Jak ženy kultivují politiku

Vzpomínáte na ty pravidelně se objevující řeči o tom, že je žen v politice málo a mělo by jich být více? Že by na ně měly existovat kvóty a parlament by měl být nejlépe způlky tvořen slabším pohlavím?

A na to opájení se představami, jak to prý zjemní politiku, jak ten ženský prvek, ženská empatie, ženský šestý smysl, ženská vyrovnanost a ženské já-nevím-co prospěje vztahům mezi zákonodárci či mezi ministry?

Po minulých volbách se to téměř povedlo a v parlamentu zasedlo tolik žen, jako nikdy jindy v historii. A zase se psalo o tom, jak je to prospěšné a nadějeplné a že ženy vnesou do politiky tolik potřebné zklidnění.

Jak ona vzývaná kultivace politické scény vlivem žen-političek vypadá v praxi, můžeme nyní sledovat na vlastní oči a v přímém přenosu. Jako příklad mohou postačit dvě bývalé političky Věcí veřejných.

Jak vulgárně se nechaly vyfotografovat do proslaveného kalendáře VV, tak vulgárně si i v politice počínají a ještě více ji lidem odcizují.

Jedna blondýna, sprostá, hrubá, namyšlená, přízemní. Kabelky, sex, lži, vytahování se, tajné nahrávky, amatérismus. Politické fráze. Nezdravé ambice, zbytnělé ego. Schopná zradit své nejbližší.

Mysleli jsme, že to je výjimka, odstrašující příklad…

Než přišla ta druhá. Poněkud inteligentnější, ale morálně asi na stejné úrovni. Puč, který jedna kvůli své ukecanosti nedotáhla do konce, druhá za použití o něco rafinovanějších způsobů do konce dotáhla. Totálně rozbila stranu, za níž se dostala do parlamentu a které vděčí za své funkce. Rozbila koalici, která měla nejpočetnější parlamentní většinu v historii země. Zradila své přátele a spojence.

Touha po funkcích a moci oběma zatemnila mysl natolik, že jim ani možná nedochází, co udělaly.

Nedivím se tedy, že když Kalousek s Tluchořem potřebovali provést převrat ve Věcech veřejných a rozbít stávající koalici, využili ke svému záměru ženy coby nejslabší článek svého protivníka.

V touze po moci, luxusu či funkcích odhazují totiž političky své ideje (pokud jaké kdy měly) snad ještě rychleji než politici. Dokud jich bude v parlamentu tolik, kolik je dnes, můžeme se těšit na politickou nestabilitu, na další díly politické telenovely o vášni a zradě, předstíraných milostných vzplanutích a intrikaření.

A tohle že má být ten pověstný ženský prvek v politice? Pěkně děkuji.

Chce se mi říci – zpět k plotnám. A nejlépe i odebrat volební právo…

Do politiky by se totiž ženský prvek vůbec míchat neměl. A to v žádné podobě.

Pro Prvnizpravy.cz

11 komentářů u „Jak ženy kultivují politiku

 1. Chce se mi říci – zpět k plotnám. A nejlépe i odebrat volební právo…

  Já pane Bartoši chápu že zakomplexovaný člověk jako vy rád provokuje a ještě radši je středem pozornosti ale tohle je dost trapné 😦

 2. Souhlasím s předchozím příspěvkem, není dobré zde hanit ženy, jsem také žena a chování političek z VV se mi vůbec nelíbí. Do politiky bohužel většinou vstupují hysteričtí lidé se sklonem k exhibicionismu BEZ ROZDÍLU POHLAVÍ. Tento článek se Vám nepovedl.

 3. Pan Bartoš má velký problém doma. A hledá kompenzaci. Neví, že by to spravila malá modrá pilulka 😀 Paní Bartošová si zatím musí hledat štěstí jinde.

 4. Ááá…Někdo tu má menší komplexy že? 😉 Podle dvou žen odsoudit zbytek…Hm…To svědčí o bartošově IQ…A propos! Co vám, pane Bartoši, vadí na rozbití VV? Vždyť je to mafiánská strana, která měla být rozpuštěna už dávno…

 5. 4 mary: Samozřejmě to co tvrdí ABB má stejně jako řada jiných věcí v sobě zrnko pravdy. Vstupem žen do politiky politika lepší nebude protože ženy jsou +/- stejné svině jako muži. Jenže naprosto pomatené jsou závěry které z toho Bartoš vyvozuje. Že ženy nemají v politice co dělat že by jim snad mělo být (i když tady si nejsem jistý jestli je to míněno vážně?) odebráno pasivní volební právo. To je myšlenkový zkrat postrádající jakoukoliv logiku.

 6. Tento článek mě pobavil. I když daleko více je zábavné číst diskuzi pod ním.
  Já osobně se článkem zas tak zcela nesouhlasím. Tedy – nesouhlasím s jeho závěrem, který z mého pohledu tak trochu zavání nadsázkou. Na druhou stranu ale jeho závěr evidentně splnil to, co zřejmě splnit měl – rozpoutal diskuzi a ukázal diskutující. A právě jim děkuji za pobavení.
  Díky a prosím ještě o nějaké zábavné příspěvky na téma viagra a podobně, je z vás cítit zkušenost 😉

 7. Články ABB čtu delší dobu a připadá mi, že ze zpočátku sympaticky nekorektních postojů to je stále větší žumpa. Jako správný konspirátor bych mohl říct: nenastrčil ho někdo, aby škodil pravicově konzervativním názorům?:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s