Janeček s monoklem: Přiznávám, Pozitivní evoluce se zadrhla

Údajný miliardář Karel Janeček opatrně připouští: myslel jsem, že to půjde rychleji. Pozitivní evoluce se zpomalila. Mohou za to prý například předsudky lidí vůči bohatým.

Měla to být evoluce, ale Karel Janeček zřejmě tajně doufal v revoluci. Jinak by nemohl po pár měsících zklamaně přiznat, že se vše nevyvíjí tak rychle, jak očekával. Evoluce totiž nikdy není rychlá. Pokud tedy nemyslel revoluci.

Ale ani ta se nekoná. Od doby, kdy celostránkové inzeráty s naivními hesly zaplnily loni na podzim stránky novin a oznamovaly Janečkův megaprojekt, uběhlo několik měsíců. Po Pozitivní evoluci se však téměř slehla zem. I webové stránky tohoto projektu nevykazují skoro žádnou aktivitu.

I proto rozhovor esoteričky Alžběty Šorfové s Karlem Janečkem nemohl začít jinak, než otázkou, co se s Pozitivní evolucí stalo. Lidé do toho dali hodně energie, těšili se – a nic se neděje, argumentovala tazatelka.

Janeček při otázce souhlasně pokyvoval hlavou. Naprosto to chápu, jsem si toho vědom, říkal zarostlý muž s temnou skvrnou kolem levého oka, které vypadalo jako monokl po nějaké bitce.

„Pozitivní evoluce neskončila, pokračujeme, ale je pravda, že se zpomalila. Myslel jsem si, že to půjde rychleji, ale uvědomil jsem si, že předsudky lidé jsou šílené – třeba předsudky lidí vůči bohatým,“ vysvětlil Janeček. (celé video zde)

„Uvědomil jsem si, že ta změna nemůže být tak rychlá, že člověk nemůže tak rychle získat důvěru, jak jsem původně doufal, že by to mohlo jít. Takže jdeme trochu jinou cestou, než jsem myslel,“ dodal.

Podle Janečka to ale nebyl jediný důvod zpoždění. „Naše činnost se zpomalila i z jiných důvodů – Klaus. To zabralo šíleně práce, ta amnestie,“ řekl Janeček. Na mysli měl žalobu na prezidenta Václava Klause, kterou na něj podal kvůli prezidentově amnestii.

„Dva měsíce jsem na tom seděli, skončilo to až prezidentskými volbami,“ vysvětloval omluvně Janeček. Jen nevysvětlil, proč projekt, který se tolik prezentoval jako „pozitivní“, v jednu chvíli nedělal nic jiného, než se snažil politicky a mediálně likvidovat prezidenta republiky. Spíše to tak vypadá, že ten, kdo Janečka zdálky řídí, ho úkoluje podle toho, co je aktuálně třeba – a Pozitivní evoluce musela v lednu ustoupit štvanici na Klause, když se k tomu v médiích naskytla vhodná příležitost.

„Teď pokračujeme dalšími projekty,“ slibuje ale Janeček. „Pořádáme diskuze o hodnotách a lidi budou moci hlasovat, které hodnoty jsou pro ně nejdůležitější,“ vysvětlil.

Janeček se také zmínil o Janu Hnízdilovi, který v jednu chvíli Pozitivní evoluci podpořil, aby se od ní po pár týdnech distancoval a kritizoval ji. To podle něho Pozitivní evoluci také neprospělo, řekl Janeček s tím, že útok z těchto kruhů nečekal a byl jím nepříjemně překvapen a dodnes mu prý nerozumí.

www.prvnizpravy.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s