Bibi opět v ČR. Co tu ti Izraelci pořád domlouvají?

Představitelé židovského státu se v České republice střídají jak svatí na orloji. Před časem jsem napsal článek, ve kterém jsem si všímal návštěvy izraelského premiéra Netanjahua v ČR (duben 2011), při níž jeho český protějšek oznámil, že se obě vlády budou scházet společně.

Další takové setkání proběhlo pár měsíců poté (září 2011), kdy pro změnu Nečas s několika svými ministry vycestoval do Izraele. Po povinném dojímání se v památníku Jad Vašem obě vlády cosi domlouvaly, ale co to bylo, nám kromě otřepaných frází neřekly. Můžeme se jen domýšlet.

Skutečností je jen to, že česká vláda podepsala memorandum o spolupráci s izraelskou stranou, které je dost nevyvážené – ČR se v něm pořád k něčemu zavazuje, něco slibuje, něco nabízí, něco deklaruje – tu že bude ctít památku šoa, tu že pomůže Izraeli při hlasování v OSN, že se za něj bude přimlouvat u EU, že tohle, že tamto, uctivý služebníček, poklona… O tom především byl můj článek.

Napsal jsem v něm: „Při čtení memoranda se vtírá pocit, že je to hlavně Česká republika, která něco slibuje, zavazuje se, podporuje či přislibuje podporovat, přitakává na izraelské věty o holokaustu a ujišťuje, že bude nesmiřitelná k projevům kritiky, že bude hlasovat s Izraelem na mezinárodních fórech a lobbovat za něj u EU. Ze slov o tisícileté židovské přítomnosti na našem území, v textu několikrát zmíněných, je rovněž cítit jakýsi pocit morální nadřazenosti, kdy ony české závazky a sliby jsou jaksi automaticky očekávány. Nezodpovězena pak zůstává otázka, co z toho Česká republika bude mít a proč tuto všezahrnující bianco podporu Izraeli dává.“

Pro jistotu – CELÝ TEXT MEMORANDA ČR-IZRAEL ke stažení zde

Pár měsíců na to (listopad 2011) tu byl izraelský vicepremiér Moshe Ya´alon jak na koni. Přijal ho (kdo jiný než) Karel Schwarzenberg. Oba politici zde jednali (o čem, opět neřekli) a také zahájili tzv. česko-izraelské fórum.

Na přelomu ledna a února 2012 pak zase Schwarzenberg poslušně naklusal do Izraele – a to na celé čtyři dny, což je pro zahraniční pracovní cestu ministra nezvykle dlouhá doba. Ministerstvo chtělo, abychom si mysleli, že skutečným důvodem cesty jsou oficiální body programu jako účast na konferenci, slavnostní otevření nadačního fondu Masaryk Distinguished Chair či účast na zvláštním zasedání izraelského parlamentu, kde členové Knessetu lkali nad památkou bývalého prezidenta Václava Havla.

Co je už zajímavější – Schwarzenberg bilaterálně jednal s prezidentem Šimonem Peresem, předsedou parlamentu Reubenem Rivlinem a ministrem zahraničí Avigdorem Libermanem a poobědval také s Natanem Šaranským, členem izraelské vlády a bývalým sovětským disidentem, jedním z předních protagonistů a ideologů moderního sionismu, který byl vzorem pro amerického prezidenta George Bushe. A kterého Američané v době slábnoucí normalizace (1986) vyměnili za špičkového československého agenta (i když kdoví, zda nepracoval vedle KGB spíše pro Mossad) Karla Köchera (který se zakrtkoval až do vedení CIA, dokud ho někdo neprásknul) na mostu v Berlíně.

