DOST Nečasovi: Gay Pospíšil nás nepodpořil. A vy?

Kolem chystaného pochodu homosexualistů, který se má uskutečnit v sobotu, se strhla lavina dopisů, výzev a prohlášení. 

Konzervativní Akce D.O.S.T. už před několika dny otevřeným dopise vyzvala ředitele České televize, aby odřekl mediální patrnerství, které pochodu gayů, leseb a transvestitů tento veřejnoprávní kanál poskytuje.

Se stejnou žádostí psala i Radě České televize, aby tuto jednostrannou podporu televize placené z daní všech koncesionářů vůči pochodu přehodnotila.

Už dříve také D.O.S.T. dopisem vyzval pražského primátora Bohuslava Svobodu, aby – když už zaštítil i letošní Prague Pride – zaštítil i alternativní akci, kterou D.O.S.T. a další konzervativní a prorodinné spolky plánují na stejný čas a místo.

„Pan primátor Bohuslav Svoboda nepřevzal záštitu nad veřejným shromážděním s názvem ´Obrana hrdosti normálních lidí´, které pořádá občanské sdružení D.O.S.T. na Václavském náměstí dne 18. 8. 2012,“ odpověděla však na dopis Jana Havelková z kanceláře primátora hl. m. Prahy.

Monarchistické občanské sdružení MONOS zase nepřímo vyzvalo policejního prezidenta Petra Lessyho, aby policisté zasahovali proti nevhodnému a pohoršujícímu chování, obnažování a dalším nepřístojnostem ze stran demonstrantů Prague Pride.

„Domníváme se, že je minimálně přestupek chodit po ulicích českých a moravských měst jen ve slipech, tangách a podprsenkách. Máme za to, že do běžné činnosti policie ČR patří i dozor nad mravopočestností na veřejných prostranstvích,“ stojí v dopise.

Zatím ale všechny dopisy zůstaly oslyšeny. D.O.S.T. se proto obrátil na premiéra Petra Nečase a poprosil ho, aby alespoň on, když se hlásí ke křesťanství a konzervativním hodnotám, setkání pod názvem „Obrana hrdosti normálních lidí“ podpořil.

„Vážený pane premiére, dovolujeme si Vás oslovit jako předsedu pravicové politické strany, která se vícekrát přihlásila ke konzervativním společenským a rodinným hodnotám. Akce D.O.S.T. pořádá v srpnu tohoto roku veřejné shromáždění na obranu uvedených hodnot, a obrátila se proto na dvě významné osobnosti Vaší strany se žádostí o záštitu,“ napsal v dopise Nečasovi předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

Nečasovi si postěžoval, že se nejprve obrátil na primátora Svobodu, ale bez výsledku. „Když jsme loni protestovali proti tomu, že, jako údajně konzervativní politik, podporuje formou záštity právě takovou akci, bylo nám sděleno, že pan primátor udělil záštitu celé řadě aktivit, a tak je otevřen podpořit také akce prorodinné. Proto jsme se na něj v letošním roce obrátili se žádostí, aby podpořil akci naši. Bohužel, nepochodili jsme. Při udělování záštit pražského primátora se tedy zřejmě uplatňuje dvojí metr a specifická ideologická měřítka, která nemají s konzervativně pravicovou politikou pranic společného.“

Oslovili proto druhou stranickou osobnost ODS, bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, informuje Semín Nečase. „Zdálo se nám vhodné oslovit právě jeho, jako člověka, který je díky indiskreci médií známý svou homosexualitou, neboť naše akce není zaměřena proti homosexuálům, nýbrž proti ideologii homosexualismu a agresivním aktivistům, kteří si usurpují právo mluvit jejich jménem. Bohužel, pan místopředseda Pospíšil nám do dnešního dne na náš dopis neodpověděl,“ posteskl si Semín.

„Obracíme se tedy nyní přímo na Vás, vážený pane předsedo, se žádostí o podporu našeho shromáždění, která by demonstrovala sepětí ODS s hodnotami rodiny, řádu, svobody a tradice,“ zakončil svůj dopis ministerskému předsedovi.

Berka: Primátor Svoboda selhal

Akce D.O.S.T. ale není jediná, kdo je politickými záštitami tomuto pochodu (navíc záštitami z okruhu politiků, kteří se vydávají za pravicové) pobouřena. Se stejným nápadem, napsat, primátorovi, přišlo i občanské sdružení „Občané za svá práva v Praze“ Karla Berky a Aleše Moravce.

