Mozaika se skládá. Kdo je Žid Goldmann, který volá po vyhubení Čechů?

Karel Goldmann, neboli, počeštěně (aby tolik nedával na odiv svůj pravý židovský původ), Karel Roztočil. Muž, který stojí za nenávistnou protičeskou kampaní „Stop Čechům“. Co vše o něm víme?

Jistý obrázek si bylo možno vytvořit na základě profilového rozhovoru židovské tiskové agentury JTA s Goldmanem zde.

Tento text ale zamlčuje některé důležité informace, které bychom o Goldmannovi měli mít. Evidentně jde o člověka, o kterém v budoucnu ještě mnohé uslyšíme. Už nyní například vystupuje s přednáškami v havlistickém pařeništi zvaném DOX.

http://www.prazsky-zpravodaj.cz/2013/09/v-centru-soucasneho-umeni-dox-se-uskutecnila-diskuse-na-tema-predsudky-v-nas/

Židovská obec je také velice citlivá, pokud na Goldmanna dojde – jakmile se objevil na serveru Prvnizpravy.cz můj komentář (Kdo může beztrestně vyzývat k likvidaci Čechů), k autorovi se zprostředkovaně dostalo několik varování, aby od tématu upustil. Přímo z židovské obce také doputoval nepřímý vzkaz, že Goldman není člen regulérní židovské obce, ale že patří k liberálnímu křídlu pražských Židů (Bejt Simcha), kam prý docházejí i někteří Nežidé, takže prý – o co jde… (členem Bejt Simcha se prý mohou stát i filosemité a obdivovatelé Židů z řad Čechů, což ale neznamená, že by Bejt Simcha nebyla židovskou organizací většinově pro Židy – tedy jde o veskrze trapnou výmluvu). Neboli – Židé se od Goldmanna navenek distancují.

Že by tomu tak bylo proto, že ve skutečnosti je Goldmann mezi pražskými Židy významnou postavou s velkou budoucností?

Redakce Prvnizpravy.cz obdržela řadu závažných informací o jeho osobě, které ale není možné ověřit, protože Bejt Simcha ani po několika měsících nebyla schopna na níže naznačené informace reagovat. Stejně tak byl osloven přímo Goldmann / Roztočil – ani ten se ale neobtěžoval odpovědět.

Pražští Židé prý Goldmanna „prosazují ke studiu na prestižních německých školách, odkud má následně přesídlit do jisté blízkovýchodní země a studovat ještě hlouběji, aby se pak v budoucnu mohl stát hlavou pražské ´obce´, či spíše jedné ze dvou,“ uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován.

Goldmanna označuje za velmi agilního člena organizovaného pražského židovstva, do kterého jsou ostatními Židy vkládány velké naděje.

„Předpokládám, že jim jeho předchozí aktivity nejsou neznámy a dovozuji tedy, že jsou jimi naopak vítány jako předpoklad pro hlubší pochopení a uchopení pratické kabaly,“ naznačuje také.

Na jaké „předchozí aktivity“ náš zdroj naráží? Jde o studium magie a okultismu.

„Pan G. není pouze náhle se sebeuvědomivší talmudista a kabalista. K této pozici se propracoval poněkud oklikou přes důkladné studium okultismu a magie,“ tvrdí zdroj.

Goldmann podle něho o okultismu přednášel, napsal a přeložil i několik knih na téma magie a kabaly.

Goldmann o své magické praxi napsal minimálně dvě knihy. Jedna z nich vyšla, druhá zůstala v nakladatelství.

Vydanou knihou je míněna „Kniha Adepta“ (Rok vydání: 2002, počet stran: 167), o které se můžeme dohledat následující anotaci:

„Konec spekulací o tom, zda magie funguje nebo ne. Kniha Adepta je v podstatě deník žáka Františka Bardona, který upřímně popisuje, jak na něj působila jednotlivá cvičení, jakých výsledků dosáhl a co naopak nefunguje. Tato kniha je výsledkem několikaleté práce; není to ani teoretické pojednání ani tajemný mysticismus, ale reálná magie. To, co je v této knize napsáno, skutečně funguje“.