Od Schwarzenbergovy návštěvě v Jeruzalémě neuběhlo ani čtvrt roku a už je tu delegace z Izraele opět – a zase v čele s nejvyšším (izraelský premiér tu je po třinácti měsících). Premiér Netanjahu má mé sympatie (mám s ním společné své druhé jméno a navíc mám mopse stejného jména jako je jeho přezdívka – tedy mopsličku. Jmenuje se Bibi), ale přece jenom by sem nemusel jezdit tak často – nedělá to ve mně dobrý dojem. Skoro to vypadá, jako že se zde něco připravuje a vlády nám to zamlčují. Nebo řekněte – je normální, aby se vlády takto vzdálených zemí (dobře, chápu, že Izrael má s ČR nadstandardní vztahy, ale i tak…) scházely pravidelně ke konzultacím a společně zasedaly a jednaly?

Jestli ono nebude v pozadí něco takového, o čem jsem psal například v tomto článku.

Blbost, blbost, nic takového tam nebylo,“ ujistil mne v tomtéž textu kníže Schwarzenberg a mluvčí ministerstva zahraničí mi vzkázal, že můj dotaz je z říše konspiračních teorií. Ale knížeti nelze tak úplně důvěřovat. Nehraje s námi čistou hru, hraje s nimi, hraje proti nám. Jeho slova se tudíž musí brát s rezervou. Když kníže říká „blbost“, raději si ještě s tou myšlenkou chvíli pohrávejme, protože na ní může něco být. Stejně tak se kdysi zapíral na Bilderbergu, až nakonec musel uznat, že tam byl…

Moje mopsice Bibi. Doufám, že ji teď nezastřelí izraelské komando

Ale dobře, uznávám. Od doby, co jsem napsal zmíněný text, se nestalo nic, co by přímo potvrdilo má slova. Ticho po pěšině. Jen na Blízkém východě to vře jak v papiňáku a vypadá to, že útok na Írán (čti spouštěč třetí světové války) má vypuknout každou chvíli. Ale vyznejme se v těch informacích a dezinformacích, v té vojenské propagandě…

Trochu jsem se v mezičase snažil zjistit, zda s věcí souvisí novela zákona o ozbrojených silách ČR, která dává nově ministrovi zahraničí (kníže) či ministrovi obrany (Pan „Ozvučím-vám-sál-za-525-mega“) pravomoc rozhodnout o tom, že české vojenské letouny budou moci v případě humanitární katastrofy převážet hromadně do ČR lidi z třetích zemí (což jsem si dal do souvislosti s možným lifrováním židovských utečenců z Izraele do Česka). Až dosud totiž něco takového nebylo možné, respektive takové případy by musela schvalovat celá vláda, touto novelou by ale vše záviselo na členech Trilaterální komise Vondrovi nebo Schwarzenbergovi (pod novelou je podepsán právě Vondra), takže se nikdo nemůže divit, že jsem pojal podezření, zda věc nějak nesouvisí s připravovaným konfliktem na Blízkém východě.

Oba pánové navíc milují Izrael. A to doslova. „Miluji návštěvy Izraele,“ řekl při své poslední návštěvě Izraele Schwarzenberg, který zavzpomínal, že zemi poprvé navštívil v roce 1964 a od té doby se pravidelně vrací, jak jen může. A Vondra zase při jiné příležitosti vzrušeně a zasněně vyznával svou lásku k zemi zaslíbené těmito slovy: „Říká se, že státy nemají přátele, ale zájmy. Existují ale výjimky, které potvrzují pravidlo. Česká republika a Izrael mají nejen společné zájmy, ale také hluboké a nefalšované přátelství.“ (psal jsem o tom v článku „S Izraelem na věčné časy“). Ach, ta láska… ta někdy s člověkem vyvádí divy.

Ostatně, o Schwarzenbergově a Vondrově přespřílišné náklonnosti  k Izraeli jsem se zmiňoval už v textu Vondra a Schwarzenberg: České zájmy? Pche. My raději Izrael, kde jsem citoval Janu Bobošíkovou, kterak jí prý Vondra řekl, že výhody spojené s českým předsednictvím EU za vlády Mirka Topolánka vyměnili za možnost uskutečnit Schwarzenbergovu diplomatickou misi na Blízkém východě v době bombardování Gazy…

Pan ministr Vondra mne ale ujistil, že připravovaná novela s plánem na přestěhování Izraelců do ČR nesouvisí. S jakým vůbec plánem? Takový plán neznám…

„Žádná souvislost není, jde o dlouhodobý záměr, aby v případě humanitární katastrofy mohla vláda reagovat rychle. Neznám žádný plán, o kterém mluvíte,“ napsal mi v sms Alexandr Vondra. Nevysvětlil ale, proč s novelou 13 let starého zákona přišel právě teď a proč v první verzi byla účinnost zákona stanovena na 1. květen 2012.

