Tomáš Halík zrušil svůj web. Čeho se bojí?

Webové stránky Tomáše Halíka věrně odrážely jeho narcistní povahu. Byly v několika jazycích, s několika verzemi CV, s informacemi o tom, kde bude podepisovat jakou knihu, kde bude řečnit a kde všude řečnil v minulosti. Nyní už ale několikátý týden nefungují.

24.srpen 2013 – 07:15
Redakci na tento fakt upozornilo už několik čtenářů, kteří si povšimli, že webové stránky http://www.halik.cz neběží. Není ale na nich žádné upozornění, že by procházely přestavbou či jiné návěští, kterým by se překvapenému uživateli internetu sdělovalo, proč web nefuguje.

Mstivý Halík: Kádruje a udává. Pro jiný názor

Stránky zkrátka neexistují. Ať se na ně člověk pokouší dostat jakkoli, i přes vyhledávače, vždy skončí u obecné hlášky webových prohlížečů, že stránka nemohla být nalezena nebo že neexistuje.

Co se stalo? Tomáš Halík, tak úzkostlivě dbající o svůj mediální obraz, je už několik týdnů bez webové prezentace. Čím to?

Vzorný soudruh Halík: Připravoval kádry na ministerstvu

Nabízí se spekulace, že stránky, které byly plné nepřesností a polopravd o jeho životě, se už pro Tomáše Halíka staly přítěží. Redakce Prvnizpravy.cz například upozornila na nesrovnalosti mezi tím, jak svoji kariéru v době normalizace Halík prezentuje na internetu a co o něm říkají archivní záznamy v Archivu bezpečnostních složek.

Podobných přehmatů bylo v jeho životopisných údajích více. Zavdávaly příčinu k mnoha otázkám, do jaké míry si Halík svoji pověst vylepšoval a vylepšuje. Další drobný příklad Halíkovy prostořekosti mohou být přehnaná tvrzení o tom, kterak řečnil před 11 tisíci poutníků v jisté aule, která má přitom kapacitu lehce přes 6.000 míst. Takových nadnesených tvrzení bylo na stránkách více.

komentář: Ostuda Tomáše Halíka

Maže za sebou Halík stopy nebo snad nechce, aby se přišlo na další rozpory mezi jeho skutečnou minulostí a tím, co o sobě říká v médiích?

Je to možné. Redakce Prvnizpravy.cz oslovila webmastera Halíkových stránek s dotazem, proč web už několik dnů nefunguje.

„Byl vytvořen nový web, který má být spuštěn, a ten původní byl zrušen. Bylo provedeno přesměrování na nový server, kde jsou stránky uloženy, ale ten nemám pod svou správou a nemohu tedy říct, proč zatím neběží. Předpokládám, že se to v nejbližších dnech rozběhne,“ odpověděl pro Prvnizpravy.cz webmaster Dominik Turchich, který spravoval Halíkovy staré stránky.

Profesor Halík se hájí: Mé knihy jsou odborné

Uvidíme. Buď Tomáš Halík pro svůj fanklub chystá nějaké překvapení a nebo tato diplomatická odpověď potvrzuje výše naznačené: Halíkovy stránky ve své minulé podobě byly už pro svůj obsah zkrátka neúnosné a jejich majitel se jich raději sám zbavil, aby ho tolik nekompromitovaly.

Halík by se měl kát. Je v konfliktu s vědeckou etikou

Naštěstí se na ně lze stále ještě podívat přes jisté webové archivní nástroje. Jeden z nich je třeba zde.

http://www.prvnizpravy.cz

(Adam B. Bartoš; foto: arch.)

2 komentáře u „Tomáš Halík zrušil svůj web. Čeho se bojí?

  1. no eštěže tyto webowky „narcistní povahu pisatele“ neodrážejí
    (nebo jiné:“Byly v několika jazycích, s několika verzemi CV, s informacemi o tom, kde bude podepisovat jakou knihu, kde bude řečnit a kde všude řečnil v minulosti.“ …to by bylo povyku o konci všeho kdyby tak byly okomentovány http://www.klaus.cz , které včetně nositele danou charakteristiku spňují do puntíku…

  2. Všimla jsem si, že pan Halík, hned poté, kdy byla ohrožena v médiích jeho nezpochybnitelná pověst, a zveřejněno, že jeho knihy možná nesplňují kriteria vědeckosti, tento, dobře víme, že mocný muž, a více než sebevědomý manipulátor (ovečkami?), dostal okamžitě příležitost na TV NOE. Stále dokola na tomto programu představuje svou knihu, a omlouvá se naopak čtenářům za její přílišnou vědeckost. Snažím se tomuto reklamnímu kolotoči s podprahovými sděleními nepodlehnout, protože o tom asi vím.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s