http://www.databazeknih.cz/knihy/kniha-adepta-128994

Na internetu lze dohledat i tento jeho úvod do magie:

http://ulozto.cz/hledej?q=goldmann  

A pokud Goldmann o magii zrovna nepíše, pak o ní alespoň překládá:

http://www.kosmas.cz/prekladatel/27783/karel-goldmann/

„Jsem šokovám přístupem jisté pražské ´obce´, která tyto bývalé aktivity svého velmi agilního člena ignoruje. Podle mých informací se K.(R.)G. těmito věcmi již oficiálně nezabývá, předpokládal bych však minimálně jeho vyjádření k těmto (bývalým) zájmům, případně jeho oficiální rozchod s magií veskrze černého ražení jakožto ´mladickou nerozvážností´,“ uvedl k tomu nejmenovaný zdroj.

Redakce Prvnizpravy.cz se proto obrátila na vedení židovské liberální organizace Bejt Simcha, kde je Goldmann členem a adresovala jí několik dotazů:

„V souvislosti s aktivitami Karla Roztočila – Goldmanna, které jsem popsal v tomto textu (http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/kdo-muze-beztrestne-vyzyvat-k-likvidaci-cechu/) by mne zajímalo, jak se vedení Bejt Simcha k těmto a podobným projektům svého člena staví a zda je shledává korektní – zvláště pak, zda shledává korektní jeho porušování zákona výzvami k násilí vůči etnické skupině, v tomto případě Čechů. Dále by mne zajímalo, jaké má KG ve Vaší organizaci postavení. Konečně do třetice bych se rád zeptal, zda je Vaší organizaci známo a jak se staví k tomu, že KG se velice aktivně zabýval magií (nebo snad možná zabývá), přeložil řadu magických knih, pořádal přednášky o magii a sepsal i sám několik pojednání o praktické magii a různých okultních praktikách. Slučuje se praktikování černé magie s členstvím v liberální židovské organizaci, jakou Bejt Simcha je? Děkuji za odpovědi, Adam B. Bartoš.“

Židé si dotaz převzali, ale odpovědět se už neobtěžovali.

„Váš dotaz předložím k vyjádření představenstvu Bejt Simcha. Zatím žádné oficiální stanovisko neexistuje. Zatím jen tolik, že Karel Goldmann je naším řadovým členem, žádnou zvláštní funkci nemá. Až představenstvo Váš dotaz projedná, pošlu Vám zprávu,“ uvedla koordinátorka Bejt Simcha Kateřina Weberová loni 24. září.

I přes urgence v následujících měsících však dosud žádná odpověď nedošla.

Tedy shrňme si: provokativní a mediálně velmi protežovanou aktivitu namířenou proti etnickým Čechům, volající po jejich vyhlazení, řídí Žid Karel Goldmann, člen liberální židovské kongregace Bejt Simcha. Je znám svými překlady Žida Marxe, ale i překlady Talmudu a kabalistických spisů. V minulosti se velmi inzenzivně zabýval okultismem a nebezpečnou černou magií, o které pořádal přednášky a sepsal několik knih. Není jasné, do jaké míry se s těmito nebezpečnými praktikami rozešel a je zarážející, že v tak liberálně a modernisticky pojaté organizaci jako je Bejt Simcha, může získat takové významné postavení člověk praktikující magii. Oficiálně se tvrdí, že je použe řadovým členem, podle informací židovské tiskové agentury (JTA) se ale podílí na získávání finančních prostředků pro obec a podle informací z jistých zdrojů je dokonce pražskými Židy vysoce respektován a je s ním do budoucna počítáno jako s vlivným učencem.

Zajímavá je i postava další čelné představitelky nenávistného projektu „Stop Čechům“, „umělkyně“ Tamary Moyzes. I o ní jsem už psal ve zmiňovaném textu, proto jen několik informací k doplnění.

Tato dcera bratislavského rabína své židovství prezentuje tak okázalým způsobem, který překračuje hranice veškeré slušnosti a odhaluje její židovský šovinismus. Před časem například šokovala tím, že své dítě rodila v přímém přenosu a zaznamenávala svůj porod na video – záběr na roztažené nohy a vykukující hlavičku nového Žida, rodícího se na svět pod izraelskou vlajkou, dobře vystihuje přehnaný a vypjatý židovský nacionalismus a pocit židovské nadřazenosti.

