KONSPIRACÍ, NAD KTEROU NEPŘESTÁVÁM ŽASNOUT, JE NAPŘÍKLAD „HOLOKAUST“

Před pár týdny mi napsala redaktorka slovenské verze Hospodářských novin – do víkendové přílohy připravovala článek o konspiracích, konspiračních teoriích, konspiračních teoreticích… Oslovila i mne a poslala mi několik otázek, na které jsem jí odpověděl. Ve výsledném textu odcitovala asi jen jednu či dvě mé věty (viz článek zde). Že by měla strach publikovat to, co jsem jí odepsal?

***

Viaceré osobnosti Vás považujú za jedného z najväčších tvorcov konšpiračných teórií (KT) v rámci Česka. Prečo ste sa podľa vás stali objektom takéhoto označenia?

Které osobnosti? A kdo jsou to podle vás „osobnosti“? A co jsou podle vás konspirační teorie?

Čo ľudí, ktorí Vás takto označujú, k takýmto výrokom podľa Vás motivuje? (Majú ľudia, ktorí Vás takto označujú, podľa Vás niečo spoločné?)

To já nemohu vědět, když je navíc neznám. To je otázka na ně.

Nepodľahli ste pod paľbou takýchto označení i Vy sám niekedy strachu, či skutočne nemáte sklony ku konšpiratívnemu uvažovaniu?

Ne, někdy se bojím, že uvažuji naopak málo v tomto smyslu – že jsem stále ještě až příliš ovlivňován médii, byť si o sobě myslím, že si od nich držím správný odstup. Někdy si také uvědomuji, že i alternativní informace (které vy nazýváte konspiračními teoriemi) mohou být jen rafinovanější verzí mediokracie, tedy úmyslně vypouštěnými dezinformacemi. Tedy, že ani ti, které nazýváte konspiračními teoretiky, nemají pravdu, protože ta může být úplně někde jinde.

Aká konšpiračná teória Vás osobne naposledy pobavila?

Třeba nyní ta vaše, kterou naznačujete. Tedy to, že očividnou realitu označujete (zlehčujete) jako konspirační teorii. Sice jste to neudělala v žádném konkrétním případě, ale už ze stylu, jakým se ptáte, je možné vytušit, že takto uvažujete. Toto vydávání pravdy za konspirační teorii je samo o sobě konspirační – ovšem ne teorie, ale praxe. Spiknutí za účelem utajení pravdy. Ale to jste asi nechtěla slyšet. Proto vám řeknu jiný příklad konspirace. Konspirací, nad kterou nepřestávám žasnout, je například „holokaust“. Připouštím, že mnoho Židů za války skutečně zahynulo, ale to, co se nám pod názvem holokaust neustále vnucuje, má s pravdou máloco společného – je to snad nejlepší příklad konspirace, nebo-li spiknutí, nebojím se říci spiknutí proti celému lidstvu.

Čo Vás v rámci českej súčasnosti trápi najviac? A čo Vás najviac trápi v rámci svetového diania ako takého?

Je toho spousta. Aktuálně třeba americká subverze proti našemu státu, nejnověji například skrze mediálně vytvořenou umělou postavu „protikorupčního bojovníka“ Karla Janečka. Celosvětově? Možná totéž, protože podobným tlakům na státní suverenitu od tzv. globalistů čelí skoro všechny státy. Takže směřování k nějaké formě globálního vládnutí – to bude asi to, co mne trápí.

Koho vy osobne považujete za najväčšieho konšpirátora v rámci českej (prípadnej i slovenskej) spoločnosti a prečo?

Nevím, co (kdo) je to podle vás konspirátor. Já za konspirátory považuji ty, kteří vytvářejí konspirace, tedy spiknutí, proti obyčejným lidem, či kteří se na tom jakkoli podílejí. To mohou být z velké části (byť i nevědomky) i novináři hlavního proudu. Třeba i vy.

Jedným z dôvodov, prečo bývate označení za tvorcu KT je zrejme i skutočnosť, že vo Vašich úvahách sa pomerne často objavuje židovská téma, resp. naznačujete obavy z možného (tajného) židovského vplyvu. Napríklad v článku, kde analyzujete respondentov Lidových novín v otázke voľby českého prezidenta (redaktorka myslela tento článek). Z čoho konkrétne Lidové noviny obviňujete a čo a komu podľa Vás malo priniesť oslovenie prevažne židovských kandidátov? (nemyslela jste respondentů?)

Nevím, co vedlo zrovna v tomto případě Lidové noviny k tomu, že oslovily převážně židovské respondenty. To je otázka spíše na někoho z Lidových novin. Možná za tím byla snaha propagovat židovského kandidáta, ostatně drtivá většina kandidátů na českého prezidenta byli Židé a pokud ne Židé, pak sionisté a služebníci židovské lobby.

V obecné rovině si oslovení židovských respondentů (kteří tak často okupují většinu různých anket či debat a tvoří také většinu tzv. „osobností“) vysvětluji tak, že většina médií je v židovských rukou (což je nezpochybnitelný fakt, i historický), ať už majetkově či tím, že mnoho novinářů je židovského původu, a že tito Židé-v-médiích si tak, mimo jiné, dělají reklamu sobě navzájem: židovský tisk židovským umělcům apod. – dávají si prostor v médiích, udílejí si různá vlastní ocenění, doporučení na své knihy a jiné výtvory, radí nám, koho bychom měli volit (neboli kdo jim vyhovuje), zamořují veřejný prostor přehnanou holokaustovou propagandou, neustále v nás chtějí vzbudit jakýsi pocit viny – tedy krom toho, že tímto svým mediálním vlivem zároveň rozkližují národ a relativizují tradiční křesťanské hodnoty. Lidové noviny ostatně založila židovská, respektive požidovštělá, rodina Stránských.

http://www.freeglobe.cz

 

3 komentáře u „KONSPIRACÍ, NAD KTEROU NEPŘESTÁVÁM ŽASNOUT, JE NAPŘÍKLAD „HOLOKAUST“

  1. Smutný obrázek poruchy… Individuum věŕící tomu, že na něj židozednáři shazují chemikálie z letadel by konečně vyhledat odbornou pomoc….

    • Jak víte, že to tak není ? Já neříkám, že tomu věřim,ale vadí mě tyhle komentáře ve stylu ,, jděte se lečit,,

  2. ANO pomoc přichází..).a jak to víš, že shazují chemikálie? jak víš že z letadel? nevíš toho nějak moc,?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s