ZNEUŽIL HAVLISTA JANEČEK IDEALISTU LANDU?

Zpěvák Daniel Landa, který změnil identitu a říká si nově Žito 44, zřejmě podlehl mesiášským vizím Karla Janečka.

Alespoň to tak vyplývá z jeho zmínek, komentářů a fotografií na jeho facebookovém profilu.

Landa totiž začal používat Janečkovu rétoriku včetně jeho novotvaru „zjed“ a v komentářích zjedy varuje, že přichází čas, kdy s nimi bude zúčtováno.

„Zlodějové zlodějští, přestávejte už. Kdo krade, ten toho nechá TEĎ! Zlojedi probudili velkého Draka. Vyšehrad povstává. Cink. Blázen a klaun Žito 44.“

 

Na jiném místě svého profilu zase umístil fotografie několika známých osobností se jménem Karel (Gott, Randák, Janeček, Schwarzenberg a další) a slibuje, že pro jednoho z těchto Karlů bude bojovat a považuje ho za krále.

„Za jednoho z nich s radostí položím svůj život, bude-li třeba. Kdo bude král? (kdo viděl operu Klíč králů, ví o co běží). Vedu na Vyšehrad Krále Karla. Který z nich to je?“ ptá se sugestivně.

Ve světle jeho dalších výroků a hlášek to vypadá, jakoby se chystal podpořit právě Karla Janečka, který v současné době objíždí Českou republiku se šňůrou svých vystoupení v rámci kampaně Pozitivní evoluce a ve všech krajských městech lidem představuje nápad na nový volební systém z dílny Jana Švejnara, který má zajistit přísun nestranických politiků do Poslanecké sněmovny.

A našli bychom i další zmínky, které naznačují, že proměna Landy v Žita 44 zahrnuje i proměnu Landy – národovce v Landu – bojovníka proti korupci.

Redakce Prvnizpravy.cz proto oslovila ředitele NFPK a iniciátora marketingové kampaně Pozitivní evoluce Karla Janečka s prosbou o vyjádření. Ani Janeček, ani jeho tiskový mluvčí Bob Flieder, však dosud neodpověděli.

Dva snílci s mesiášským komplexem

Spojení Landy a Janečka by nebylo ničím divným, když vezmeme v úvahu mesiášské smýšlení obou mužů. Jeden využívá svoji popularitu mezi mladými lidmi a snaží se svými hudebními projekty vyburcovat mladou generaci k zájmu o tradiční hodnoty, druhý, jemuž popularitu uměle vytváří podezřele vstřícný postoj médií, burcuje republiku k povstání proti „zjedům“, kteří ovládají politiku a slibuje sametový převrat číslo 2, po kterém bude život lepší a spravedlivější. Oba jsou do jisté míry naivní ve svém přesvědčení, že jako osobnostem-jednotlivcům se jim podaří změnit společenské klima.

Na druhou stranu lze stěží hledat dva tak protikladné typy lidí. Janeček, který je podle všech indicií bílým koněm zahraničních finančních skupin, stěží může mít na změně politiky a celospolečenského klima v České republice jiný než zištný zájem – ani ne tak pro sebe jako spíše pro lidi, pro které pracuje. Jakkoli se snaží tvářit jako někdo, komu na budoucnosti země záleží, není v tomto předstírání zcela přesvědčivý. Landa naproti tomu, byť někdy lehce naivní či nedůsledný ve svých projektech, které s chutí rozjíždí, ale málokdy už dotahuje do konce, český národ na srdci nepochybně má.

I proto může být nejen pro jeho fanoušky překvapení, když se nyní spojuje s Karlem Janečkem ve snaze o novou revoluci. Naletěl Landa ryšavému geniálnímu matematikovi, jak nám média Janečka denně líčí?

