Sněm Národní demokracie: Ani doprava, ani doleva, ale pro národ

Takové bylo heslo II. celorepublikového sněmu Národní demokracie, který se konal v Praze v sobotu 6. září. Sněm zahájil kampaň Národních demokratů před komunálními a senátními volbami a potvrdil stávající vedení na příští tři roky.

Dopolední část byla otevřená pro hosty a sdělovací prostředky, odpolední část sněmu byla pracovní, přístupná jen členům Národní demokracie.

V hlavním projevu, který odstartoval několikahodinový maraton proslovů, zdravic a následného sněmování, vyzval předseda strany Adam B. Bartoš k podpoře kandidátů Národní demokracie, kteří se o hlasy voličů ucházejí v 16 městech ČR a ve čtyřech senátních obvodech.

Zároveň ale varoval před nebezpečím válečného konfliktu Západu proti slovanskému Rusku. Národní demokracie je podle něho připravena hájit české národní zájmy nejen v době míru, ale i v době války.

„Nechceme válku, naopak ji důrazně odmítáme a před ní varujeme. Ale jsme realisté a víme, že pokud se mezinárodní bankovní kabala pro válku rozhodla, nejspíše ji neodvrátíme. Tak jako nepřátelé vidí ve válce příležitost, jak prosadit své plány, i my musíme být na tuto eventualitu připraveni, nesmíme se vývojem nechat zaskočit a musíme naopak přemýšlet, jak ve válce zajistit zachování tohoto národa,“ uvedl Bartoš.

V podobném duchu hovořil při zahájení sněmu místopředseda Ladislav Zemánek, který nastínil i budoucí roli Národní demokracie. „Příznaky všeobecné krize se nedají přehlédnout. O to víc je potřeba, aby v každé zemi existovala síla, která se nebude bát převzít odpovědnost za budoucnost svého národa, až – uprostřed utrpení a chaosu, který nejspíš nastane – přijde ten pravý čas. My chceme být u nás tou silou,“ prohlásil.

Sněm pak jednomyslně přijal usnesení k situaci na Ukrajině, ve kterém Národní demokracie pro urovnání konfliktu navrhuje pětibodový plán, který požaduje mimo jiné rozdělení Ukrajiny a uznání Doněcké a Luhanské lidové republiky vládou ČR.

Národní demokraté si také vyslechli projevy a pozdravy hostů – například někdejšího předsedy Akce D.O.S.T. Michala Semína, předsedy pražské DSSS Jiřího Petřivalského či zdravice předsedy Konzervativního a sociálního hnutí Ladislava Malého, šéfredaktora magazínu Protiproud.cz Petra Hájka nebo předsedy strany Národní prosperita Zbyňka Štěpána. Hosty sněmu byli také občanský aktivista Erik Sedláček, prezident Česko-německé hospodářské komory Thomas Maria Miklas či nestor českého národoveckého hnutí Jan Skácel. Tomu sněm u příležitosti jeho 80. narozenin a jako ocenění za celoživotní obhajobu vlastenectví a konzervativních hodnot udělil čestné členství v Národní demokracii.

Odpolední část sněmu byla věnována schvalování sněmovních dokumentů, podrobného volebního programu Národní demokracie a potvrzení stávajícího vedení strany.

Národní demokraté jednomyslně, sto procenty hlasů, potvrdili mandát současného předsednictva a zároveň dovolili dva nové členy vedení. Národní demokracii tak příští tři roky opět povedou předseda Adam B. Bartoš, místopředseda Ladislav Zemánek a členové předsednictva František Červenka a Petr Žák. Novými členy vedení jsou Alena Drvotová z Kladna a David Hibsch z Ostravy.

Adam B. Bartoš – předseda Národní demokracie; Ladislav Zemánek – místopředseda Národní demokracie

http://nebruselu.cz/20140908d.htm

Příspěvek byl publikován v rubrice Národní demokracie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s