DOKUMENT. Vše co jste kdy chtěli vědět o Karlu Janečkovi, ale báli jste se zeptat

Karel Janeček je asi nejvíce citovanou, zpovídanou a všemožně mediálně prezentovanou postavou stojící mimo současný politický establishment. V dojemné synchronii ho média představují jako zachránce, snílka-idealistu, člověka, který má zázračný recept na krizi dnešní doby, krizi české politiky a z ní údajně plynoucí špatné nálady v celé společnosti.

Kde se ale tento člověk vzal? Když se podíváme do archivu médií, máme pocit, jakoby byl Janeček mediálně uplácán z ničeho – před rokem 2007 o něm není žádná zmínka, první najdeme až v dubnu 2007 v ČT. Další opatrné zmínky se začínají vynořovat až v průběhu roku a převážně v pravdoláskařských médiích – v Hospodářských novinách, České televizi, na Aktuálně.cz.

Ve firmě RSJ a.s., která údajně vydělává velké peníze, přitom Janeček působí od roku 1995, vede ji od roku 2000 a firma se stala tzv. „tvůrcem trhu“ v roce 2002. Janeček přitom tvrdí, že úspěšný byl už roky dříve – svůj první milion údajně vydělal v amerických kasinech ještě během studií. Proč tedy o Janečkovi slyšíme až v roce 2007? Proč o něm ještě v roce 2006 nenajdeme v médiích jedinou větu? Rovněž v zahraničních médiích najdeme jen skrovné odkazy, rozhodně ne v takovém množství, jaké bychom čekali u firmy, která podle Janečkových slov patří k největším na trhu.

Způsob, jak vehementně média vytvářejí Janečkovi legendu úspěšného miliardáře, je až k neuvěření a sám o sobě vzbuzuje pochybnosti.

celý dokument ve formátu PDF ke stažení zde (33 stran)

http://www.freeglobe.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Média, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s