Národní kongres se brzy rozšíří. Druhý projev ABB na sněmu Národní demokracie

Vážené dámy, vážení pánové, slyšeli jsme několik proslovů či zdravic některých mimoparlamentních stran a není to náhodou, že byly vybrány právě tyto, které tvoří, nebo v budoucnu budou tvořit tzv. Národní kongres.

Národní kongres není jen nová značka, s jejímž názvem jdeme do komunálních voleb například v Praze a na některých dalších místech republiky. Národní kongres je projekt, který do jisté míry realizuje to, o čem jsem mluvil ve svém prvním proslovu.

Národní kongres, ve své samotné podstatě, má být jakýmsi alternativním centrem moci, stínovým parlamentem, konkurentem současnému parlamentu.

Ve své ideální podobě bude zahrnovat všechny euroskeptické a vlastenecké strany, ale i spolky, tedy všechny ty subjekty, kterým jde za zachování tohoto národa. Je nabíledni, že v případě válečného konfliktu by takovýto orgán mohl zájmy obyvatel české republiky zastupovat adekvátněji, než nějaký parlament, který dnes stejně neslouží ničemu jinému, než implementování směrnic z bruselu a je tedy svým způsobem v očích českých voličů zdiskreditovaný.

Čím dám tím více bude poptávka po nějakém alternativním centru vlády a rozhodování a NK by mohl sehrát tuto úlohu. Být členem NK je tedy vpravdě prorocký, prozíravý krok a my jsme tento krok učinili, jakkoli to může vypadat, že nevěříme vlastní značce, Národní demokracii a vymýšlíme něco nového.

Ale nevymýšlíme něco nového. NK počítá se zachováním stávajících stran, s jejich naprostou suverenitou. Nikdo nikomu nic nediktuje, každá strana má v NK jeden hlas, žádná nemůže přehlasovat druhou. Hospodaření zůstává na stranách samotných a ani právně není nic potřeba měnit, protože NK je jen občanská iniciativa.

Nevymýšlíme něco nového. Jen jsme se do jisté míry poučili, a inspirovali se polskou cestou, kde podobná spolupráce podobně orientových stran přinesla po letech hašteření své plody – i v rámci tolik zdiskreditovaného demokratického soutěžení ve volbách.

Kongres nové pravice získal v Polsku 12 procent, třebaže strany, které ho tvoří, by získaly každá po půl procentu a prostým součtem maximálně pár procent. Ukazuje se, že spolupráce a jednotný postup může být cestou z marasmu panujícího na národovecké scéně, která tradičně trpí tím, že je rozpolcená.

Neříkám, že je polská cesta snadno přenositelná a že můžeme jednoduše kopírovat polské vzory – ale vyzkoušet to můžeme. A musíme. My jsme se to vyzkoušet rozhodli. V evropkých volbách jsme si otestovali, jaká je reálná síla jednotlivých politických subjektů a zjitili jsme, že by bylo bláhové si myslet, že jedna strana dokáže uspět sama za sebe. V situaci, kdy je národovecká scéna dokonale rozbitá snahami protinárodních sil, nám nezbývá nic jiného, než překonat minulé osobní anymozity a začít spolu mluvit, začít spolu kandidovat. Proto si vážím všech těch, kteří k tomuto kroku měli odvahu či kteří o zapojení do NK teprve uvažují, protože vím, že to pro ně znamená povznést se na některé dřívější spory a křivdy. Ale nic jiného nám nezbývá.

Jsem velmi rád, že se podařilo NK založit, byť je zatím ve značně okleštěné podobě, protože ho tvoříme pouze s DSSS, ačkoli původní idea byla mnohem širší. Už nyní ale existují minimálně 2 až 3 další strany, které by ho chtěly rozšířit. Že jsou to strany neparlamentní, ničemu nevadí – ostatně jsem to už zmínil, že parlament postupně ztrácí legitimitu. Je-li strana parlamentní či neparlamentní, je svým způsobem (a do budoucna bude stále více) irelevantním. Důležité bude, zda v NK budou lidé, kteří spolu najdou společnou řeč, budou spolu umět vycházet a dojít k takovým rozhodnutím, která budou k prospěchu této země. A já věřím, že se to podaří.

Nebudeme NK držet při životě, pokud se ukáže, že to není správná cesta, že není životaschopný, že nefunguje.

Pokud se ale osvědčí, pak může být platformou, se kterou půjdeme i do dalších voleb. A především platformou, která v bouřlivých dnech, týdnech a měsících, které nás čekají, bude moci být – jakkoli to zní jako z říše snů- jistototu pro občany České republiky.

Kdo jiný, než národovci, by totiž měli vědět, jak současnému útoku na národ a na stát čelit a co udělat jako první, co jako druhou a co jako třetí věc v situaci, kdybychom se rozhodli vzít věci pevně do svých rukou.

Heslo, kterým jsem končil svůj první projev, platí v neztenčné míře i pro NK jako takový.

Ani doprava, ani doleva, ale pro národ.

Děkuji za pozornost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Národní demokracie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s