BARTOŠŮV SOBOTNÍK: Seznam bradáčovců 1.0

Opakovaný vtip není vtipem, říká se a je na tom mnoho pravdy. Pakliže někomu mohl můj seznam pravdoláskařů připadat dobrý a vtipný, u seznamu, který nově předkládám veřejnosti, toho samého jistojistě nedocílím. Ani to nečekám. Nejde to a nejde mi o to.

Takový seznam totiž nemůže být vtipný už z principu, protože na bradáčovcích nic vtipného není. Jsou to lidé bez humoru. Navíc jsou nebezpeční – a tady přestává každá legrace.

Jejich práce se podobá práci maffie – mají pevnou strukturu a hierarchii, rozdělené úkoly, pracují pro celek, jsou si navzájem podřízeni a pokud je mezi nimi nějaká řevnivost, pak jen naoko – sehraná, předstíraná, aby zakryla, jak nebezpečně jednotní ve skutečnosti jsou.

Jdou tvrdě za svým cílem, neznají slitování, zákony si upravují podle toho, jak potřebují. Jsou zodpovědní jen sami sobě vespolek a ti představení pak svým řídícím důstojníkům ve Spojených státech.

Bradáčovci jsou podskupina pravdoláskařů. Ne každý pravdoláskař je bradáčovec, ale každý bradáčovec je pravdoláskař.

Jenže zatímco pravdoláskaři jsou často naivní lidé, povětšinou jen stafáž pro několik skutečně nebezpečných jedinců jako byl Václav Havel či stále ještě je Karel Schwarzenberg, vesměs postavičky vytahované v médiích kdykoli, kdy je potřeba ukázat, že národ své Havly a Schwarzenbergy miluje (a oni poslušně jdou, ba přímo naklušou a zazpívají nám své „kníže lidu blíže“), bradáčovci jsou jiná sorta: drsní muži a ženy, nová sebevědomá generace havlistů, kteří se už nedojímají nad Havlovými filosofickými úvahami, ale bez skrupulí a s vidinou kariérního postupu pracují na cílené destrukci zdejšího společenského systému. Havel jim je vpodstatě ukradený, vzývají ho jen proto, že ten, kdo v této zemi stvořil Havla, stvořil i je samotné.

Doba se změnila. S pravdoláskaři typu Zdeňka Svěráka, Pavla Landovského či Evy Holubové dnes Američané revoluci neudělají. Pravdoláskaři vymírají, opotřebovávají se, mnozí jsou zdiskreditovaní a jejich poučování je už většině národa protivné.

Proto nejnověší generace pravdoláskařů už nenosí vytahané svetry, umaštěná saka a nesepisuje nejnovější otevřený dopis. Chodí v perfektně padnoucích oblecích či kostýmcích, jsou nabrífovaní z patřičných míst, vědí, jak se chovat a co dělat. Učí se za pochodu. Dobře rozumějí své práci a svému zadání a dělají ji s maximálním nasazením někoho, kdo pracuje na povel – ať už jsou právníky, novináři či politiky.

Právníky, novináři a politiky jsou totiž především a – výhradně. K tomu pár policistů či aktivistů NGOs. Bradáčovci, jak jméno napovídá, je maffiánské společenství-spojenectví státních zástupců, některých vybraných (zasvěcených) novinářů a několika řídících politiků, soustředěné kolem pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

A že toto spojenectví nepřipadá nebezpečné jen mně, který jsem už o něm napsal pár článků, ale i lidem v justici, toho je důkazem, že následující seznam nevznikl v mé hlavě, ale právě v justičních kuloárech. Jak se dostal ke mně, není podstatné, důležité je, že lidé z této branže sami vnímají, jakým ohromným rizikem pro náš stát může tato sehraná skupina spiklenců být.

Seznam si nečiní nárok na úplnost a je seznamem otevřeným. Události posledních dní či dní budoucích nám samy ukážou, kdo další by do něj měl být zařazen, protože bradáčovci nejen těmito volbami, ale i nedávným pučem vedoucím k pádu vlády, velmi posílili a rádi svůj současný vliv dávají na odiv. I proto o nich uslyšíme ještě více, i proto nám postupně docházejí a budou docházet jejich vzájemné vazby a vztahy, i proto nám postupně vyvstávají a budou vyvstávat nová jména těch, kteří dříve pracovali naoko nekoordinovaně, ačkoli byli od počátku vysazeni s cílem pracovat ke společnému cíli – rozvratu zdejšího politického, soudního a ekonomického systému a tedy i celé společnosti.

