Zastavme „pražský Majdan“

Národní kongres – za českou Prahu – koalice DSSS a Národní demokracie důrazně odsuzuje protestní akce „Zachraňme Ukrajinu – Maidan International Prague“, které se se souhlasem magistrátu hl. města Prahy konají na Staroměstském náměstí.

Akce, při které proukrajinští aktivisté chtějí po vzoru kyjevského Majdanu zorganizovat veřejné protesty v centru města a vybudovat jakési stanové městečko, se sice nesetkávají s podporou veřejnosti a v posledních dnech se nikdo z organizátorů na náměstí nevyskytoval, přesto si pořadatelé veřejné prostory zamluvili až do 18. listopadu. Jejich cílem je prý na Staroměstském náměstí vytvořit „pražský Majdan“, který bude „neustále tlačit na vládu“.

„Obáváme se toho, že především díky podpoře amerických nevládních organizací se z dosud skomírající akce může stát ohnisko nepokojů, které může mít podobné důsledky, jako jarní protesty v Kyjevě. Ty byly rovněž organizovány na americké tajné služby napojenými nevládními organizacemi a placeny Západem s cílem vyvolat násilný vojenský puč na Ukrajině,“ uvedl lídr kandidátky a předseda Národních demokratů Adam B. Bartoš.

„V případě pražského pokusu o Majdan jde o aktivisty napojené na společnosti pracující pro USA, tedy o žádný spontánní protest občanů České republiky. Jejich požadavky jsou nepřijatelné a mají za cíl zatáhnout Českou republiku do válečného konfliktu s Ruskem. Za stejně nepřijatelnou považuji i formu nátlakové akce, kdy se určitá zájmová skupina snaží pomocí umělého vyvolávání strachu ovlivňovat rozhodnutí představitelů suverenní země,“ dodává Jiří Petřivalský, předseda DSSS v Praze.

Národní kongres – za českou Prahu – koalice DSSS a Národní demokracie naopak vyzývá českou vládu, aby odmítla sankce EU namířené proti Rusku, protože poškozují především obyvatele České republiky a naše národní zájmy. Požaduje, aby česká vláda s okamžitou platností přestala Kyjev podporovat, vedla v této věci otevřenou společenskou diskusi s veřejností a nenechala se zatáhnout do chystané války proti Rusku.

Vyzývá také magistrát hlavního města Prahy, aby podobné protesty v centru města nepovoloval a případně vzniklé stanové městečko nechal policií vyklidit.

Národní demokracie a Dělnická strana sociální spravedlnosti kandidují v několika pražských obvodech a do zastupitelstva hl. města Prahy v koalici. Důvodem spolupráce je snaha nedrobit nacionalistickou scénu a předložit voličům jednotnou národoveckou kandidátku.

Adam B. Bartoš – předseda NE Bruselu – Národní demokracie; Jiří Petřivalský – předseda DSSS Praha

http://nebruselu.cz/20140905a.htm

Příspěvek byl publikován v rubrice Národní demokracie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s