„Primátor hl. m. Prahy doc.MUDr. Bohuslav Svoboda CSc. již jednou zásadně selhal, když loni odmítl uctít památku jeho předchůdce primátora dr. Otakara Klapky, který byl před sedmdesáti lety popraven německými okupanty. Nyní opět nechává znesvětit symbolické místo české státnosti u pomníku patrona české země, sv. Václava. Požádali jsme ho proto o nápravu,“ uvedl předseda sdružení Karel Berka v tiskové zprávě a odkázal na dopis, který pražskému primátorovi zaslal.

Berkovi „Občané“ v něm protestují přímo proti průvodu, který má začít u pomníku sv. Václava, patrona české země. Požadují, aby zahájení pochodu bylo přesunuto na jiné místo.

„Chcete znesvětit symbol naší nezávislosti průvodem Prague Parade u pomníku patrona české země sv. Václava. To, co se neodvážila ani okupační vojska v březnu 1939 či v srpnu 1968, činíte Vy na zakázku těch nejreakčnějších kruhů, které chtějí znemožnit zdravý vývoj nové generace a její výchovu v tradiční rodině. Není náhodou, že hlavním bodem programu Prague Pride je Business Forum, které se uskuteční v nejdražším pražském hotelu Hilton. Víte vůbec, kdo takovou nákladnou konferenci financuje? Skutečně se domníváte, že agresivní finanční kruhy vydávají svoje prostředky jen tak, bez předem stanovených cílů?“ píše Berka primátorovi.

Upozorňuje i na to, že se proti pořádání Prague Pride vyslovilo například i Fórum angažovaných křesťanů a zásadní nespokojenost vyjádřil i úřad prezidenta republiky.

„Vážený pane primátore, při uctění památky Vašeho předchůdce, kterého naši nepřátelé popravili, jste fatálně selhal. Pokud prosadíte jako primátor, který si vzal záštitu nad Prague Pride, aby bylo znesvěceno symbolické místo naší nezávislosti u pomníku patrona české země, sv. Václava, selžete způsobem, který je vzhledem k Vaší funkci a povinnostem při správě hlavního města Prahy neodpustitelný,“ vyzval Berka Svobodu.

„Dovolujeme si požádat o písemnou odpověď, aby i další generace byly informovány, který primátor zcela selhal v čele hlavního města Prahy,“ uvedl také.

Konzervativní protiakci pochodu gayů podporují i spolky hájící rodinu proti rozvodovému průmyslu – například portál Střídavka.cz.

„Ve shodě s pořadateli shromáždění se domníváme, že jakákoliv sexualita může jen těžko být předmětem oprávněné hrdosti. Sama homosexualita je pak odchylkou, pro kterou by člověk neměl být diskriminován – ale není také ničím, co by lidské společnosti pomáhalo přežít v dalších generacích a co by tedy mělo být stavěno na odiv,“ uvedl k tomu Aleš Hodina z portálu Střídavka.cz.

„Pochopitelně, že i lidé vybočující z normálu, ať už z hlediska sexuality, tělesné zdatnosti, duševního zdraví atd., mohou pro společnost udělat ledascos dobrého. A mohou na to být oprávněně hrdí. Stejně jako u ostatních lidí však za tím vždy stojí jejich pracovitost, obětavost či další podobné vlastnosti, nikoliv samotná homosexualita nebo tělesné postižení. Mimochodem, jen stěží si lze představit, že by kupříkladu Svaz tělesně postižených pořádal pochod vyjadřující hrdost nad faktem, že jeho členové jsou tělesně postižení…,“ dodal.

Podle Hodiny je akce homosexualistů nebezpečná i svým dopadem na rodinu. „Nejde zdaleka jen o extrémy, jako je snaha umožnit gay a lesbickým párům adopce dětí, kterým pak vždy bude chybět vzor jednoho z pohlaví. Podobně působí i snaha postavit homosexuální svazky na úroveň manželství, když tito ´manželé´ nikdy nemohou splnit jeho základní funkci – zplození dětí. Takové snahy vedou ve společnosti k relativizaci a oslabování rodinných hodnot, což dále přispívá ke všeobecnému rozpadu vazeb v trojúhelníku otec – matka – děti,“ vysvětlil.

19 komentářů u „DOST Nečasovi: Gay Pospíšil nás nepodpořil. A vy?

 1. To co fungovalo před 50 lety může fungovat i dnes. Nevidím důvod proč by se měli zavádět „novinky“ nebo „módní vlny“ a propagace tohoto. Rodina je rozložena hlavně kvůli takovým tlakům a propagace tzv. umělců a jejich životního stylu v médiích.

