Kauza Rath: Kdo se v tom má vyznat?

Tak prý zadrželi hejtmana a poslance Davida Ratha s dvanácti miliony. Vlastně se sedmi miliony. Vlastně s pěti miliony. Měl je v batohu. Ne, v batohu ne, měl je v krabici od bot. Vlastně je měl v krabici od vína. V zapečetěné krabici. V nezapečetěné krabici? A není to jedno?

Zadrželi ho na ulici, jak si tu krabici nese. Pak ho také zadrželi v bytě ředitelky kladenské nemocnice paní Pancové. Zároveň mu doma našli pod podlahou 30 milionů. Vlastně ne, těch 30 milionů našli pod podlahou v domě ředitelky kladenské nemocnice paní Pancové. A není to jedno?

Spolu s Rathem policie zatkla dalších 7 lidí. Rath byl hlavou gangu, slyšeli jsme. Vlastně nebyl hlavou gangu, byl jen pěšákem, slyšeli jsme později.

Našli u něho revolver. Ne revolver, ale samopal. A taky teleskopický obušek. A taky náboje. Vlastně to nebyl ani revolver, ani samopal, ale byla to kulovnice. Ale vždyť na tom nesejde…

V krabici od vína nebo od bot nebo v batohu nebo já vlastně nevím kde měl 5 nebo 7 nebo 12 milionů a dalších 30 milionů měl pod podlahou doma nebo u paní ředitelky. To je celkem 35 nebo také 37 nebo též 42 milionů. A pak se zase mluvilo dohromady o 24 milionech. Ale není to fuk? Milion sem, milion tam…

Na kauze prý pracoval jen čtyřčlenný tým detektivů, čteme. Na kauze pracovalo 100 policistů, čteme zase jinde. Tak si vyberte…

O Rathovi prý policisté původně nevěděli. O Rathovi prý policisté věděli už pět měsíců.

Co z toho je pravda? A je vůbec něco z toho pravda? Není pravda jen to, že policie zadržela poslance Ratha?

Těch nesrovnalostí v případu je až podezřele mnoho. Tak trochu to připomíná situaci, kdy americké úřady komentovaly dopadení Usámy bin Ládina. Informace se měnily co půl hodinu.

A nejen nesrovnalostí ve smyslu protichůdných tvrzení, ale vůbec podivných náhod je tam spousta.

Policie skoro o půlnoci navštíví předsedkyni Sněmovny a obratem získá její souhlas s vydáním Ratha.

Úplatky se prý týkaly rekonstrukce zámku Buštěhrad, dozvěděli jsme se. Rath a spol. prý chtěli navýšit rozpočet na opravu, hrazený z evropských peněz, o dalších 40 milionů, z nichž 24 milionů by šlo na úplatky. Ale při rekonstrukci Buštěhradu nebyla z europeněz proplacena ještě ani koruna, dozvídáme se později. Tak jak je to tedy?

Proč se Němcová tak urputně brání možnosti, aby Rath vystoupil ve Sněmovně? (s týmem právníků prý pracovala přes půlku noci ve snaze vymyslet, jak zabránit tomu, aby Rath promluvil před poslanci). Proč se vše připravilo tak, aby nemohl využít imunity, ať už si o ní myslíme cokoli, protože tento institut ještě stále existuje a historicky nebyla žádnému ze zákonodárců upřena. Až nyní…

Proč byl půl roku sledován právě Rath? Kdo k tomu dal příkaz? Proč bylo na případ nasazených – jak jsme se dozvěděli – 100 policistů? To se na každého podezřelého z korupce nasazuje 100 policistů? Nezavání tak velké číslo spíše nějak tajnou operací než obyčejným vyšetřováním?

Proč vše vyšlo na povrch ani ne půl roku před konáním krajských voleb? Proč se vše událo tak rychle a za takové připravenosti a součinnosti policie, o které většinou slýcháme, že jí ten či onen utekl? Proč úřady, jindy tak laxní, najednou jednaly jak dobře promazané soukolí? Proč právě Rath, když všude okolo plavou mnohem tučnější ryby? A nesouvisí to s tím, že se o Rathovi spekulovalo jako o budoucím předsedovi ČSSD?

A můžeme věřit tomu, že by Rath (který inteligencí převyšuje celou řadu jiných politiků) jednal takto amatérsky?

