Čí loutka je Pospíšil?

Sledujete ten cvrkot a šrumec poté, co byl ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil odvolán? Je to už devátý ministr Nečasovy vlády, který padl, ale za žádnou z politických mrtvol se nekonalo takové mediální rekviem jako nyní.

Ve všech ostatních případech sdělovací prostředky a pravdoláskařské úderky řičely blahem. Drobila neměly rády a smlsly si proto na něm. Stejně tak na Bártovi, Dobešovi a dalších. Premiér byl tehdy chválen, jak rázně proti svým ministrům zakročuje.

Co se stalo, že se nyní spustila přesně opačná písnička a ti, kteří Nečase vždy plácali po zádech, dnes požadují dokonce jeho rezignaci?

A kdo je vlastně Jiří Pospíšil zač, že je kolem něho takového pravdoláskařského kvikotu? Proč jede mediální mašinérie na plné obrátky, havlisté tlučou na buben, zoufalstvím si rvou vlasy a zmatení (ač vždy se přechytře tvářící) politologové blekotají něco o tom, že to Nečas tentokrát přehnal?

I kdybychom se ale nikdy oficiálně nedozvěděli, kdo byl Pospíšil zač a komu sloužil, mnohé nám naznačí už jen to, když budeme pozorně sledovat, kdo všechno má potřebu se nyní k jeho odvolání lítostivě vyjadřovat.

V těchto dnech se totiž naplno ukázalo, kdo za Pospíšilem stojí, pro koho Pospíšil pracoval, kdo Pospíšila v jeho funkci potřeboval. Vidíme a slyšíme, kdo se nad jeho odvoláním pohoršuje, kdo svolává hromy a blesky, kdo premiéra osočuje a kdo mu spílá, kdo organizuje manifestace a kdo vydává rozhořčená prohlášení. Ukazuje se také, jak byl pro tyto kruhy Pospíšil důležitý. Když si toto vše dáme dohromady, pak ani víc vědět nepotřebujeme.

Připomeňme si tedy, kdo jsou ti, kteří se Pospíšila tak hlasitě zastávají…

Vicepremiér Karel Schwarzenberg zaraženě huhlá, že o odvolání předem nevěděl a že to je špatně. „Je to velice smutná záležitost, spravedlnost šla očividně stranou. Pan Pospíšil se během svého ministrování projevil jako velmi odvážný člověk. Zřejmě byl někomu nebezpečný, tak musel být odstraněn,“ fňuká kníže.

Miroslav Kalousek je také proti, i když spíše z povinnosti – sám může být rád, že kauza nyní překryje trable jeho kolegyně „od Petrových kamenů“, ale protože dostává od globalistů spolu s Karlem Schwarzenbergem potřebné instrukce, musí samozřejmě držet basu a brblat spolu s ním. „Dovolujeme si zdvořile požádat předsedu vlády a zejména budoucího ministra spravedlnosti, aby podpořili personální návrh nejvyššího státního zástupce na obsazení funkce vrchního státního zástupce v Praze,“ škemrá alespoň, když už nic jiného, za jmenování Lenky Bradáčové na místo uvolněné po Rampulovi.

Nadační fond proti korupci Karla Janečka, jakási novodobá obdoba Mlynářovy Charty 77 (co do míry její „výroby“ v cizině, úkolování z ciziny a infiltrace agenty) vyzývá premiéra dokonce k rezignaci a rohatému Janečkovi lítají sliny od úst, když prská, že „premiér jedná v zájmu korupčních skupin a lokálních mafií“ a že „jeho postup porušuje základní principy demokracie“.

Nečas je prý zbabělec nebo aktivní spolupracovník zločinců, jedná proti zájmům lidu a NFPK prý podpoří „jakékoliv aktivní kroky občanů této země včetně radikálního vyjádření občanské nespokojenosti,“ dští síru Janeček. Ani ten joint, co si při psaní svého prohlášení ubalil, nezakryje, že má nervy na pochodu. Takhle si to přece nedomluvili. Revoluce měla být až na podzim…

Zhulený ale evidentně není sám. I další poskok globálistů, Ondřej Liška, si nejprve vychutnal svou dávku marihuany, aby pak svolal manifestaci na Václavské náměstí. Jinak si jeho zuřivost nelze vysvětlit. Vzrušeně četuje, tvítuje, píše na zeď a snaží se vyburcovat své ovečky k nějakému organizovanému bečení.