 2. Ahoj, dlouho jsi se neozval… Hodne me vzrusujes, chci te osukat… Ukaz prdelku… Cesi jsou znamy tim, ze rad si nechavaji mrdat. Nejdriv Rakusaci Vas mrdali, pak Nemci, potom Rusove, nasledovali Amici a aspon jeden Brazilec 😉 Dokonce heterosexualove z Ceska si casto nechaji osukat prdel za penize, nebot CR ma nejvtsi prumysl gay porna na svete… Viva Lugo! Viva Kirchner
  Tak toto je dopis od jednoho buzeranta ktereho jiste uvidite skakat na onom teplovodnim pruvodu. To jako aby bylo jasno co je to za blby a pakaz. Mozna z eby se mnozi divili kde toto individuum pracuje a cim se zivi .

 3. 4 ada: No já teda v téhle věci nemám až takový přehled nicméně fakt že ČR je na špici co se týče výroby gay porna mne zase tak nepřekvapuje 🙂

 4. Problem je, ze ja ten prehled mam jak vidis a dokonce jsem tohoto buzeranta ktery si zije jako prase v Praze pres politiku vyprovokoval k vyse vyvesenemu dopisu. Je to proste moralni a cleny rozklad spolecnosti jednemi a stejnymi lidmi . Nejvetsi problem je ze lide si nepamatuji ,chteji v tomto chaosu zapominat a tezko staci resit sve nicotne problemy jako je zaplatit ten bucek a tu cinzi . Stava se z toho upny chaos a bordel . Prave dnes jsem na TV videl jak si ziji deti bohacu. Proto se nedivte ze trba v USA vzrostl pocet tzv. fasistickych organizaci temer o 100 % za posledni tusim 2 roky Zdravtvujte tovarisc

  • čav ado, maš ve všem pravdu, muř ma myt řenu,,a řena ma myt muře, dnes je pševraceny sviet, lide se vařne zblaznili,, to jsou takovy co jsou nemocne ,bud to delaji takove co maji dost peniez, a uš v roskošy neviedeji co maji delat,, toje hruza co se dieje na tomhle sviete, a jeto čim dal horšy,, jeden druheho nenavydi, zavydieji jeden druhemu, jsou na sebe jako psy,, asy vařne se bliři konec svieta,,,, vlada taki niči chude lidi, vše zdrařuje , niektere lidi nemaji na chleba, ani na najmi, a je jim to všechno jedno, nic je nezajima, jen zdrařeni,,a o kolik ubrat penize chudym lidem, vřdyt uš lidi toho maji dost,, od roku, 1999, se nic nezlepšilo, naopak vše se zhoršylo, a uš to nejde zastavyt, bo pořad jim chybieji penize v pokladnach,kdo to vřdycki odnese , chude lidi, dieti, a jine,, kařdy jen slibuje a nykdy se nic nezlepšy,,

 5. Já nevím jak vám, ale mě přijdou všechny ty řeči o „homosexualismu“ (ať už je tím myšleno cokoli) jen jako zástěrka klasické homofobie.

 6. Mam takovy pocit, ze za pojem homosexualismus schovavaji dotycni pouze svou vlastni homofobii. Nebo snad nekdo z nich nabidl nejake argumenty k existenci onoho spolku homosexualistu?

 7. Homosexualismus je realita. Je to politicko-ekonomické sdružování a upřednostňování, založené především na sexuální orientaci. Praktických příkladů mám ze své profesionální praxe spoustu. Buzny nahrávají zase především buznám, což mi ve společnosti, která je nijak neperzekuuje připadá jako nesmyslné vytváření určité kasty. Pak žijí v ghetu, které si sami postavili a většinou spolenost obviňují z intolerance a domáhají se uznání normality pro něco, co normální není. Mě osobně je fuk, kdo s kým šuká. Když dělám business, nekádruji obchodní partnery podle sexuální orientace. Ale ty „duhové demostrace“, to je prostě úchylárna a neměly by se podporovat.

 8. Proste buzerant je buzerant a hotovo . At se schovava za co chce (cikany zidy a podobni „utlacovani“) Cely system je nastaven tak ze „cim hur tim lepe“ a to platilo tusim od i pred r. 1396,kdy dosla trpelivost prakticky vsem coz se stale v ruznych obdobich opakuje.Je treba si ujasnit KDO to vse tlaci a podporuje a chrani novymi zakony (pod pojmem rasismus si lze vylozit ze stara domovnice pajda na jednu nohu) a cloveka znicit ci nechat zavrazdit

  • Navíc mám pocit, že ti, co používají bezobsažnou nálepku „homosexualismus“ jsou často ti samí lidé, co prskají nad nálepkou „homofobie“, že nic takového neexistuje. 🙂 Inu, slova mají velkou moc.