Proč jsme podobné titulky nečetli v případě kauzy Promopro nebo v případě kauz dotýkajících se přímo či nepřímo TOP 09 a jejich šéfů?

Kdo ze situace profituje nejvíce? Kalousek, který byl s Rathem věčně na kordy? Nečas a jeho ODS? Vláda jako celek? Rathovi konkurenti v ČSSD? Andrej Babiš? Karlové Janeček a Randák z NFPK? Pravdoláska?

Proč je Rath už obviněn, ale my pořád nevíme pořádně, z čeho vlastně? Jaké jsou pro jeho přijetí úplatku důkazy? Jak to, že ze spisu unikají informace do médií? Jak to, že ze spisu, který nikdo neviděl, cituje Aktualne.cz?

Zajímavá je i postava státní zástupkyně Lenky Bradáčové z party Stříž-Ištván-Mečl, která se podle některých právníků dlouhodobě vyhýbá prověrce a je spojencem Roberta Šlachty z ÚOOZ. K této skupině má blízko Karel Randák.

Nemá celá akce posloužit zcela jiným věcem? Nemá pouze odpoutat pozornost? Třeba od právě probíhající návštěvy izraelské delegace v ČR nebo od čehokoli jiného (dosaďte si dle uvážení)?

Otazníků je více, než by bylo únosné. Rozhodně nebudu strkat za pana Ratha ruku do ohně, že vždy jednal čestně a nikdy svého politického postavení nezneužil. Ale tohle je opravdu podivné a všichni ti, kteří se z toho radují, protože si krátkozrace myslí, že jim to politicky přišlo vhod, by se měli vážně zamyslet.

Příště se to totiž může stát i jim…

Pro Prvnizpravy.cz

5 komentářů u „Kauza Rath: Kdo se v tom má vyznat?

  1. Vy se z toho jednou zblázníte pane Bartoši xD Myslím, že institut náhody a a Occamova břitva vyřeší 90% vašich teorií. Každopádně Vás srdečně pozdravuji a opět jste potvrdil, že vtipné texty psát opravdu umíte.

    • Kdyby bylo vice lidi kteri dovedou psat vtipnym a vecnym zpusobem bez bazne jako pan Bartos mozna by si onech 80 rodin ktere si rozdelili velkou cast majetku Ceskoslovenska tolik nedovolovalo . Hodne brouzdam po internetu ,ale klobouk dolu p. Bartos . Vase znalosti jsou rozsahle a to je vam cca teprve 30 . Mozna by si vas Vondra jez mi spise pripomina autisticke dite mel najmout jako externistu na psani jeho „projevu“. Uroven naseho vedeni je opravdu trapna ,tezko dovedou rici vetu souvisle . (viz knize na you tube ) kde vysvetluje redactorum Bilderberg a “ pitomosti“ s nimi spojovane stoji za shlednuti . Hodne uspechu a ctenaru,snad vice propagandy.

  2. Peníze mu tam podstrčili židi, to je jasný. Ale možná Rath neexistuje a je to jen mediální fikce.

  3. Možná bys ado místo toho „brouzdání po internetu“ a vyhledávání konspiračních kravin si měl radši přečíst nějakou kvalitní knížku a nepsat pak tyhle nesmysly. Pan Bartoš je živým důkazem že http://kucharovic.blog.idnes.cz/c/245278/Vedecky-dokazano-Pravicaci-jsou-mene-inteligentni-nez-levicaci.html další podobný mimon je jistý Jaroslav Moučka blogger na Idnes taky pravičák jak poleno i když ne tak konservativní jako Bartoš.

  4. Já myslím, že komedii určenou pro nežidovskou (gojskou) společnost, kterou předvedli synchronizovaně na pokyn židovsko-zednářských kruhů jejich média nemá cenu nějak zvlášť komentovat! Je to opravdu pouze pro zábavu gójů. Vždyť jim to i tak předvedli! Ubohé!! Z nějakých důvodů předhodili Žida Ratha pro veřejnost…
    Jinak kdo by chtěl znát podrobněji židovsko-zednářský establishment, který byl u nás instalován po roce 1989 – tomu doporučuji dílo: T. Romanesca; Páni a otroci 20. století – Světová židovská konspirace.
    Stahujte z: http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s