Obrat v kauze? Posvítí si na bordel v kostele Bradáčová?

Zajímavý vývoj nastává v kauze kostela sv. Archanděla Michaela na Starém městě pražském, kdy rakousko-izraelský majitel provozuje ve významné evropské církevní a kulturní památce pod ochranou UNESCO placené komerční a eroticko-sexuální aktivity (bordel a taneční klub).

 
 
2.srpen 2013 – 21:25
Pražské vrchní státní zastupitelství totiž po několika letech nařídilo kauzu přezkoumat.

Aktivisté bojující za záchranu kostela už v této kauze podávali nejedno trestní oznámení, které ale vždy skončilo v koši. Situace se ale pomalu mění a stížnosti aktivistů na to, že majitel kostela neplní závazky smlouvy, kostel naopak nenávratně poškodil a nyní chce jeho devastaci dokokonat přestavbou na čtyřpatrovou tržnici s bordelem v podkroví, možná brzy dojdou sluchu. K tomu dodejme, že podle dostupných zpráv kostelu hrozí prodej ruskojazyčným bordelovým mafiím.

Schwarzenberg lavíruje v kauze kostela sv. Michaela

Městské státní zastupitelství v Praze totiž dopisem z 9. července oslovilo Ing. Jiřího Pavla Peška, prezidenta Evropského centra starého sakrálního umění, který za kostel bojuje už od roku 1996, aby ho vyrozumělo o postoupení podnětu, který Pešek podával – naposledy letos v květnu.

„Prostřednictvím Vrchního státního zastupitelství v Praze obdrželo zdejší státní zastupitelství Vaše podání v elektronické podobě ze dne 7. května 2013, včetně příloh. Vzhledem k obsahu podání a souvisejícím dříve prováděným úkonům bylo podání včetně příloh postoupeno věcně a místní příslušnému Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 k posouzení případného dalšího postupu orgánů činných v trestním řízení,“ píše Peškovi státní zástupce JUDr. Jiří Brtník.

Exdiplomat burcuje: Nowikovsky prý chce prodat kostel Rusům

Sama Lenka Bradáčová je o kauze dobře informovaná, protože Pešek se s ní hovořil a předal jí materiály popisující kauzu, která se vleče už od počátku 90. let.

Pešek zároveň jedná s mnoha místními politiky, ale i s novou Rusnokovou vládou, jak by se zoufalá situace dala zachránit. Jediným řešením je vrátit kostelu jeho liturgický statut (tj., což lze učinit několika způsoby – například zneplatněním smlouvy s J. Nowikovským s ohledem na stamilionové defraudace a neplnění závazků z jeho strany, vyvlastněním kostela s náhradou (to umožňuje Památkový zákon v případě, že majitel svým zacházením s památkou ohrožuje samu podstatu její existence), či mimosoudním vyrovnáním, kdy Nowikovský kostel státu odprodá za symbolickou cenu a nebo rovnou i vrátí, protože památku znehodnotil a státu tak vznikla nevyčíslitelná škoda, která by po něm mohla být soudně požadována.

http://www.prvnizpravy.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s