Vybarvil se i Pavel Bělobrádek, který se jaksi zapomněl, že je předsedou (alespoň nominálně) konzervativní strany a spojuje se s touto ultralevicovou Liškou nejen v podpoře demonstrace, ale i společnou tiskovou konferencí a společným prohlášením. Alespoň víme, že od KDU-ČSL nelze nic očekávat a že i jejich nový předseda je jen trapnou loutkou globalistických struktur a jejich domácích quislingů.

„Právní stát a demokracie v České republice jsou vážně ohroženy,“ řekla tato povedená dvojice s vážnou tváří novinářům. Nesmějte se. To skutečně tvrdí. Vyslali prý tato slova – jak sami říkají – jako „společné varování nejvyššího stupně“.

„Přišel čas, abychom rozbili chobotnici, která se v našem státě obtočila kolem demokratických mechanismů a brání jim dýchat. Požadujeme nové volby. Je třeba, aby se spojili všichni lidé dobré vůle bez ohledu na momentální programové preference,“ říká Bělobrádek s až vlkovským náboženským zanícením.

Kousek vedle něj na barikádě řičí Ondřej Liška: „Dvaadvacet let po listopadu nám eroduje křehký demokratický systém. Nejde jen o zákulisní bratrstva, ale nyní už o post premiéra, jenž vyslyšel žádosti kmotrů a upřednostnil jejich zájmy.“

Komické duo doplňuje sociolog Ivan Gabal (z iniciativy Vraťte nám stát), který je společným kandidátem obou stran na senátora. „Pro mne je šokující, že byl premiér Nečas takhle trapně obětován a donucen k tak nepravděpodobnému, ubohému vysvětlení pro odvolání ministra spravedlnosti. Kdo má takovou moc, že je schopen donutit premiéra suverénní země ke spáchání takového politického harakiri, ptám se?“ Takové zvolání je právě od pana Gabala značně úsměvné. Většinou to bývají mocipáni jeho etnické příslušnosti, kteří suverénně manipulují premiéry suverénních zemí, což by ale pan Gabal určitě vehementně popřel. Když se ale náhodou stane něco, co se těmto vymkne z kontroly, ejhle, i Gabal neváhá sáhnout pro téměř spiklenecký argument. Tajemně se ptá, jaká velká moc (když ne ta naše) to Nečase dotlačila k takovému nešťastnému kroku. Skoro se nemohu udržet, abych nevyprskl smíchy. Svět zřejmě neovládají mezinárodní bankéři, ale hrstka českých kmotříčků… (vyjma pana Jurečka, toho pravdoláska tak nějak vzala na milost a z kmotří rodiny ho vyňala).

Aby toho kýčovitého patosu nebylo málo, oznámili nám pánové, že v této vážné situaci je prý na místě spolupracovat intenzivně na obnově demokracie v naší zemi, vše ostatní musí jít stranou. „Není čas na hrdinství, nyní potřebujeme spojit síly při zásadních věcech obrany demokracie a nikoli hledat, co nás rozděluje,“ řekl Bělobrádek.

Transparency International k tomu všemu samozřejmě také nemůže mlčet. A tak David Ondráčka hořekuje a naříká. „Vláda boje proti korupci definitivně ztratila právo se takto označovat,“ lamentuje člověk, který má za úkol zdání korupce v České republice vytvářet a poškozovat tak zemi ve prospěch cizího kapitálu. Vlastně by mohl být rád, zdání korupce nyní přece ještě více vzroste. Na druhou stranu rád není, dobře totiž rozumí tomu, že jeho a Pospíšilovi přátelé na americké ambasádě mají nyní na čele vrásky. Vypadla jim důležitá spojka, což může vážně narušit jejich plány. Už se těším na další peprný text blogujícího pana Etikety…

A koho tu ještě máme? Média. Mobilizují, seč jim síly stačí. „To tu ještě nebylo, poprvé od pádu Klausovy vlády se bude demonstrovat za politika,“ snaží se nás vyhecovat a vzbudit pozdvižení. Co na tom, že nakonec přišlo jen 50 lidí? Nevadí, my v novinách si s tím už nějak poradíme.

