Náš tým je týmem veteránů boje proti EU. NE Bruselu – Národní demokracie zveřejnila další jména kandidátů

Politická strana NE Bruselu – Národní demokracie dnes zveřejnila další desítku kandidátů pro volby do Evropského parlamentu. „Náš tým kandidátů je týmem veteránů boje proti EU, zasloužilých účastníků protiunijního odboje,“ vysvětlil předseda NE Bruselu – Národní demokracie (ND) a lídr kandidátky Adam B. Bartoš.

Ten zdůraznil, že ND sestavuje kandidátku ze samých osobností české nacionalistické a konzervativní scény, které svým životem a prací prokázaly lásku k vlasti, odhodlaný postoj bránit národ proti bruselské zvůli i odvahu obhajovat konzervativní hodnoty.

V tomto smyslu pořadí nijak nereflektuje důležitost kandidátů – každý z nich je významným článkem týmu, který oslovuje specifickou část voličského segmentu. Dalších osm jmen, které je možné vyslat do boje proti EU, ohlásí strana na příští tiskové konferenci.

K prvním jedenácti už představeným jménům (Adam B. Bartoš, Daniel Solis, Jan Skácel, David Hibsch, František Červenka, Ladislav Zemánek, Petr Žák, Tomáš Kaláb, Radim Lhoták, Tomáš Hamet a Michal Kretschmer) dnes lídr kandidátky ND seznámil novináře s dalšími devíti kandidáty.

V dresu NE Bruselu – Národní demokracie budou proti Evropské unii a za opětovné nabytí české suverenity bojovat tito naši výteční kolegové, jejichž profily a fotografie najdete na webových stránkách http://www.nebruselu.cz:

Roman Gryc

Jindřiška Fikarová

Vít Skalský

Tomáš Eybl

Bohumil Šourek

Jan Kašpar

František Karel Ladislav

František Hucek

Martin Kadlečík

Vedení NE Bruselu – Národní demokracie také ústy místopředsedy Ladislava Zemánka seznámilo novináře s postojem strany k aktuálnímu dění na Ukrajině.

„NE Bruselu – Národní demokracie jako jediná česká strana nenasedla na módní vlnu, která odsuzovala prezidenta Janukovyče a svým způsobem se za něj postavila a vyzvala k obnově pořádku a běžného fungování státu,“ připomněl místopředseda strany Ladislav Zemánek.

Státní převrat na Ukrajině byl podle něho podnícen západními velmocemi, které zde mají své zájmy a všechny současné bouřlivé události v této zemi jsou namířeny zejména proti Rusku. „Souvisejí s tím, co se dnes děje v Sýrii, kde se střetávají sféry vlivu Západu a Ruska. V tomto kontextu je to vše třeba chápat – tedy jako součást geopolitické hry,“ dodal Zemánek.

NE Bruselu – Národní demokracie se v posledním prohlášení vyjádřila pro zachování územní celistvosti Ukrajiny. Protože události nabraly rychlý spád a Janukovyčův režim mezitím padl, ND má v nové situaci plné pochopení pro to, když se Rusko bude snažit ochránit zájmy svých krajanů na Ukrajině, které jsou v současné době pošlapávány.

Předseda ND Adam B. Bartoš na závěr novináře informoval o tom, že strana oslovila s nabídkou předvolební spolupráce a možností sestavení společné kandidátky jako jediný politický subjekt Stranu svobodných občanů.

„Svobodné jsme vyhodnotili jako jedinou stranu u nás, které před evropskými volbami můžeme nabídku spolupráce učinit. I když máme mnoho významných výhrad k programu této strany, které znesnadňují budoucí spolupráci v širším měřítku, euroskeptický postoj Svobodných oceňujeme a jsme připraveni s nimi jednat o společné kandidátce, aby euroskepticky zaměřený volič nemusel vybírat ze dvou stran, ale jeho volba byla jasná,“ vysvětlil Bartoš.

NE Bruselu – Národní demokracie proto vedení Svobodných před týdnem oslovilo otevřeným dopisem. Nabídkou se zabývalo předsednictvo Svobodných, které se rozhodlo spolupráci odmítnout. „Nemáme v úmyslu vytvořit s vaší stranou společnou kandidátku, ale přejeme vám, aby se vám dařilo objektivně informovat občany naší země o tom, že EU je projekt, který spíše problémy vytváří, než řeší,“ odpověděl předseda strany SSO Petr Mach.

www.nebruselu.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s