Seznam bradáčovců

1. Lenka Bradáčová
2. Andrej Babiš
3. Vladimíra Dvořáková
4. Václav Láska
5. Sabina Slonková
6. István Léko
7. David Ondráčka
8. Igor Stříž
9. Pavel Zeman
10. Ivo Ištván
11. Adam Bašný
12. Karel Janeček
13. Jaroslav Fenyk
14. Štěpán Rattay
15. Jan Korytář
16. Daniela Drtinová
17. Václav Moravec
18. Marek Antoš
19. Jiří Hynek
20. Robert Šlachta
21. Josef Baxa
22. Stanislav Beránek
23. Martin Kameník
24. Karel Randák
25. František Korbel
26. Martin Veselovský
27. Martina Kasíková
28. Erik Tabery
29. Martin Fendrych
30. Jiří Dienstbier
31. Lubomír Zaorálek
32. Miroslav Antl
33. Pavel Blažek
34. Helena Langšádlová
35. Alexandr Vondra
36. Milan Komárek
37. Petr Gazdík
38. Petr Vincenz
39. Hana Marvanová
40. Radim Jančura
41. Ivan Bartoš
42. Pavel Telička

Příspěvek byl publikován v rubrice Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 komentářů u „BARTOŠŮV SOBOTNÍK: Seznam bradáčovců 1.0

 1. Der Stürmer, verze 3.0. Sestavování a publikování (někým podstrčených) seznamů není novinařina, Adame. Pokud bych byl jedním z těch, proti nimž Vy údajně bojujete, měl bych z Vás velkou radost.

 2. Myslím, že pár týdnů léčby na psychiatrickém oddělení by Vám mohlo alespoň trochu ulevit :). V plné uzdravení asi doufat nelze, ale i mírný pokrok by za pokus stál.

 3. Aha! A ještě mám doplňující otázku. Proč chtějí řídící důstojníci ve Spojených státech rozvrátit zdejší politický, soudní a ekonomický systém a tedy i celou společnost? Díky, Jitka Přikrylová.

 4. Panu A. B. Bartošovi asi definitivně přeskočilo to kolečko co má v hlavě navíc … s tím si ani Chocholoušek neporadí.
  Navrhoval bych tohoto jedince, osamoceného ve své pravdě, přesídlit někam hodně daleko na východ, kde je režim tuhý a zima silná. Tam ať píše o tamních problémech, uvidíme jak dlouho mu to vydrží než ho zavřou.
  Pan A.B. Bartoš už asi zapomněl, že nebýt těch pravdo láskařů , tak bychom nežili ve svobodné zemi, kde si i takové nedomrlé mlíčí jako je pan A.B. Bartoš může dovolit beztrestně psát své snůšky blábolů.

  Ostatně položme si otázku: Podal pan A.B.Bartoš nějaká trestní oznámení, nebo podklady, doklady a důkazy o věcech které ve svých článcích píše , orgánům činným v trestním řízení ? Nikoli, vše je jen výplod jeho zmatené mysli.

 5. Tady Chocholoušek. Vystavuji na internetu potvrzení, že Adam B. Bartoš v pořádku je.

  Pokud má někdo pochybnosti, doporučuji: Knihy – Jan Bauer „Václav Havel : Necenzurovaný životopis“ a Bořivoj Čelovský „Mnichovský syndrom“. Při svobodě slova a tisku již nejsou vydávané, ale občas se v nějakém antikvariátě objeví. „Jako za totáče“ by řekl pamětník. Zkrátka „všechno je jinak“, a neříká to jenom Rabín.
  Dále na internetu – nikoli v Lidových novinách, ani MF Dnes, ani v Reflexu, natož Respektu, dokonce tolik let ani v žádných „Na vlastních“ či jiných očích – stačí najít Google udělat jenom klik, a napsat: Univerzita Nové doby, Křišťálová univerzita, Univerzita nové doby, Univerzalia, Česká psychoenergetická společnost, Klíčové hnutí, Unie a Asociace mediátorů, Unie rodinných a mateřských center (Ruth Kolínská), Helsinský výbor – Anna Šabatová – Kuřimská kauza – přesto opět adeptka na našeho „Veřejného ochránce práv“. Co dodat. Tahle opravdová skutečnost je zmatená mysl? A čí vlastně?

 6. Pardon, vynechala jsem Atlantskou školu. Další „Bradavice“ momentálně neznám, ale nepochybuji o tom, že je časem objevím, pokud mi v tom nikdo nezabrání.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s