚTOVNÉ ZAVEDENÍ DOMOVSKÉHO PRÁVA

Protože většina závadových osob, jako jsou bezdomovci či narkomané, pochází z jiných regionů České republiky, domovské právo by umožnilo vykázat tyto osoby z Prahy a výrazně zlepšit bezpečnostní situaci v hlavním městě. Tento právní institut v naší zemi dobře fungoval až do roku 1948, kdy byl zrušen. Je čas ho obnovit.

VRÁTÍME VODU LIDEM

Vypovíme nevýhodnou a podvodně uzavřenou smlouvu s Veolií. Nejen vodovodní infrastruktura, ale i její provozování bude v majetku města. Zlevníme vodu. Zásobování vodou, elektřinou, plynem, teplem, odvoz odpadků a odpadních vod (kanalizace) budou zajišťovat veřejně prospěšné společnosti pod kontrolou zastupitelstva hl. města Prahy.

ZA ČESKOU PRAHU

Vrátíme do Prahy češtinu. Nápisy musejí být nejprve v češtině, větším písmem, až pak mohou následovat nápisy v cizích jazycích. Státní a vůbec všechny veřejné instituce a podniky musejí mít v názvech češtinu povinně. Naše úsilí na pražské úrovni bude propojeno se snahou o prosazení zákona na obranu českého jazyka na celostátní úrovni a celorepublikovou kampaní, jejímž cílem bude podpora našeho mateřského jazyka.

PŘEJMENUJEME LETIŠTĚ

Vratíme neoblíbenému a vysmívanému Letišti Václava Havla jeho původní pěkný název: Letiště Praha-Ruzyně.

VYŽENEME POCHODY OPLZLOSTI

Praha už nebude spojována s pochody homosexuálů Prague Pride, jako tomu bylo několik posledních let. Nedovolíme, aby město takovým aktivitám poskytovalo záštitu a podporovalo je. Vykážeme je pryč z metropole.

NECHCEME EBOLU V ULICÍCH PRAHY

Vyčistíme centrum města. Čech se nesmí na Václavském náměstí bát, nesmí mít pocit, že se nachází v Africe. Posílíme počty strážníků městské policie v ulicích, parcích a dalších rizikových oblastech. Financí je dost, postačí lepší hospodaření s rozpočtem Prahy a změna priorit v úkolech městské policie. Budeme usilovat o lepší koordinaci spolupráce mezi městskou policií a Policií ČR, tak aby nedocházelo např. k zbytečné duplicitě v činnosti hlídkové služby apod.

MĚSTO PRO LIDI, NE PRO KOLA

Úkolem policistů nesmí být šikana řidičů, rozdávání pokutových bločků za špatné parkování a odtahy vozidel, ale posílení hlídkové služby, důsledný dohled nad dodržováním veřejného pořádku a častá kontrola rizikových prostor a osob. Zvýšení max. povolené rychlosti na pražské magistrále zpět na 80 km/hod. Záchytná parkoviště budou za minimální poplatek, provozované městem, ne soukromými firmami. Zásadní přepracování systému parkovacích zón tak, aby byla využitelná a rovnoměrně využíváná během celého dne; jejich provozováním pověřit veřejně prospěšné společnosti magistrátu. Ukončíme plýtvání prostředků na stavby předražených cyklostezek.

DOHLÉDNEME NA TVÁŘ PRAHY

Obnovíme funkci hlavního architekta. Nedopustíme stavbu Kaplického blobu či megalomanské a necitlivé projekty zahraničních developerů a magnátů. Omezením nové výstavby zachováme historické jádro Prahy. Stavby výškových budov vytěsníme na okraj města. Zabráníme dalšímu zahušťování výstavby a ničení zeleně.

ZASTAVÍME DALŠÍ ZADLUŽOVÁNÍ PRAHY

Výrazné omezení dotací soukromým subjetům; pokud budou výjimečně poskytnuty, musí být kompenzovány majetkovým podílem magistrátu v těchto firmách odpovídajícím výši dotace. Sociální byty a ubytovny provozovat formou veřejně prospěšných společností. Zrušení dotací města soukromým spolkům profitujícím zejména z protirodinné státní politiky či přiživujícím se na seniorech a zdravotně postižených občanech – služby v těchto oblastech zajišťovat obecně prospěšnými společnostmi. Řádným forezním auditem zjistíme efektivitu vynaložených prostředků z nesmyslných půjček. Vytvoříme vizi dalšího rozvoje Prahy s cílem snižovat dluhovou službu. Na této vizi budou spolupracovat špičkoví odborníci, nikoli pouze úředníci.

ZACHRÁNÍME KOSTEL SV. MICHAELA

Překazíme plány cizích investorů udělat z významné kulturní a církevní památky nevěstinec. Vrátíme význačnému kostelu jeho duchovní význam.

http://nebruselu.cz/20140915e.htm

Příspěvek byl publikován v rubrice Národní demokracie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s