Šmírování ODS nevadí, rozčilují ji antiamerické výpady

Odposlouchávní, monitorování pošty, zkrátka sledování soukromých informací občanů evropských zemí ze strany Národní bezpečnostní agentury USA (NSA) poslancům ODS zřejmě nevadí. Více jim vadí antiamerické výpady těch, kteří jsou sledováním pohoršeni.
Když minulý čtvrtek Evropský parlament odhasovával rezoluci, která požaduje prošetření všech programů sledování USA a vyjadřuje znepokojení nad tím, že jsou občané evropských zemích šmírováni tajnými službami USA, jak ukázala kauza Snowden, ODS byla proti.V usnesení poslanci ostře odsuzují špionáž vůči zastoupením EU a vyzývají orgány USA, aby bezodkladně poskytly veškeré informace o těchto obviněních.

„V usnesení vyzýváme orgány USA, aby nám bez jakéhokoli odkladu poskytly vysvětlení a veškeré informace o programu PRISM a jiných takových programech, v jejichž rámci dochází ke shromažďování údajů o občanech zemí a institucí EU, uvedl místopředseda frakce evropských sociálních demokratů v EP a zároveň člen Delegace pro vztahy se Spojenými státy Libor Rouček.

Ten si zároveň posteskl, že poslanci za ODS se k protestu nepřipojili. Je podle něho šokující a politováníhodné, že poslanci ODS hlasovali hromadně proti tomuto usnesení, které podpořila drtivá většina poslanců EP ze všech hlavních politických skupin.

Redakce se proto otázala Jana Zahradila, eurposlance občanských demokratů, co je na tom pravdy a proč takovou rezoluci poslanci ODS nepodpořili.

„Ano, stejně jako celá naše frakce ECR jsme nehlasovali pro tuto rezoluci, plnou antiamerických výpadů. Nehodláme dělat užitečné idioty evropské levici,“ uvedl europoslanec za ODS Jan Zahradil pro Prvnizpravy.cz.

Otázkou zůstává, co je horší. Zda antiamerické výpady evropské levice, či fakt, že nás USA masově šmírují…

http://www.prvnizpravy.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s