V současné době Moyzes své aktivistické projekty prezentuje v rámci brněnské výstavy „Artivism“.

http://aktualne.centrum.cz/kultura/umeni/clanek.phtml?id=798740

Z ní mimo jiné vyplývá, že to byla ona, kdo zinscenovala trapný protest dvou demonstrantek v izraelském Jad Vašem proti Ladislavu Bátorovi.

Takoví lidé tedy vedou kampaň za vyhlazení Čechů. Vida, jak se nám obrázek pomalu skládá…

***

doplnění ze dne 10. ledna 2013:

Až po vydání tohoto textu dorazila reakce z Bejt Simcha. Kateřina Weberová v ní tvrdí, že odpověď před časem zasílala, ale zřejmě nedorazila, proto tedy opakuje oficiální stanovisko představenstva Bejt Simcha:

“Představenstvo Bejt Simcha se nebude vyjadřovat k soukromým aktivitám členů Bejt Simcha, pokud nejsou v rozporu s českým právním řádem nebo stanovami Bejt Simcha. Není nám známo, že by se Karel Goldmann prokazatelně dopustil takového jednání.”

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

41 komentářů u „Mozaika se skládá. Kdo je Žid Goldmann, který volá po vyhubení Čechů?

 1. Web „Stop Čechům“ chápete jako kampaň za vyhlazení Čechů? A co prášky – nezapomněl jste na ně dnes?

  • A co Vy, neberete jich zase naopak moc, že vám schází základní city a rozlišování? Tak moc je potřeba sdělit, že mezi Čechem a skinem nebo blbcem není rozdíl? Takhle to je dnes možné? Takhle se chovají ti, kteří pořád upozorňují na rasismus a xenofobii, a jsou citliví na sebemenší detail? Vždycky je nejlepší, začít raději sám u sebe. Pokud je to ale vůbec ještě možné. Baví Vás hodně tenhle dnes zcela programově a uměle rozdělovaný svět? Nějaké svědomí, nic Vám to neříká?

 2. Bože, ty to vidíš! Pane Bartoš, Vy jste opravdu nefalšovaný idiot… Nebezpečný jste spíš Vy s touhle Vaší podjatostí a slaboduchou prezentací. A dost pochybuji, že jste někoho (snad kromě vlastního ega) kvůli tomuhle textu vůbec kontaktoval, tak aspoň nelžete. Ubožáku!

  • Máte pravdu, že mě pan Bartoš kvůli tomuhle textu nekontaktoval. A máte další pravdu, že Bůh to vidí, i slyší. Hlavně Vás, pane Nováku. Takového intelektuála totiž skutečně nelze přehlédnout.

 3. Naprosto fenomenální text, uznale pokyvuji hlavou, podtrhávám, zdvihám obočí, culím se a můj hlas uznale mektavě mručí.

 4. Hlavně se nám skládá to, že ABB je bere vážně vše, co čte a vidí, nemá smysl pro humor či satiru, a zřejmě si myslí, že film Borat je pokus žida Barona Cohena ovládnout Kazachstán.

 5. Ten článek je zajímavý.K těm diskutérům co se vysmívají autorovi tak mám dojem že články Adama Bartoše čtete zaujatě a prostě jako kdyby neměl pravdu v vůbec ničem.Rozumím také se v x věcech s Bartošem nezchodnu ale patří k vzájemné slušnosti neurážet či jinak nesnižovat člověka s kterým v něčem nesouhlasím..
  Ono vám nepříjde divné že když byli ty proticikánské pochody tak jejich účastníci byli označení jako ti špatní a ty co na tom Vyšehradě uráželi Český Národ tak to měla být jen neviná legrace? Mělo by to být padni komu padni.Židé a všeljací humanisté co jsou občani ČR by měli mít stejná práva a povinosti jako my Čeští nacionalisté.Opravdu tu někteří mají více práv….Třeba když řeknu něco o židech nebo holokaustu co si myslim tak budu mít problémy.Když někdo řekne že DSSS je extremistickou stranou tak žádné problémy mít nebude.Kde je podle vás morálka ??? Zákon a právo by mělo platit pro všechny stejně.Věřím ve slušnost a dobro proto jsem se dal na stranu těchto lidí.

