Šok: Schwarzenberg pro konečné řešení cikánské otázky. Schvaluje vystěhování cikánů do ciziny

Vlastní stát pro cikány? Podle Karla Schwarzenberga zajímavá myšlenka. Ale nedá se realizovat, protože takové místo na zemi nenajdeme. Zajímavé myšlenkové pochody odhalilo vystoupení Karla Schwarzenberga v pondělním diskuzním pořadu Barbory Tachecí na TV Prima.

Moderátorka židovského původu, která je proto citlivější na otázky menšin (ale tuto citlivost mají v popisu práce všichni novináři, bez ohledu na původ), se pokoušela ministra zahraničí Karla Schwarzenberga dotlačit k ráznému odmítnutí myšlenky „konečného řešení cikánské otázky“, které se před časem na svém blogu zastal podnikatel a „kandidát na prezidenta“ Tomio Okamura.

Novinářka a její host diskutovali v tu chvíli „šance“ kandidátů typu Okamury na zisk prezidentského křesla v případě přímé volby hlavy státu. Cikánskou otázku, ke které se kdysi Okamura ve snaze o jakousi polemiku s mediálním mainstreamem vyjádřil (a překvapivě ne politicky korektně, ale striktně věcně) vytáhla Tachecí jako zavrženíhodný příklad nepřijatelnosti tohoto kandidáta.

Jaké ale bylo její překvapení a překvapení nejednoho posluchače, když se Karel Schwarzenberg rázně nepohoršil nad touto myšlenkou, ale pouze ji odmítl z důvodů její nereálnosti.

„Kdyby našel (Okamura) řešení, tak by to bylo hezké. Ovšem kde, pokud pan Okamura ví místo na světě, který by bylo dobrovolně postoupeno, aby to byl životaschopný stát, tak je to zajímavá myšlenka,“ řekl Schwarzenberg.

A posteskl si nad tím, že „o něco podobného se pokusili v devatenáctém století Američané, když odsunuli část svých černých otroků, ze špatnýho svědomí, což by nám slušelo taky, a vybudovali pro ně stát Libérii – ale s tím jsou dodnes potíže,“ řekl Schwarzenberg.

Jinými slovy, konečného řešení cikánské otázky dosáhnout nelze, protože není stát, který by cikáni mohli získat. A i kdyby získali, pak by nejspíše nebyl životaschopný, jako ona Libérie, se kterou jsou dosud problémy.

Nebo řečeno ještě jinak – kdyby takové místo na zemi bylo, asi by to za pokus stálo. Překvapivá slova – zrovna od Karla Schwarzenberga.

Moderátorka se ale nedala. „Také v roce 1939, myslím, že s tím přišli Hitlerovi muži pro Židy ještě dřív, než přišli s plynovými komorami,“ naléhala na Schwarzenberga, aby na základě rychlé mediální zkratky Okamurovu myšlenku odsoudil alespoň napodruhé.

Schwarzenberg ale opět oponoval: „Oni přišli na termín konečný řešení. S vlastním státem. Neměli jim co nabídnout.“

Barbora Tachecí zopakovala třikrát ne a přitvrdila: „Přišli s myšlenkou vysídlení Židů a teprv pak přišly plynové komory, protože byly levnější,“ naléhala.

Odsouzení „konečného řešení cikánské otázky“ se ale ani tentokrát nedočkala. „No a právě hlavně byli s válkou s celým světem, tak už nebylo kam,“ vysvětloval Schwarzenberg, proč je myšlenka vystěhovat cikány do vlastního státu nereálná. Prostě proto, že podobné řešení se nenašlo ani před více než sedmdesáti lety pro Židy.

Zkrátka skandál.

Ovšem „mediálně se točit“ na tom, že právě Schwarzenberg neshledává na vystěhování cikánů nic špatného, se zřejmě ve sdělovacích prostředcích nenosí. Schwarzenberg  je miláček novinářů a jsou na něj jiné metry, než na ostatní politiky. Kdyby podobně reagoval na mediální zkratky kdokoli jiný, například někdo z Hradu, novináři by nepsali o ničem jiném.

Tachecí proto raději udělala střih: „Říká Karel Schwarzenberg, ministr zahraničních věcí u nás ve Faktech na Prima FTV…“ a nadhodila další, méně obtížnou otázku.

Čili novinářský trapas. Nejenže se nepodařilo skandalizovat Okamuru, ale ještě navíc teď Karel Schwarzenberg vypadá jako rasista.

Doufám tedy, že teď už „konečné řešení cikánské otázky“ nikdo vytahovat nebude, když ho schvaluje i sám Schwarzenberg… A že se novináři zpětně omluví všem, proti kterým ho používali, například Ladislavu Bátorovi, kterému „řešení“ chtěli přišít i přes skutečnost, že s ním v Národní straně přišli až roky poté, co za ně Bátora kandidoval.

A nebo se bude měřit všem stejným metrem a Schwarzenberg teď za své „rasistické“ výroky dostane pořádnou mediální nakládačku. Kníže nekníže.

Vždyť autor zmiňované studie, která médiím nedá spát (´Konečné řešení otázky cikánské´) Jiří Gaudin si za ni od soudu odnesl 14 měsíců vězení s podmíněným odkladem na dva roky.

www.prvnizpravy.cz

3 komentáře u „Šok: Schwarzenberg pro konečné řešení cikánské otázky. Schvaluje vystěhování cikánů do ciziny

  1. Já bych vytvořil židocikánský stát. Když nás Židle nabádají k toleranci, ať nám ji ukážou!!! Rád se poučím.

  2. Cikáni pocházejí z Indie, stejně jako Židé odněkud z Palestiny. Židé svůj stát dostali protože ho chtěli. Kdyby po něm prahli cikáni, měla by asi Indie jim část území vyčlenit. Němci takto přijali plno občanů, kteří prokázali německý původ. Jenomže musí nejdříve chtít se tam stěhovat. Vzhledem k tomu, že k pobytu u nás mají plno připomínek, tak ti nespokojení by mohli vyslovit na Indii požadavek povolení návratu.

  3. Mám dojem, že tato situace také nastane… jakmile se Indie zvetí a naopak naši politici nás doženou do bídy 😛

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s