PŘÍŠTÍ PRVNÍ DÁMA ČESKA? MŮJ OTEC OBDIVOVAL HITLERA. BYL NACISTA

Stane-li se českým prezidentem Karel Schwarzenberg, první dámou republiky bude žena z rodiny s nacistickou minulostí.

Otec Schwarzenbergovy manželky Theresy rozené Hardeggové (72) byl totiž vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera.
Hrabě Johannes Hardegg, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, očekával podobně jako řada dalších představitelů šlechty od Adolfa Hitlera a jeho Třetí říše osobní výhody. Velmi záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA,“ píše ve Schwarzenbergem autorizovaném životopise rakouská novinářka Barbara Toth. Kniha vyšla česky v nakladatelství Torst v roce 2007.

„V župní složce Theresina otce,“ poznamenává dále novinářka, „najdeme úkol ´vycvičit vybrané příslušníky SS a SA ve střelbě´.“

„Hardegg, Theresin otec, si také poznamenal, že během červencového puče kryl kamarád Fellner-Feldeg SA-many v budově rozhlasu. Dále pyšně uvádí, že schůze Vlastenecké fronty „citelně“ narušovaly „vhazované dýmovnice a smrduté kuličky“. Potírány byly i pokusy Otto von Habsburga sjednotit legitimistické rakouské skupiny: Hardegg informoval o získání svazku kompromitujících dokumentů, které pak obdrželo ilegální nacistické vedení,“ píše dále Tóthová.

Hardegg byl také členem Německého klubu v Rakousku, který byl sice založen už roku 1908, ale ve třicátých letech se stal spojencem národních socialistů. Jeho stanovy z té doby tvrdí, že „členy mohou být jen Němci árijského původu, kteří se hlásí k zásadám nacionálního socialismu.“

Podle soudních spisů z roku 1945 patřili k jeho zakladatelům „nefalšovaní nacisté, kteří si od Třetí Říše slibovali počátek zlatého věku“.

„Tchán měl samozřejmě velmi spornou pověst,“ říká k tomu v knize diplomaticky Karel Schwarzenberg.

„Můj otec byl nacista,“ říká ale Therese Schwarzenbergová otevřeně – opět citováno z knihy životopisu Karla Schwarzenberga.

Nejde tedy o žádnou zlou pomluvu, která se v posledních hodinách šíří na internetu. Je to informace, kterou Schwarzenberg raději veřejně přiznal spřátelené a zaplacené novinářce z jím vlastněného rakouského týdeníku, než aby se objevila někdy později v jiné podobě. Je tedy otázka, jaká je skutečná a celá pravda.

Mít za první dámu cizinku, která neumí česky, je už beztak velké ponížení. Mít za první dámu ženu, jejíž otec byl nacistickým velitelem, je urážka a výsměch českému národu.

www.prvnizpravy.cz

3 komentáře u „PŘÍŠTÍ PRVNÍ DÁMA ČESKA? MŮJ OTEC OBDIVOVAL HITLERA. BYL NACISTA

  1. Proboha přece paní Therese nemůže za to co byl její otec a už vůbec ne pan Karel,lidi nenechte se dát ovlivnit těma špinavostema,dle mího názoru pan Swarzenberg je je slušný člověk a na hrad patří!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s