 6. Komentář k článku: Dvorana židovské slávy (107) politik Vladimír Mlynář

  Žid Vladimír Mlynář je také vnukem Otty Šlinga odsouzeného ze Slánským. Jeho otec Zdeněk Mlynář si změnil jméno v Moskvě při studiu na Vysoké škole KSSS a v r. 1968 byl předsedou ideologické komise ÚV KSČ. Vladimír Mlynář (stejně jako jeho otec, který už je po smrti) patří v České republice mezi prominentní Židy. Proto je také podle údajů M. Dolejšího † členem výhradně židovského zednářského řádu B´nai B´rith (stejně jako Židé V. Klaus, V. Havel †, E. Lánský †, M. Žantovský, K. Kühnl, J. Tošovský, V. Železný, P. Moss a další..).

 7. Doufam ze to neni onen Roztocil co s Kotapisem mocili skolnkovi na jeho skolnickou hlavu v placate cepici primo ze zachodu . Onen skolnik stojice primo pod zachodem byl primo promocen moci ,a nezli se vzpamatoval jiz byli oba (mozna vyvoleni budouci ) ze zachodu uprchli . Mimochodem 1/2 mych spoluzaku v te povalecne dobe byli zidovske deti ,nebyli nikdy v Terezine jak se dnes informuje verejnost o deportacich zidu ,bydleli v pohodli rodinnych domku jedli s nami veprove a mimo jmen nijak nevybocovali z lajny . Snad pozdeji se poucili neb mozna pochopili ze byti jen gojimem neni vyhodne

  • Už jsem to napsala k „mediátorům“, ale podívejte se všichni – jen na internetu (zajímavé, že novináři ani slůvko) – na Křišťálovou univerzitu, Atlantskou školu, Univerzitu Nové doby, atd, atd.. Internet a Google – skvělá doba, ta současná! Myslím, že Václav Havel společně s panem Bakalou přidělovali i nějakou „Křišťálovou orchidej“, „jestli se nemýlím“ za boj „proti korupci“ :). Ti dva. Co je vlastně teď s těmi horníky? Studují snad na úřadech práce „mediaci“, dotovanou EU jako „Novou šanci!“?

   • přečet sem si tu atlantskou školu )) jsou to jenom psychicky vyšinutí lidé ..na to bych kašlal ..jsou daleko nebezpečnější individua

 8. Ano, na první pohled. myslím, že dokonalejší představu si uděláte po přečtení i dalších souvisejících a v médiích neprezentovaných spolcích. Univerzita nové doby – mezi hosty například klimatolog Cílek, fanatický text Milana Calábka o Václavu Havlovi, atd. atd.. Nakonec přijdete na to, že kromě černé magie, kombinované budhismem, staroegyptskými energiemi , křesťanstvím, a vůbec vším možným Vesmírným, nabízejí mnoho terapií, které často běžný člověk nakonec nerozliší – v tom chaosu – například od
  psychoterapie i psychologie. Naopak, tito lidé – dokonalí manipulátoři – se snaží dnešní především psychoprofese infiiltrovat, a parazitovat „interdisciplinárně“ na lidech vzdělaných, s mnohaletou zkušeností. Ba dokonce jsou jejich metody už propagované i v médiích, nejen v šílené EZO TV (postupně z jednoho TV kanálu na několika dalších, během cca 3 – 4 let). Připomínám, že jedna z hlavních autorek Mediačního zákona, který platí od záři 2012 (a málokdo o něm tuší) je sice původním povoláním advokátka, ale prezentuje se jako významná mediátorka (prostřednice v komunikaci) a odbornice na rodinnou problematiku, jinde jako reiki léčitelka (andělské a stroegyptské energie), jinde jako křesťanka, a nebo zase ochránkyně slabých (třeba spotřebitelů, nebo i vězňů), atd. atd., a skutečnost je právě opačná.

  Už je to moc složité, vím. Ale takhle vypadá úplně všechno, co běží už mnoho let, a člověk, který sleduje tzv. oficiální média, která toto nesdělují, nemá ani tušení. A pak nevěří, nebo je v šoku.
  Domnívám se, že individua, která jednají skrytě, jsou mnohem
  nebezpečnější, než ta, o kterých nás média denně informují.

