Zpolitizovaná kauza: Pomáháš nám s Rathem? Odměníme tě

Není pochyb o tom, že kauza Davida Ratha je od samého počátku zpolitizovaná a že poslancovo stíhání vzniklo na politickou objednávku. Kromě jiného o tom svědčí i to, jakým způsobem se udělují odměny pro ty, kdo Lence Bradáčové pomáhali dostat Ratha za mříže.

7.srpen 2013 – 07:19
O nejasnostech, pochybnostech, neřkuli o podpásovkách v kauze Rath informovala redakce Prvnizpravy.cz už několikrát.

Dalším nepřímým důkazem o tom, že na kauze David Rath byl velký politický zájem (i když by se spíše slušelo říci justiční zájem), jsou kariérní povýšení těch, kteří tehdy ještě ústecké státní zástupkyni Lence Bradáčové pomáhali Davida Ratha takříkajíc „skřípnout“. Ti, co kauzou Rath prošli, si totiž služebně polepšili.

Redakce Prvnizpravy.cz má například informaci o tom, že ústecký žalobce Jiří Pražák, který od počátku v Ústí nad Labem Rathovu kauzu dozoroval, působí nyní na vrchním státním zastupitelství jako stážista.

Stážisté jsou vůbec zvláštní skupina lidí, které se hodně daří právě pod Lenkou Bradáčovou. Jde o jev v justici téměř nezvyklý, ale hojně praktikovaný na pražském vrchním státním zastupitelství od chvíle, kdy do jeho vedení byla jmenována právě Bradáčová. Ta si tyto „nováčky“ bere k sobě na zastupitelství a když se osvědčí, mohou na něm zůstat a úspěšně si zde budovat kariéru. Mají tedy velkou motivaci dělat přesně to, co se od nich očekává.

Dalším příkladem je soudce Šnajdr, který rozhodoval o vazbě pro Davida Ratha. Nedávno byl jmenován z řadového soudce předsedou okresního soudu Ústí nad Labem, což je velký kariérní skok. Není to ale jen odměna za to, že Bradáčové pomohl držet Ratha protiprávně už více než rok za mřížemi?

Podle informací redakce Prvnizpravy.cz je ochotných stážistů kolem Bradáčové hned několik. Redakce také ověřuje další znepokojivé informace, které výše nastíněný problém dokreslují a v tématu zpolitizované kauzy Davida Ratha bude pokračovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s