JAKL: JE ČAS Z EU ODEJÍT. CHYSTÁM REFERENDUM

Se spolupracovníkem bývalého prezidenta Ladislavem Jaklem o Institutu Václava Klause a o potřebě odejít z EU.
Co děláte a plánujete dělat v postprezidentském období? Jaký je Váš úkol v Institutu Václava Klause? Jak vypadá nebo spíše bude vypadat, protože předpokládám, že se zatím vše teprve rozbíhá, Váš běžný pracovní den?

V těchto chvílích trávím pracovní dny hlavně nadáváním na to, že si musím zvykat na novou techniku, se kterou to neumím. V Institutu se snažíme již něco obsahového produkovat, ale nejvíce se zatím zabýváme těmi úplně nepraktičtějšími věcmi, abychom to pracoviště vůbec oživili.

Bývalý prezidentův mluvčí Radim Ochvat si po náročné službě na Hradě jel odpočinout do Austrálie. Jak odpočíváte nebo plánujete odpočívat Vy? Vzal jste si nějakou dovolenou, nebo pokračujete v nových podmínkách bez zastávky?

Odpočíval jsem čtyři dny a moc mi to prospělo. K nějakému většímu odpočinku se ale snad ještě dostanu. Dost času mi také zabere shánění nového bydlení.

Petr Hájek, který s Vámi a s panem prezidentem bude v IVK také, rozjíždí novou mediální aktivitu, „kontrarevoluční magazín“ Protiproud. Chystáte i Vy kromě svého působení v IVK ještě něco dalšího? Nebo bude více času na kapelu či pivně-degustační aktivity?

Chystám referendum za vystoupení České republiky z Evropské unie. A myslím to vážně.

Je pravda, že jste na posledním vystoupení Hovorů na pravici obhajoval myšlenku referenda o vystoupení ČR z EU. Můžete ve stručnosti shrnout pro ty, kteří přednášku neslyšeli, proč jste přívržencem takového referenda a jak z této otázky učinit skutečné politické téma, o kterém by se vážně uvažovalo i v mainstreamových stranách?

Proč? Protože je to po vývoji z posledních let podle mého přesvědčení jediná cesta ke svobodě, k suverenitě a k rehabilitaci politiky. EU není reformovatelná. Je čas odejít. Na otázku „jak“ zatím neodpovím. Ještě by mi bruselofilové koukali do karet.

Neuvažoval jste ani na chvíli, že byste třeba už s panem prezidentem nepokračoval? Bylo to, že s ním půjdete do Institutu, už od počátku jasné?

Určitě uvažoval, mockrát. Teď je ale třeba Institut rozjet. Pak se uvidí.

Co by měl Institut Václava Klause do budoucna dělat? Jaké aktivity bude vyvíjet?

Vlastně bude dělat totéž, na co jsme byli všichni zvyklí u Václava Klause. Bude žít veřejným životem a aktivně promlouvat do politického dění.

Co se stane s Centrem pro ekonomiku a politiku – přesunulo se pod IVK?

Zatím úplně ne, ale ten přesun již probíhá.

Převezme také pořádání pravidelných přednášek, které známe z CEPu?

Ano, s tím počítáme.

Jaká bude první veřejná akce Institutu?

Vydání nové knihy pana prezidenta, ve které jsou shrnuty všechny jeho projevy k 28. říjnu. Kniha bude poprvé prezentována na půdě Institutu 26. března.

Kolik bude mít IVK zaměstnanců a kdo bude působit jako jeho mluvčí nebo tajemník prezidenta či jak se ta funkce bude jmenovat?

Zaměstnanců bude jen několik, spíše se počítá s externími spolupracovníky. Mluvčího nebo tajemníka asi nebude třeba.

Po čem se Vám bude po onom desetiletém úřadování na Hradě stýskat?

Po výhledu z okna. Ten je z Pražského hradu nejkrásnější na světě.

Na Hovorech na pravici také předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín naznačil, že kdyby se Suverenita a Svobodní uměli dohodnout,prezident Václav Klaus by k tomu nezůstal netečný. Co si o takové spolupráci myslí prezidentův nejbližší spolupracovník?

Nejsem přítelem podobného slučování, to by jen rozostřilo politické vymezení obou subjektů. Jsem ale pro vážnou spolupráci na důležitých věcech, především na onom referendu.

Deník Právo také spekuluje, že by se prezident mohl ucházet o voličskou přízeň ve volbách do Evropského parlamentu…

Nenechám si vnucovat témata od denního tisku. Ať si o tom spekulují, když je to baví.

Myslel jsem, že do Bruselu odcházejí v drtivě většině jen vysloužilí politici, kteří už doma nemají co říci (čest výjimkám). Není místo Václava Klause spíše doma než v europarlamentu, který ostatně tak často kritizoval a který je ve své podstatě i nedůležitý, protože nejde o skutečné centrum moci?

Můj osobní názor je, že do europarlamentu může jít leda masochista.

Uvažujete i Vy o nějakém politickém angažmá ve straně, která Vám je blízká?

Nic takového nevylučuji, ale zatím mám jiné starosti.

Děkuji za odpovědi.

www.prvnizpravy.cz

6 komentářů u „JAKL: JE ČAS Z EU ODEJÍT. CHYSTÁM REFERENDUM

 1. Jelikož v ČR neexistuje zákon o obecném referendu, slouží taková a podobná Jaklova prohlášení jakožto další subtilní komentáŕe k duševnímu stavu dotyčného individua.

  • Láďa Rules!!! Láďo Hobluj!!! Dej nám víc ze svého Lidského Moudra – klipy z předvolební kampaně , tak plné tvého nekompromisního a přesto laskavého moudra – nebylo jich dost – chceme tě víc, víc!!!!