  • A zase: „Homosexualismus je realita. Je to politicko-ekonomické sdružování a upřednostňování, založené především na sexuální orientaci“. Definice, která postrádá relevantní důkazy, pouze vyjadřuje osobní pocit autora.
   Toto je možné říct/napsat o jakémkoli „ismu“, který se zrovna nehodí do krámu. Lze vytvořit bartošismus, klausismus, hájkismus, havlismus, kalouskismus a všechny lze definovat výše uvedeným způsobem: „Klausismus je realita. Je to politicko-ekonomické sdružování a upřednostňování, založené především na názorové spřízněnosti s V. klausem. Praktických příkladů mám ze své profesionální praxe spoustu. Klausisté nahrávají zase především klausistům, což mi ve společnosti, která je nijak neperzekuuje připadá jako nesmyslné vytváření určité kasty. Pak žijí v ghetu, které si sami postavili a většinou spolenost obviňují z intolerance a domáhají se uznání normality pro něco, co normální není. Mě osobně je fuk, kdo s kým šuká. Když dělám business, nekádruji obchodní partnery podle názorů….“

 9. Pane ado vy zřejmě budete dost jednoduchej člověk 🙂 Ale necht žijte dál ve svých iluzích.

  • Jednoduchej ci nejednoduchej jak se to vezme ,dulezite ze nehrajeme stejne housle „priteli “ jak radi vy nejchytrejsi hrajete . Pokud je nekdo mimo vase chapani spravedlnosti jecite jako stare domovnice z a komunistu . Vzdyt jste si zase urizli yu vetev na ktere jste sice s vykyvy ale preci jen jakz takz sedeli . Poslednich 30 let jste se opet predvedli a mnoho lidi pochopilo s kym ma co do cineni Shalom doufam ze jako spravny pravoverec jste jiz v synagoze

   • To je nedoruzumění pane ado já nejsem žid ani Žid a šábes nesvětím i když v synagoze (v Boskovicich) jsem už během festivalu který tam probíhá párkrát byl na hudebních představeních. Z náboženských důvodů s ohledem na výše uvedené nikdy (krom toho k těmto účelům boskovická synagoga ani neslouží). To spíš pan Bartoš má s ortodoxními vyznavači judaismu hodně společného (homofobie, mizogynie) Naštěstí tihle fundamentalističtí fanatici co myšlením zůstali někde ve středověku at už se hlásí ke křestanství, židovství nebo islámu se většinou nesnesou ani mezi sebou a nesjednotí se proti nám normálním lidem.

 10. Mě baví používání pojmu homosexualismus, aniž by někdo někdy vysvětlil, co to znamená – autor označuje účastníky té akce za homosexualisty. Také jsem tam byl – prošel jsem se normálně oblečen kousek po Národní třídě a pak si dal pivo na tom hudebním festivalu. Chápu to dobře, že tím pádem vyznávám „homosexualismus“? 🙂

  • Mozna Bibi je pro vas vetsi charakter nezli p. Bartos jez vam jaksi nevoni ,mozna i Barak valecny zlocinec a spousta jinych kteri cas od casu ani nesmi cestovat do spratelenych zemi aby je tam nezatkli (on i Bush neletel do Svycar) z tohoto duvodu. Ono jak se rika ze je nekdo papezstejsi nezli papez tak to jste vy s vasi objektivitou k problemum ktere resime s timto plemenem jiz prakticky tisice let. mne to ale jiz nebavi poslouchat a divat s ena ty ksichty co dnes to Cesko ranuji.. Je tam jeste vubec nekdo kdo neni mezi tami co to Pruzinky rozdaval Kozenym a Opilcem

 11. Vazeny ,vzhledem k limitacim, zjevne jeste vami presentovanym, je zbytecne vysvetlovani co je buzerant a co je problem techto dvounohych patvoru s vetsi riti a AIDs. Mozna kdyby jste se prosel v podprsence a na kramflekach tak by jste splynul s davem a stal se z vas opravdovy buzerant jak se spravne temto pedofilum deti rika a psal dnes do jinych webu nezli je tento.

 12. ado, ja vym ře homosexualu je dost na sviete, a nykdo je nezastavy,, uš se tak narodili, tšebas zato nemuřou, jsou tšebas nemocny,, od mala ,a kařdej řije jak umi,, ja se jich nezastavam, taki nemam rad kdyš vydim kolikrat jak se drřeji za ruce,, a to sami holky taki jsou spolu řijou ve společne domacnosti,, ale neudelaš stim nic, jasny chlapi maji řyt ze řenskima, toje pravda, ale ja se tomu smieju kdyš je vydim ,,,, to uš je tak sviet poblaznieny, ře uš neviedi co delat za blbosti,, toje hruza co se dieje na sviete,, ,,,určite buch by tohle nedovolil, mnel by je panbuch ztre

  • Neni nic k smichu na tom kdyz si predstavite ze tyto teple hovada kazi male deti ,neb to jsou pro ne sexualni targety . Ne ti „partneri „,s temi se rozejdou zitra ,promiskuita je ohromna a proto ta AIDS je kosi jako mor.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s