Bude válka. Schwarzenberg prý domluvil azyl pro Židy. Česko přijme až milion prchajících Izraelců

Česká republika v případě konfliktu na Blízkém východě poskytne domov až milionu židovských uprchlíků z Izraele.
 

O nadstandardních vztazích České republiky a Izraele jsme už psali před časem, kdy jsme upozornili na nezvyklé jednání české vlády, která svolila k pravidelným společným zasedáním s izraelskou protistranou.

ČTĚTE TAKÉ: Vztahy Izraele a ČR: Nepříliš rovné postavení

Tradičně dobré vztahy s Izraelem mají ale údajně jít ještě nad rámec této spolupráce. Podle informací serveru Prvnizpravy.cz, které potvrdilo několika na sobě nezávislých zdrojů, je Česká republika ochotna poskytnout azyl uprchlíkům z Izraele v případě eskalace konfliktu na Blízkém východě. Oficiální místa to ale popírají.

K záležitosti se nechtěl vyjádřit ani sám ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, kterého redakce kontaktovala. „O tom nic nevím prozatím,“ odpověděl Schwarzenberg serveru Prvnizpravy.cz klidným hlasem, jakoby takový dotaz čekal. Nechtěl se ale o tématu nijak bavit. „Vůbec o tom nic nevím,“ opakoval stále.

Poprvé se redakce o „tajném“ plánu dozvěděla už loni v říjnu. Podle zdroje z vysokých podnikatelských kruhů existuje dohoda, podle které Česká republika poskytne náhradní domov židovským běžencům, kteří se budou chtít ukrýt před důsledky války s Íránem. Hovoří se až o jednom milionu lidí, o které se český stát má údajně postarat. Veřejnosti bude takový projekt prezentován jako pomoc zemi, se kterou nás pojí velice blízké vztahy.

Redakce se tedy opatrně dotazovala na příslušných ministerstvech, takto citlivou záležitost ale přirozeně nikdo nechtěl potvrdit.

Podobná informace se před několika dny objevila i na nezávislém zpravodajském serveru CzechFreePress v článku „Izraelská spartakiáda na Strahově?“. Podle něho by uprchlické tábory pro Židy z Izraele mohly vyrůst mimo jiné právě na rozsáhlém a nepoužívaném pozemku strahovského stadionu. Článek se přitom odvolává na zdroje z tajných služeb.

„Ministr Schwarzenberg během své aktuální čtyřdenní návštěvy Izraele vyjednává možnost vybudovat uprchlický tábor pro židovské uprchlíky z Izraele v případě nyní již prakticky neodvratné války na blízkém východě. Vhodným kandidátem na vyhovující umístění s idylickou vyhlídkou na matičku měst Prahu se podle zdrojů ze zpravodajské komunity jeví Strahov. Existují ale i další možné lokality,“ píše se v článku, který nešetří kritikou Karla Schwarzenberga, který za celou dohodou údajně stojí.

„Během těchto čtyř dní se Schwarzenberg, jako vcelku bezvýznamný hráč, okrajově zapojí do příprav na ´matku všech válek´ – izraelský útok na Írán s předkrmem spojeneckého útoku na Sýrii. Počin, který rozpoutá smrtonosné inferno po celém regionu a potažmo i celkem pravděpodobně po celé planetě. Bude to předehrou k válce, která již nikdy neskončí, tedy rozhodně ne během života těch, kteří žijí nyní,“ pokračuje text.

Poskytnutý azyl se bude týkat těch Židů, kteří nejsou schopni boje, možná i těch, kteří jen hledají bezpečné útočiště. „Tedy jen a pouze pro ty židy, kteří již, nebo ještě, neunesou v ruce zbraň, netoliko uprchlé, jako spíše jen přemístěné do bezpečného strategického zázemí v srdci české kotliny. To vše s důrazem na ´bla, bla´, dobré vztahy obou národů, historické prolnutí obou etnik a minulé i současné vzájemné porozumění, tak jako na humanitární odkaz českých velikánů, Masaryka a Havla,“ odhaluje text, který se shoduje s informacemi, které redakce měla už od podzimu.

Není přitom jasné, do jaké míry jde o vládní záležitost, o které je informován premiér Petr Nečas a do jaké jde spíše o soukromou aktivitu ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který je svými úzkými vazbami na Izrael znám.

Naposledy se Schwarzenberg minulý týden v Izraeli zdržel dokonce celé čtyři dny (30. ledna až 2. února), což je pro zahraniční pracovní cestu ministra nezvykle dlouhá doba. V oficiálním programu ministrovy cesty se samozřejmě o ničem takovém nemluví, jen letmý pohled na ministrův harmonogram ale ukazuje, že uváděné důvody (účast na konferenci, slavnostní otevření nadačního fondu Masaryk Distinguished Chair či účast na zvláštním zasedání izraelského parlamentu, věnovaném památce bývalého prezidenta Václava Havla) nemohou být těmi hlavními důvody, proč Schwarzenberg v Izraeli pobýval tak dlouho.

Láskou k Izraeli se Schwarzenberg netajil ani při této návštěvě. Miluji návštěvy Izraele, řekl izraelskému tisku. V rozhovoru pro zpravodajský web Arutz Sheva – Israel National News například uvedl: „Izrael jsem poprvé navštívil v roce 1964. Od té doby se snažím přijet zpět, kdykoliv to je možné. Snažím se vracet do této nádherné země, co nejčastěji mohu.“

Podle informací serveru Prvnizpravy.cz byly detaily dohody o poskytnutí azylu diskutovány i během této návštěvy, které se kromě Schwarzenberga účastnil také bývalý český velvyslanec v Izraeli a USA (a dnes ve Velké Británii) Michael Žantovský, což potvrzuje i článek na proizraelském webu Eretz.cz.