 2. Referendum o vystoupení z EU je myšlenka dobrá.Je zajímavé že kdo nezdílí pravdoláskařské názory tak je označen za inviidum,exota nebo dokonce extremistu.Když Havel dělal amnestii bylo to podle nich dobře,když Klaus udělal amnestii bylo to podle nich špatně.Když byly akce pořádané lidmi hlásící se k NOF,Vlajce či Červenobílím byly jsme všichni opakovaně označovaní za neonacisty, ale když prasklo na nejmenovaného knížete že jeho otec byl v předválečné Vlajce najednou nejmenovaní umí rozlišovat mezi předválečnými vlastenci a kolaboranty.Ono je velice zajímavé že jedni jsou připuštěni ke slovu skoro pořád a ty druzí jsou pořád označení za společensky nevhodné.Je škoda že mnoho lidí je líných o věcech hloub přemýšlet.Bud jsou lhostejní nebo se rovnou dají na stranu nepřítele.Často se v diskuzi ptám :Dal jsi někdy šanci těm názorům co má DSSS nebo D.O.S.T.??? Díváš se na to opravdu oběktivně a nezaujatě? a na jakou stranu se přidáš?

  • V České republice neexistuje zákon o obecném celostátním referendu, alespoň ne takový který by k dnešnímu dni pokročil za stadium návrhu; tedy pokud se p. Jakl obírá pŕípravami na referendum o vystoupení z EU, je to důkazem exotických cest jimiž se ubírá to co bych, zejména z důvodů nedostatku vhodnější aplikovatelné terminologie, označil za jeho mysl.

   p.s.:Pokud byste si doplnil vzdělání v jazce českém alespoň na úroveň maturity, jistě by se to příznivým způsobem projevilo na Vašem pravopisu.

 3. I když sem tato odpověď pod tento článek nepatří (odpověď je určená jako reakce pod článek: „Miloš Zeman má asi krátkou paměť – viz. níže) přesto jí sem kvůli souvislostem vkládám..
  Odpověď na John Birch:
  Vážený pane, dotaz jsem nepřehlédl, ale na podobné otázky téměř neodpovídám, protože většina tazatelů se ptá účelově (ironicky) a o skutečnost jim většinou nejde. To jsou i ty hloupé dotazy typu: máte důkaz, že ten, či onen je Žid?, apod. Ale u Vás udělám tedy výjimku a odpovím přesně. Důkaz žádný nemám. Jestli jste si představoval, že jsem schopen Vám předložit písemné (lóžové) doklady o členství Klause v B´nai B´rith, tak to rozhodně ne. Ale tato informace je nanejvýš pravděpodobná (i s ohledem na Klausovu protinárodní činnost především v 90. letech) protože pochází od snad nejlépe informovaného člověka (už nežije) a autora známé a pro mnohé šokující „Analýzy 17. listopadu 1989 Miroslava Dolejšího. Miroslav Dolejší byl bývalý politický vězeň a velký znalec židovsko-zednářské tématiky a světové politiky.
  Od něj tedy pochází informace, že členy židovského zednářského řádu B´nai B´rith, který byl v ČR obnoven po roce 1990, jsou kupř.: V. Klaus, V. Havel (†), J. Tošovský, V. Železný, K. Kühnl, P. Moos, V. Mlynář a další prominenti z židovských kruhů. Upozorňuji, že tento duchovní a politický zednářský řád, je řádem sionistickým. Proto jsou také na celém světě v jednotlivých státech jeho členy přední sionisté! Tito lidé pak pracují výhradně pro nejvyšší zájmy světové židovské politiky.
  V. Klaus byl jako prominentní Žid a člen B´nai B´rith už v roce 1989 (v prosinci) dosazen do funkce ministra financí – jeho posláním bylo vyprodat národní bohatství Československa (k čemuž po rozdělení země po roce 1993 docházelo odděleně) internacionální skupině lidí (především židovským kruhům v Německu a USA). Už v roce 1992 Miroslav Dolejší konstatoval: Němečtí Židé vlastní cca 32%-43% veškerého majetku Československa!
  Obdobou Klause (jehož posláním jak už bylo řečeno, byl výprodej národního bohatství a destrukce národní ekonomiky) v Polsku a Rusku byli Židé: Leszek Balcerowicz (vl. jm. Aaron Bucholtz) a Jegor Gajdar. Oba dva jsou rovněž členy B´nai B´rith a oba jako ministři financí zavedli ve svých zemích tzv. šokovou terapii (autoři této koncepce jsou dva vazalové židovské finanční rodiny Rothschildů – Židé G. Sörös a J. Sachs) – která vedla k destrukci ekonomik a výprodeji národních bohatství. Tento řízený proces samozřejmě probíhal ve všech státech Střední a Východní Evropy!
  Vedle Klause jsou u nás hlavními viníky těchto zločinů také Židé: D. Tříska, T. Ježek a V. Dlouhý!
  Jenom bych k tomu ještě připodotknul, že Klaus je mimo jiné také členem zednářstvem řízeného Golem-klubu (milionářský klub) – jehož členy jsou kupř.: J. Stráský, A. Vondra, L. Heger, atd. Všichni tři rovněž Židé. Golem-klub založil v roce 1991 Žid Kratochvíl spolu s Kocábem.
  K této tématice si Vám dovoluji zvlášť doporučit vynikající polskou studii:
  Mýtus o odstranění komunismu „Solidaritou“
  Stahujte z
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com

  • Ale člověče běž už do prdele i se spiknutím proti církvi- co takhle probrat spiknutí církve proti lidstvu – co, ty kluku šikovná?:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s