 9. Komentář k článku: „Dvorana židovské slávy (121) spisovatelka Lenka Reinerová“
  na webu: „Čechy Čechům“

  No, já jsem dalek toho, abych se zastával p. Bartoše, právě proto, že je to příznivec židovského zločince V. Klause, ale na druhou stranu je naprosto správné, že tu postupně vyjmenovává všechny známé i méně známé osoby židovského původu. Jestli bych mu za něco vyjádřil uznání, tak právě za tohle. Protože naprostá většina zmanipulované veřejnosti nemá nejmenší tušení, že tito všichni jsou Židé. Židovská propaganda navíc většinu zde postupně jmenovaných prezentuje jako elitu českého národa!! Jen výjimečně toho či onoho (a to účelově) ukáží jako Žida. Takto to statně dělají ve všech státech. Takže je samozřejmě správné, že je zde jmenována i tato Židovka (Lenka Reinerová), stejně jako spousta jiných…

  Nicméně doufám, že se zde objeví i Židé V. Klaus, L. Klausová, J. Weigl, J. Bobošíková atd, atd..

  • Pokud byste pane Katolíku dobře znal ty z nás, kteří se považují za Židy, a měl mezi nimi své přátele, a měl je rád, věděl byste, že takto jednoduché vše není. Že se tito Židé mezi sebou hádají, že se kritizují a pomlouvají, docela hodně (žádné typicky české chování), že jsou hodní i špatní, velmi chytří, ale logicky i hloupí, jako všichni lidé.
   Proto je určitě správné rozlišovat – pro svou vlastní orientaci ve světě – lidi podle názorů, a ne podle původu. Rasistické myšlení, ať z jedné, či druhé strany, nakonec ubližuje všem.
   Nedá se samozřejmě pochybovat už ani vteřinu o tom, že „pravdoláskaři“ vykazují znaky fanatismu, že Václava Havla uznávají nekriticky, a že každodenní propagace Havla všudemožně je skutečnou „učebnicovou“ propagací kultu osobnosti, ovšem dovedenou k naprosté dokonalosti.
   Svou transparentností budu doufám (snad někdy v budoucnosti) i
   příkladem všem svým přátelům, respektive, moc si to přeji.

   S Adamem Bartošem se ale, pokud jde o transparentnost, nemohu srovnávat ani v nejmenším.
   Nemusí s nim samozřejmě každý souhlasit, je ale pravda, že otevřel různá, i velmi citlivá témata, a díky jemu se osmělili nejen anonymní fanatici, kterých je plný internet, ale také lidé vnímaví a přemýšliví.
   A to má smysl veliký.

 10. Znovu připomínám knihy : Jan Bauer „Václav Havel: Necenzurovaný životopis“, Bořivoj Čelovský „Mnichovský syndrom“. Na internetu : Univerzita Nové doby (Milan Calábek), Křišťálová univerzita, Atlantská škola, Univerzalia, Česká psychoenergetická společnost, Klíčové hnutí, Rodinné konstelace – Pevné objetí, Unie mateřských a rodinných center – Unie a Asociace mediátorů, Časopis Regenerace, popřípadě Helsinský výbor atd. atd.

  • Výčet těchto zednářských institucí, knih apod., svědčí o tom, že jste úplně „mimo“…

   • A přečetl jste ty knihy? Upozornil jste na ně další lidi, že je například, a možná, při „svobodě slova a tisku“ objeví někdy v nějakém antikvariátě? Ty instituce máte skutečně prozkoumané? V roce 2014 , díky internetu (myslím, že „Občanské fórum“ kdysi s ničím takovým nepočítalo) lze prozkoumat mnoho všeobecně neprozkoumaného, a nikde nezveřejňovaného. Ale zdá se, asi správně předpokládaně, že se zatím lidé, naučení na určité druhy tisku, stále – díky tomuto jednoduchému mechanismu – spoléhají právě na ně.
    Jak jste na tom Vy? Zdaleka nejde jen pouze o toto !!!!!!!!!!!!!!

 11. Dotaz: Ty dvě knihy jsou zednářské? Ani se mi nezdálo. A to je mám pročtené opravdu velmi dobře, opakovaně, podtrhané a s poznámkami.