 

Karel Janeček v masce ďábla

Landova proměna

Známý zpěvák a skladatel Daniel Landa se na svém facebooku přiznává, že starý Landa musel zemřít a místo něj povstává nový Landa. Žito 44, nechává si nyní nově říkat, přičemž odkazuje k bájné postavě kouzelníka a kejklíře z Jiráskových pověstí českých. Číslovka 44 pak symbolizuje Landův současný věk, kdy se po bilancování rozhodl k životní změně a jeho 44 narozeniny znamenají předěl v jeho dosavadním životě.

„Landa musel zemřít, protože to, co brzy přijde (uvidíte sami), by si nikdy nedovolil, Vážení Čechové, Moravané, Slováci a Poláci… Landa by se bál. O život, o rodinu… tohle je Velkokejkle a Žito strach NEZNÁ! Dum spiro spero!“ píše Landa, tedy Žito 44.

Zpěvák oznámil, že končí svoji hudební kariéru, stahovat do ústraní se ale nechce. Pouze se prý transformuje a za vlast bude bojovat jinými prostředky.

Zajímavé je, jak se Landa-Žito přiznává k tomu, že podle svých slov selhal ve chvíli, kdy jeho kamarád a bývalý ministr obrany Martin Barták byl médii vláčen kvůli domnělé kauze týkající se provizí za vozy Tatra. Dnes toho lituje.

„Přesně, jak to činí sráči, Landa mlčel celou dobu, chápal dobře, o co kráčí. Nechtěl slíznout davu zlobu,“ píše na webu.

Podle Landy je přitom jasné, že kauza byla smyšlená a stál za ní mimo jiné bývalý americký velvyslanec a předseda dozorčí rady firmy Tatra William Cabaniss. Cabaniss to byl, kdo Bartáka nařknul, že si řekl o úplatek.

„Na doktora naplivali, mocní chlapci z Ameriky, na hlavu se průser valí, čert vyletěl z elektriky. Canabis a ještě druhý, zřejmě trochu zahulili, potrestají vzpurné sluhy, že si štěkat dovolili. Doma rádi přisadili, neb hledali korupčníka! Amíci jim dohodili nestraníka trpaslíka,“ napsal Landa.

Jak ale tedy může Landa spolupracovat s Karlem Janečkem, jehož Nadační fond proti korupci si počíná přesně tímto způsobem a za pomocí pochybných špiclovacích metod Karla Randáka a následné mediální skandalizace se snaží pošpinit i další politiky, nejen Bartáka? A to přímo za asistence amerického velvyslance a Canabissova nástupce Normana Eisena, který NFPK všemožně podporuje (ne nadarmo pak sídlo NFPK i Jančkovy firmy RSJ sídlí ve stejné budově jako Americké centrum a v těsném sousedství amerického velvyslanectví). Copak Landa nevidí, že kauza Barták i další kauzy řízené NFPK mají naprosto identický scénář a průběh i vyznění?

Janeček je také v úzkém spojení s lidmi kolem bývalého prezidenta Václava Havla, kteří podporují evropskou integraci, Nový světový řád, kteří vystupují proti národu a jeho suverenitě. Pokud by tedy Landa Janečka skutečně podpořil, pošlapal by tím úplně svou národoveckou minulost. Není také náhodou, že Janeček brojí proti prezidentu Václavu Klausovi, který národ, vlastenectví a suverenitu hájí. Janeček přitom Klause považuje za absolutně nejhoršího politika.

Skoro to tak vypadá, že dobrotivý a lehce naivní zpěvák podlehl mediální manipulaci a spojuje se s někým, proti kterému by měl naopak vší silou vystupovat. A Janeček si možná Landu chystá jako zlatý hřeb večera, jako překvapení do své show, spoléhaje přitom na zpěvákovu popularitu ve společnosti.

Někdo, například ohromný zástup Landových fanoušků, by to měl Kejklířovi říci…

(Adam B. Bartoš, foto: http://www.daniel-landa.cz)

www.prvnizpravy.cz

1 komentář u „ZNEUŽIL HAVLISTA JANEČEK IDEALISTU LANDU?

  1. Šašci a klauni se derou na místa králů a vůdců. Staré opelichané kramáře a zloduchy chtěji odstranit písničkami… co umějí více.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s