Jak odpovídali kandidáti ND na dotazy serveru volbydoeu.cz

Kandidát strany: ND – Adam Bartoš

Pořadí na kandidátce: 1

1. Jste zastáncem hlubší politické integrace EU, nebo se přikláníte spíše k modelu společenství suverénních států založenému na volném obchodu, bezcelní zóně a sdílených demokratických hodnotách?

Jsme jednoznačně pro Evropu svobodných suverénních národů, tedy žádná integrace. Demokratické hodnoty je ovšem těžko uchopitelný pojem – EU má plná ústa demokracie, ale chová se jako totalitní stát.

2. Pokud by Turecko splňovalo Kodaňská kritéria, souhlasil/a byste s jeho vstupem do EU? Jak se obecně stavíte k dalšímu rozšiřování EU?

Turecko nepřijímat, nikoho dalšího nepřijímat, naopak EU rozpustit.

3. Ve spojení s evropskou politikou jsou často vytýkány přehnané regulace a přemíra byrokracie. Co je možné v těchto oblastech změnit?

Rozpustit EU a vrátit se k Evropě svobodných suverénních národů. Tím se vyřeší oba problémy (regulace i byrokracie).

4. Je podle Vašeho názoru výše platů a rent europoslanců a eurokomisařů přiměřená?

Samozřejmě, že není vůbec přiměřená, je přehnaná. Jako vše, co pochází z EU.

5. Do Evropského parlamentu po volbách zasedne 751 poslanců. Je podle Vás tento počet optimální?

Optimální stav by bylo zrušení Evropského parlamentu, protože zrušení EU. Tedy žádný europoslanec.

6. Strukturální fondy a dotace EU bývají v řadě případů spojeny s korupcí, těžkopádnou administrativou a deformací trhu. Jste zastáncem dotační politiky?

Jsem odpůrcem dotační politiky v jakýchkoli formách.

7. Měla by Česká republika v horizontu 5-10 let přistoupit k eurozóně? Byl/a byste po případném přijetí eura pro připojení ČR k Evropskému stabilizačnímu mechanismu?

Česká republika by měla odejít z EU, pokud dříve nedojde k rozpuštění EU. Tedy určitě ne žádné euro, určitě ne žádný euroval. Chraň Bůh!

8. Situace v arabských zemích je po tzv. Arabském jaru politicky i ekonomicky nestabilní. Panují obavy z masové migrace do EU. Jak se stavíte k ochraně vnějších hranic EU?

Tento problém nesouvisí jen s arabským jarem. Masivní imigrace ničí Evropu už řadu desítek let. Řešení je uzavření hranic pro tyto ekonomické běžence, zrušení Schengenu. A masivní deportace ilegálů zpět. Bavme se o suverénní ČR, která by si imigrační otázky řešila sama – imigranty by prostě nepřijímala. Cizinců je tu až dost.

9. Nedávno byla Evropským parlamentem zrušena vízová povinnost pro občany Spojených arabských emirátů, 523 z 577 europoslanců hlasovalo pro návrh. Jak byste hlasoval/a Vy? Dále se řeší zrušení vízové povinnosti pro občany Turecka. Hlasoval/a byste pro návrh, nebo proti?

V naší vizi Evropy svobodných národů budou tyto a podobné otázky řešeny na národní úrovni podle národních zájmů té dané země. Zavedl bych vízovou povinnost pro tyto islámské země, v první řadě ale pro Izrael.

10. Politické strany, které otevřeně kritizují islám, získávají v posledních letech stále větší podporu občanů. Jste seznámen s islámskou ideologií? Vidíte v nárůstu a radikalizaci islámu v Evropě hrozbu?

Naše strana je jednoznačně proti těmto importovaným náboženstvím. Nejen v radikalizaci islámu, ale v islámu jako takovém vidíme hrozbu pro Evropu – proto jsem také před několika lety založil webovou stránku Eurabia.cz, která už devátým rokem na toto nebezpečí upozorňuje. Podobné nebezpečí vidím ale i v talmudickém judaismu či v sionismu.

11. V řadě měst západní a severní Evropy vznikají čtvrti osídlené výhradně imigranty z Blízkého východu a severní Afriky. Tyto čtvrti se vyznačují zvýšenou kriminalitou a neochotou jejích obyvatel se integrovat. Jaké navrhujete řešení tohoto problému?

Je to vážný problém, který se nedá vyřešit jinak než radikálně: řízeným odsunem všech těchto skupin do zemí jejich původu. Není možné, aby staleté evropské tradice mizely kvůli politické korektnosti západních politiků na jedné a kvůli vzrůstající agresivitě etnických skupin na straně druhé.

12. Je přípustné, aby kulturní, národnostní nebo náboženské menšiny používaly ve vymezených oblastech právní systém, který je odlišný od právního systému dané země?

Je to absolutně nepřijatelné. Zákaz takovýchto paralelních právních systémů by se měl týkat ale nejen islámského práva (šária), ale i židovských a jiných náboženských / etnických právních systémů.

13. Které oblasti evropské politiky následujících let vnímáte jako klíčové? Co byste si přál/a změnit?

Přeji si rozpuštění Evropské unie, která je umělým a zednářským (americkým) projektem a suverénní evropské národy jen ničí. Chci Evropu vlastí, Evropu národů.

Odpovědi dalších kandidátů ND zde: http://www.volbydoeu.cz/strany/nd/

1 komentář u „Jak odpovídali kandidáti ND na dotazy serveru volbydoeu.cz

  1. Bohužel každý jeden z těchto bodů je smrtelně důležitý a odpověď na něj bude určovat samotnou podobu Evropy na příštích padesát let.

    Jinak se domnívám, že nejdříve je potřeba napadat velmi tvrdě tzv. „politickou korektnost“ a její představitele. Určitá temata jsou totiž „kýmsi“ a priori vyřazeny z diskuse, a určité otázky je prostě zakázáno klást. Natož pak na ně odpovědět „nevhodným“ způsobem. To je Orwellovo 1984 v čisté podobě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s