Dále pravdoláskařské kádry. Věční petenti se zatím se svým nefalšovaným zděšením trousí osamoceně, protestují spisovatel Jáchym Topol, herec Jan Budař či dokumentarista Vít Klusák, hromadný protestní dopis / výzva / petice se asi teprve píše. Nebude první, vždyť podobný dopis napsali už před časem, kdy požadovali odvolání Vlastimila Rampuly a pak hned v únoru, kdy se zastávali naopak Jiřího Pospíšila, protože už v té době se spekulovalo o tom, že ho Nečas odvolá. I na tom je pěkně vidět, že Nečas mohl stěží Pospíšila odvolat kvůli záměru jmenovat Bradáčovou, vždyť pod Pospíšilem se kymácelo křeslo už tehdy a ještě dříve, na což někteří najednou náhle zapomněli.

Podporu demonstrantům vyjádřila i pravdoláskařská advokátka Hana Marvanová z hnutí Veřejnost proti korupci. Není divu, vždyť od Pospíšila dostala zaplaceno za právní pomoc s odvoláním Rampuly. Bývalý ministr jí za její rady bez jakéhokoli výběrového řízení přihrál 100 tisíc korun.

V Brně svému jménu dostál Břéťa Rychlík, který byl v napodobení pražských protestů a jich přenesení do moravské metropole nejrychlejší.
Vždyť je také mluvčím už zmíněné Veřejnosti proti korupci, a tak se musí i on blýsknout a vykázat aktivitu. „Překotné odvolání ministra spravedlnosti Pospíšila se nesporně zapíše do dějin politické manipulace,“ mudruje.

Zajímavý je i postoj Karolíny Peake, podle některých napojené na globalistické kruhy skrze osobu svého manžela-cizince. Peake, která jindy odezírá z Nečasových úst, mu nyní oponuje. V první chvíli byla sice zmatená a vydala tiskové prohlášení, že nic neví („Odvolání člena vlády je pravomocí pana premiéra. Tento krok jsem zatím zaregistrovala pouze z médií, o podrobnosti se budu teprve zajímat.“), později ale přitvrdila, když jí někdo zřejmě vysvětlil, co je to za průšvih. Premiérovi proto v doplnění svého prohlášení vzkázala, že takhle tedy ne – že by měl odvolání Pospíšila vysvětlit a že na pozici vrchní státní zástupkyně ona plně podporuje Bradáčovou.

Za připomenutí stojí i reakce pravdoláskaře v ČSSD, Jiřího Dienstbiera. Ten rovnou označil Nečase s Klausem za mafiány. „Domnívám se, že po justiční mafii tady máme něco, co by šlo s nadsázkou nazvat jako státní mafie. Protože nevím, jak jinak nazvat snahu dvou vysokých ústavních činitelů – prezidenta republiky a předsedy vlády – zabránit pozitivním změnám ve státním zastupitelství,“ prohlásil Dienstbier zachmuřeně s bolem v srdci nad umíráním české demokracie.

Už snad chybí jen ti teplouši, aby svého ministra podpořili duhovým rejem. Možná by mohli svůj pochod hrdosti z červencového termínu přesunout do současných dramatických dní, aby toho halekání bylo ještě více…

***

Dobře to všechno hemžení a hysterčení vystihl klausovský poslanec ODS Boris Šťastný: „Když se na stranu politika konzervativní ODS z ničeho nic přikloní Pravda a láska a osobnosti nepřátelské k principům ODS, není to dobrý signál. V takové chvíli by v sídle ODS měla začít houkat siréna a rozblikat se výstražný maják.“

Je to prostě jedna velká švanda, sledovat zděšení globalistů a jejich zdejších dělníků, když jim jednou za čas něco nevyjde a oni zmatkují. Užívejme si to, protože se to neděje často. A přejme sobě i nám všem, abychom to přežili bez úhony a ve zdraví.

Protože tohle nezůstane jen tak. Oni se nevzdávají…

Pro Prvnizpravy.cz

11 komentářů u „Čí loutka je Pospíšil?

  1. Vy jste mel vydavat nejaky casopis pro pobaveni ctenaru . Malokdo vi a pise jako Bartos a jeste k tomu velice vtipne Opet gratuluji ,ti co zachranuji zemekouli a delaji v patek jen do zapadu slunce budou zase mecet ale oni meci porad od nepameti nad vsim a proti kazdemu

  2. Pan by radeji mel dopisovat do Aktualne cz k panu censorovi co ma taky v Erekcu rubriku, Stejskalovi ,myslim ze ho tam potrebuji s jeho soukmenovou prinalezitosti

  3. Vážený pane Bartoši. Jste bohužel jen trapný poskok pana, dříve soudruha Klause. Nevím, kolik Vám platí ať on nebo jeho náhončí, ale vím jistě že z kdysi skvělého novináře se stalo lejno, které smardem otravuje okolí!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s