Dobrý fór a Janečkův trapas: Lyžoval na účet kmotra Janouška

Tak tohle se Karlu Janečkovi fakt nepovedlo. Podle několika důvěryhodných zdrojů si známý bojovník proti kmotrům pořádně naběhl, když byl načapán, jak na Špindlerově Mlýně lyžuje na permanentku „kmotra“ Romana Janouška.

Mezi těmi, které údajný miliardář a bojovník proti korupci Karel Janeček jmenuje jako své úhlavní nepřátele (razí pro ně výraz zlojedi), jsou vedle Václava Klause (podle Janečka 100% zlojed) i vlivní lidé z ODS, mediálně přezdívaní kmotři. Téměř v každém svém vystoupení se tak Karel Janeček opře do Ivo Rittiga, Patrika Oulického či Romana Janouška, které vydává za nebezpečné zlotřilce škodící státu, které je třeba za každou cenu zastavit.

Na adresu Janouška dokonce nešetří vulgárními výrazy. „Nemyslím si, že například Roman Janoušek by byl psychopatem. Je to ale naprostý – a promiňte mi to slovo – zmrd,“ řekl například před časem v rozhovoru pro Českou pozici.

S proklamovaným nepřátelstvím to ale asi nebude tak horké. „Kmotři“ mu totiž rádi pomohou a Janeček nabízenou pomoc rád – a bez ostýchání – přijme.

Důvěryhodný zdroj informoval redakci Prvnizpravy.cz o komické historce z letošní zimy, která dobře ilustruje míru Janečkova pokrytectví.

„Janeček letos v zimě jezdil ve Špindlerově Mlýně na sjezdovkách a turnikety zvládal pomocí permanentky jakéhosi Janouška,“ uvedl dotyčný s potutelným úsměvem.

Janeček totiž rád jezdí tam, kam jezdí mocní a vlivní – jak i před časem informovaly Parlamentní Listy.cz, podle jejichž informací se ve stejné luxusní restauraci na „Špindlu“ (restaurace Kogo patřící hotelu Savoy) sešli u různých stolů  lidé jako Janoušek, Hrdlička či exprezident Klaus.

„U jednoho stolu seděl pražský lobista a podnikatel Roman Janoušek se svou přítelkyní a dalšími přáteli, u dalšího stolu zase podnikatel a vlivný člen pražské ODS Tomáš Hrdlička s přáteli a u dalšího stolu bylo osazenstvo nejprominentnější: Václav Klaus s rodinou, se svým synem. A pak dorazil miliardář Karel Janeček, který seděl u stolu s Eliškou Kaplicky – vdovou po známém architektovi, a s podnikatelem Luďkem Sekyrou. Klaus se radši neotáčel, aby se nemusel na zrzavého Janečka dívat,“ citovaly ParlamentníListy.cz hosta, který se v té době náhodou po restauraci pohyboval.

Redakce se poté snažila informaci o Janečkově lyžování ověřit a potvrdila ji další vysoce důvěryhodná osobnost.

Při dotazu, co si pod těžko uvěřitelnou příhodou představit, pak vyšly najevo úsměvné podrobnosti celé historky. Nejde o důkaz tajných vazeb existujících mezi Janouškem a Janečkem, jak by to mohlo na první pohled vypadat, jako spíše o důkaz Janečkova malého důvtipu a dalo by se říci – amatérismu, s jakým hraje svoji předepsanou roli protikorupčního bojovníka.

„Janeček si jel do Špindlu zalyžovat. V hotelu na recepci na něj měla ´čekat´ permanentka. Nečekala. Janoušek šel ´náhodou´ kolem. ´Náhodou´ se s Janečkem zná. Nahlas sdělil, že on ten den jezdit nebude, ať si tedy Janeček vezme jeho permanentku. Janeček přijal,“ vysvětlil okolnosti neuvěřitelné příhody náš zdroj.

Podle něho to mezi určitými lidmi od té doby „koluje jako dobrý vtip na zvednutí nálady“. Dokazuje to totiž, že Janeček není schopen dohlédnout důsledky svých kroků. Jedná se samozřejmě o detail, o kterém navíc veřejnost nikdy neměla vědět, ale dobře ukazuje, že je Janeček ve svém chování nedůsledný a hlavně neopatrný. Některý ze svědků tehdejší „dohody“ mezi Janečkem a Janouškem se zřejmě neubránil tomu, aby se o vtipný zážitek nepodělil se svými známými a v politických a podnikatelských kuloárech se tím nyní mnozí dobře baví.

A Janeček má problém, jak podobné drobnosti, kazící mu image hrdinného bojovníka, napravit. Na dotaz redakce Prvnizpravy.cz, která Janečka kontaktovala mobilním telefonem i emailem, stejně jako poslala email Janečkovu mluvčímu, nepřišla raději žádná odpověď. Jinými slovy – Janeček historku mlčením potvrzuje a dokládá, že ani neví, jak ji uspokojivě vysvětlit, aby si zachoval tvář.

„Okolo Janečka se podařilo rozdmýchat koktejl velmi nadsazený a nyní je otázka, komu poslouží směřování pozornosti veřejnosti na jeho problémy. Mám skoro pocit, že to poslouží naprosto všem. Připadá mi, jakoby snad Janeček byl nájemným hercem, který za odpovídající honorář rozehraje naprosto cokoli,“ zavtipkoval na Janečkovu adresu zdroj redakce.

„Asi je to jednoduchý člověk, který vůbec nemá na to, aby domyslel důsledky takových ´drobností´. A vlastně asi všeho, co dělá,“ dodal druhý zdroj redakce na dotaz, o čem podle něho výše zmíněná příhoda svědčí.

Podle autora je pak také dalším důkazem Janečkova pokrytectví, když na veřejnosti bojuje s určitými lidmi, ale v praktickém životě nemá problém s nimi komunikovat a hlásit se k nim. To by jen potvrzovalo, že role, ve které Janeček (coby protikorupční bojovník) vystupuje, není autentická, ale že pouze plní objednávku těch, kteří ho řídí. Jinými slovy, nemyslí to vůbec vážně.

Karel Janeček je možná agent jako jako otec, ale je to v každém případě špatný agent,. Agent, který dělá školácké chyby. Ale Bohu díky za ně…

www.prvnizpravy.cz

1 komentář u „Dobrý fór a Janečkův trapas: Lyžoval na účet kmotra Janouška

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s