Na druhou stranu, podle posledního legislativního vývoje kolem zmíněné novely to vypadá (díky pozměňovacím návrhům), že začne platit až někdy v druhé polovině roku, takže by stěží byla použitelná v případě, že by k válce (a tudíž i k nouzové letecké přepravě sionistů do ČR) došlo ještě před prázdninami, jak se ještě nedávno tvrdilo. Ledaže by se útok posunul na dobu po prezidentských volbách v USA… Ale nechme fantazírování.

Bibi Netanjahu v Bílém domě při domluvě americkému prezidentovi

Co ale není fantazie, ale tvrdá realita, je čtvrteční návštěva z Izraele, která dává tušit, že pro vztahy ČR-Izrael je i slovo „nadstandardní“ příliš slabé.

Jen posuďte sami – vycházím z tiskové zprávy vlády: Kromě Bibi Netanjahua přicestuje ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministr kultury Limor Livnat. Premiér a sedm ministrů. (Tolik izraelských ministrů tu snad nebylo ani při Havlově Foru 2000…)

Skoro půlka vlády Izraele si udělá výlet do Prahy. Aby zde řešila kulturní projekty a výměnu studentů? Nebuďme naivní…

Ministr výstavby? Co tu bude dělat? Ledaže by tu se svým českým protějškem (kdo by to vůbec byl? Jankovský z MMR?) domlouval tu výstavbu nouzového uprchlického městečka na Strahově. Ale nechme ironie.

„V rámci programu návštěvy se uskuteční setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Následně se obě delegace sejdou ke společnému setkání vlád u pracovní večeře,“ pokračuje tisková zpráva vlády.

Za českou stranu se jednání zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, ministr školství Petr Fiala (chudák, spadnul do toho rovnýma nohama, jen pár dní ve funkci a už taková vizita), ministr práce Jaromír Drábek, ministr dopravy Pavel Dobeš, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministryně kultury Alena Hanáková.

Aby vláda utišila naši zvědavost a nenechala nás na pochybách, „předmětem jednání předsedů vlád i resortních ministrů bude rozvoj bilaterálních hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.“

Když o chystané návštěvě napsal někdy minulý týden deník Aktuálně.cz, zdůraznil, že by šlo o „zdaleka nejčastějšího hosta české metropole na takto vysoké mezinárodní úrovni.“ (Co vysoké? Nejvyšší! Je to Izrael, kdo manipuluje Spojenými státy, ne naopak, takže pravdoláskaře a jiné kosmopolitně smýšlející může hřát představa, že nejmocnější muž světa se sem vrací rok co rok. Asi je naše země nějak důležitá).

Nás, kteří kosmopolitně neuvažujeme, pak může uklidňovat alespoň vědomí, že pokud jsou ony spekulace o azylu pro Izraelce pravdivé, alespoň se touto spoluprací s Izraelem jako země uchráníme před případným nebezpečenstvím a válečným utrpením.

Jak jsem napsal už v článku Praha. Nový Jeruzalém?, můžeme se utěšovat představou, že „naše země bude možná před děsivým válečným konfliktem nakonec paradoxně uchráněna, pokud zde vznikne nové izraelské zázemí. Z Hagiboru bude operovat Mossad, peníze z Německa a USA potečou rovnou do Čech, před zlobou Arabů nás ochrání americké radary a rakety a Česká republika bude ze svých služeb Izraeli profitovat. Z Prahy se bude vládnout světu. Už nejen duchovní křižovatka, jak by řekl Havel, ale skutečné centrum moci a síly. Škoda, že se toho nedožil. No není to lákavá představa? Česká republika – země zaslíbená? Nový Jeruzalém…?“

Amen…

www.freeglobe.cz

9 komentářů u „Bibi opět v ČR. Co tu ti Izraelci pořád domlouvají?

