Bartoš na ČT24: Nechceme „euroismy“, ale svobodný nezávislý stát

Praha – Jasný cíl vystoupit z Evropské unie – s výrazně kritickým postojem kandiduje do nadcházejících eurovoleb formace NE Bruselu – Národní demokracie. Podle jejího lídra Adama B. Bartoše je unijní členství pro Českou republiku dlouhodobě škodlivé. Stát by se prý měl navrátit k svobodnému, nezávislému zřízení. Bartoš bojuje také za ochranu institutu rodiny před „rozvratnými“ činnostmi nadnárodních organizací. Třetím pilířem jeho strany je ochrana svobody a názoru.

Video zde: www.ceskatelevize.cz/ct24/evropske-volby

Podle Bartoše byl chybou už samotný koncept federalizace, připravovaný evropskými lídry od 50. let. „Byly to pokusy sjednotit evropský kontinent a mně se nic takového nelíbí. My chceme svobodný nezávislý stát,“ říká lídr NE Bruselu – ND. Právě jasnou prioritu rozpustit Evropskou unii považuje za konkurenční výhodu svého uskupení. „Byla tady jedna strana, která toto říkala, ale ta se posunula k tomu mainstreamu do středu. Dnes jsme jediní, kteří chtějí Evropskou unii rozpustit,“ dodává.

Jeho strana se také staví za ochranu rodiny před moderními trendy „-ismů“. Nesouhlasí s veřejnou propagací homosexuálního životního stylu, teoriemi genderu nebo sexuální výchovou na školách. „My to nechceme zakazovat v tom smyslu, že bychom za to lidi nějak trestali. Ale ten zákaz by se vztahoval na státní instituce či nevládní organizace,“ dodává Bartoš. Rád by v Evropském parlamentu spolupracoval s dalšími euroskeptickými kluby, jmenovitě se zástupci stran Marine Le Penové či Geerta Wilderse. Polovinu svého platu by rád věnoval své straně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s