  • Naivni a radoby vedkyne ,coz ostatne je nemoc zenstin potrhlych a tim i nebezpecnych . Vzdyt i prohibici zapricinili svickove baby cimz vtvorili mafii-a opet zidoffskou

 12. Už tolik nepijte! A když jako anonym urážíte na internetu, a nevíte koho, podepište se příště prosím celým jménem, pane hrdino.

 13. Hanko nějak nerozumím tomu v jakém smyslu jste vyjmenovala ony organizace co spolu sebou nemusí a některý nemají nic společného.Třeba Klíčové hnutí,Helsinský výbor.
  Psychoenergetickou společnost znám dobře, byl jsem jejich členem chvilku.Z politického hlediska opravdu nejsou důležitý… Rodiné konstelace vedu,ty můžu vřele doporučit je to velice dobrá metoda.Dokonce je pořádám ve svém městě.O to ani tak nejde.Jde o rozdílnost vyjmenovaných hnutí.Třeba Psychoenergetická společnost je proti konstelacím a Helsinský výbor podporuje nepřizpůsobivé a a kdejakou verbež…. K panovi Katolíkovi nevšímejte si ho je to blázen.

 14. Aha, tak teď je to teprve hodně zajímavé. Kdybyste jenom věděl, co vím, i o tom všem, co píšete. Nejde to jednoduše napsat teď, ani na tyto stránky.

 15. Hanko klidně napište co máte na srdci.Co se týče vlivu židozednářů,neomarxistů a pravdoláskařu.Tak se to děje plošně.Televizí,rádiem kde jsou pozvaní nějací pravdoláskařský sociologové a další škůdci. K organizacím. Myslíte že nějaké zednáře či jiné mocné zajímá nějaká vytunelovaná organizace která je ráda že je ráda? Nebo když si z ezoterismu něco někdo uplácá a má s toho biznis a je rád že vydělá na splácení půjčky a mizerný Choravtsko s rodinou jednou za rok? Nebo že by spiknutí bylo v tom když se jde ženská vypovídat a pofoukat si bebíčka k nějakému léčiteli?
  I když jsem mladý něco už jsem v životě prošel a opravdu to židozednářské spiknutí není k každém baráku jak se domnívá dikskuter katolík

 16. Pane Jane, děkuji za nečekanou důvěru. Musím si to nejprve trochu rozmyslet, abych na internet nenapsala nějakou pitomost, a nezjednodušila složité věci.

  • Dame chybi v knihovne internetove documentary „The Jersey sting“ Vysila stale jeste US TV-lze najit na internetu – (jsem sokovan ze stale jeste!!!) Neni to sice o sexuelnich pedofilech typu Polanski a nebo nejnovejsi , kvicivec herec resiser a pervert Allen Woody ci snad Strauss bezec hotelovy honici cernosky po hotelu,ale stoji za to videt . Dokonce stale vpruseru nynejsi guverner Kristie byl tam v te dobe gen prokuratorem (N.J.) a radeji odesel z funkce neb se bal soudit 42 zidu za zlociny (z toho 7 rabaju ) Po shlednuti ktere otevre oci i nejnaivnejsim neni treba jiz cist neco o zednarich ,toto jsou fakta . Avsak kdo sleduje kriminalni pribehy zjisti ,ze vrazdy zlodejny perversita kradeni vnitrnosti lidi a snad vubec vsechna zverstva maji na svedomi ti jez se vydavaji za nosice svetla a prikladneho zivota

 17. Jestli se někomu z vás čtenářů zdá, že to co je v textu je nesmysl a blábol, tak bych Vám doporučoval si přečíst EXODUS v BIBLI. Možná pak pochopíte, co jsou židé zač. Nečtěte to ovšem jako nějaký nábožensko-mystický blábol, ale jako návod jak stvořit neporazitelné vojsko, ideologicky pevné, které se nezastaví před ničím. Tyhle židy stvořily egyptští kněží, kteří hledali způsob jak se zbavit semitských kmenů se kterými často válčily a často prohrávali. Když po 42letech bloudění po poušti, která se dá pěšky přejít za měsíc (?)… po ideologické přípravě, vojenské přípravě, tedy po tom vymytí mozků byli tito židé vpuštěni na území ostatních semitských kmenů, došlo během několika generací k jejich rozpadu. Rozprchli se do světa a s nimi i i ti „praví“ židé, parazité, kteří hledali nového hostitele… a tak je tomu bohužel dodnes…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s