 1. Mne pan Bartoš případá spiš trapný než vtipný ale jak se říká proti gustu … K informacím v článku se vyjadřovat nebudu i mne se servilní jednostranná proizraelská politika české vlády zajídá a kdo ví třeba aspon něco z toho pravda je. Časem se ukáže.

  http://www.blisty.cz/art/63506.html

 2. haa…prave cesi maju najvacsiu zasluhu na tom ze vznikol stat izrael….napriek embargu OSN zidovsky obcania cesko lovenskej vlady poslali nelegalne zbrane v r. 1948 do Izraelu a to rozhodlo…cize mame sa na co tesit cesi opat nesklamu Zidov…ale zas ako po vzniku Izraelu miliony budu trpiet k voli cechom..ak nie miliardy!

 3. No ona nebude náhoda že tu jsoi Israelci tak často.Jednou můžeme zjistit že půlka hradčan nepatří nám ale Israeli.Opravdu bych nepodcenoval to nebezpečí.

 4. To memorandum dejte prosím v češtině.
  Je to přehnané a ne úplně solidní ale obsažené informace jsou k zamyšlení

 5. Že v základech pražské Starobové synagogy jsou uloženy dva kameny, které sem z Jeruzalema přinesli dva andělé a že po opětném objevení Archy Úmluvy se tak Praha stane novým Jeruzalemem, je pověst dávno obecně známá. Do nových souvislostí tuto skutečnost dává krutý, bezohledný a tvrdý pražský centralismus.
  Je zřejmé, že se už od první republiky velmi zajídal a dodnes zajídá všem Moravanům a ostatním obyvatelům Moravy s částí Slezska (dikce dle dohody o vzniku ČSR, Saint-Germain, 19.10.1919.). Jen za poslední socialistickou pětiletku byli tito občané každoročně státním rozpočtem okrádáni nejméně o 16,4 mld tehdy ještě neznehodnocených korun (tentu lut = asi 21% rozpočtu MačS, asi 8% rozpočtu ČSFR) . 11 mld Kčs šlo na Slovensko, 5,6 mld Kčs Praha darovala Čechám (Česku). Každý občan Moravy a části Slezska, včetně starců nad hrobem a novorozeňat, tak přicházel nejméně asi o 4.100,-Kčs. Při průměrném tehdejším výdělku asi 3.850,-Kčs šlo o částku, za niž by si průměrná rodina pořídila svůj vlastní rodinný domek. (viz zákony o státních rozpočtech za leta 1985-1989 platné Sbírky zák.)
  Dnes je centralisace fiskálu (daně a poplatky, dotace a dávky), asi čtyřnásobná proti socialismu; státní struktura ČR ignoruje historické evropské země a věrně kopíruje gottwaldovské kraje (viz jeden z prvních totalitních zákonů – zákon o krajích 280/48 platné Sbírky zák.). Dá se tedy věcně diskutovat o tom, zda dosavadní ČR je totalitním útvarem?
  Je pravdou, že současná situace vadí i občanům v soudních Čechách (Česku – dle Prahy) a většina Čechů se od totalitních praktik distancuje, bohužel jen ústně!
  V čím zájmu se tedy vše toto děje? Nabízí se i hypotesa, zda si tedy, s tichým souhlasem sousedních Čechů a na účet občanů ze sousední Moravy s částí Slezska, úplně jiné etnikum v Praze buduje nový Jeruzalem?
  Zarážející je tichý souhlas (či dokonce spolupráce ?!) celé ostatní Evropy!
  Myslící Moravan

 6. Vůbec obavy nejsou přehnané. Takovéto tajné jednání a záměry současné vlády jsou vlastizrada.
  Tato vláda by měla okamžitě odstoupit.

 7. Pingback: Dost už bylo holokaustu! | ČECHY ČECHŮM

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s