Schwarzenberg a Žantovský, ale i současný český velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar, se účastnili 12. výroční konference o národní bezpečnosti Izraele v Interdisciplinárním centru v Herzlii. Na konferenci byly diskutovány otázky týkající se případného útoku na Írán a geopolitických důsledků takového kroku.

„Konferenci každoročně pořádá Interdisciplinární centrum (IDC) v Herzlii a tradičně se jí účastní politici a osobnosti z ekonomické, akademické i mediální sféry z Izraele, EU i USA. Ministr Karel Schwarzenberg vystoupil v panelové diskusi ministrů zahraničních věcí v bloku ´Israel and the West´ . V rámci své pracovní návštěvy se dále bilaterálně setkal s prezidentem Šimonem Peresem, předsedou parlamentu Reubenem Rivlinem a ministrem zahraničí Avigdorem Libermanem,“ uvádí se v oficiální tiskové zprávě ministerstva zahraničí, podle které také Schwarzenberg poobědval i s Natanem Šaranským, členem izraelské vlády, bývalým sovětským disidentem a jedním z předních protagonistů a ideologů moderního sionismu, který byl vzorem pro amerického prezidenta George Bushe.

Schwarzenberg v panelu promluvil spolu se svým izraelským kolegou a vicepremiérem Silvanem Šalomem a kanadským kolegou Johnem Bairdem. Konference se konala za účasti předních izraelských odborníků na otázky národní bezpečnosti, energetiky a obrany, stejně jako předních izraelských státních představitelů a řady zahraničních hostů.

Schwarzenberg ale v odpovědi na dotaz redakce popřel, že by při své čtyřdenní cestě tuto otázku řešil. „Blbost, blbost, nic takového tam nebylo,“ řekl serveru Prvnizpravy.cz.

Ministerstvo zahraničí: Je to konspirační teorie

Redakce serveru Prvnizpravy.cz se dotazovala oficiální cestou na úřadu vlády, zda existuje nějaká taková dohoda, na základě které by mohli občané Izraele získat v České republice azyl. „Existuje nějaká dohoda se Státem Izrael, že by Česká republika v případě například napadení Izraele poskytla azyl většímu počtu občanů Izraele?“ ptali jsme se přímo už před několika týdny.

„O této věci jsem nikdy nic neslyšel a nemám, jak vám zjistit bližší informace. Zkuste se prosím obrátit na ministerstvo zahraničí,“ odpověděl na konci listopadu tiskový mluvčí vlády Jan Osúch.

Ministerstvo zahraničí se ale dotazu vysmálo. „Takové smlouvy neexistují,“ odpověděl lakonicky na identický dotaz mluvčí resortu Vít Kolář. Možná tím chtěl říci, že takové dohody se vůbec na papír nedávají a domlouvají se ústně. A nebo ministerstvo, potažmo vláda, skutečně o ničem neví.

Později mluvčí zaslal ještě jeden e-mail, ve kterém celou záležitost navíc zlehčoval: „Ani si neumím právně představit, jak by to bylo možné sestavit a formulovat. Nemluvě o právní závaznosti, vždyť závazné dohody a smlouvy musí podle Ústavy schvalovat sněmovna… To je z říše konspiračních teorií…,“ napsal Kolář.

Ani na ministerstvu vnitra, pod které spadá problematika azylové politiky, o ničem takovém nevědí. „O podobné dohodě jsem nikdy neslyšela a ani si nemyslím, že by byla možná. Rovněž žádný z mých kolegů z ostatních oddělení s příbuznou tématikou o něčem takovém nikdy neslyšel,“ odepsala redakci vedoucí oddělení mezinárodní ochrany odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra Kateřina Stehlíková a odkázala nás na ministerstvo zahraničí.

Nebylo by to ale poprvé, kdy by Česká republika poskytla azyl větší skupině osob, kterou spojuje etnický původ. Ministerstvo vnitra má, podobně jako jiné země v EU, tzv. přesídlovací programy. Ty se realizují na základě vládou přijaté „Koncepce národního přesídlovacího programu“ z roku 2008, která definuje možnosti České republiky v oblasti přesídlování v teoretickém i v praktickém ohledu a stanovuje základní mechanismy realizace přesídlovacích projektů ve všech stádiích.

Pilotním programem bylo přesídlení skupiny barmských uprchlíků z Malajsie na podzim roku 2008., kdy Česká republika v průběhu let 2008 až 2010 přesídlila celkem 81 barmských uprchlíků z Thajska a Malajsie.

Přesídlování, jak Stehlíková upozorňuje, je zcela jiný proces, než je klasické řízení o mezinárodní ochraně. „Jde o rozhodnutí vlády, publikované formou Usnesení vlády na příslušný rok, že bude vybrána a do České republiky přivezena skupina osob, které obdržely statut uprchlíka ze strany Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky v zemi (dále jen UNHCR), do které uprchly před pronásledováním země svého původu (v případě Barmánců šlo o Thajsko a Malajsii), ale nemohou v této zemi trvale zůstat, neboť jim z její strany není poskytnuta dostatečná ochrana, pobytový status ani možnost se jakkoliv legálně integrovat do společnosti. Hlavně jim ale hrozí nebezpečí deportace z této země zpět do vlasti, kde je ohrožen jejich život,“ vysvětlila Stehlíková.

„Česká republika, i vzhledem ke své zahraniční politice, kdy dlouhodobě podporuje barmské opoziční hnutí, se v rámci tohoto specifického institutu mezinárodní pomoci zaměřila zatím právě na uprchlíky z Barmy, nemohu ale vyloučit, že v budoucnosti se zaměří i na jiné oblasti a jiné skupiny osob,“ odpověděla úřednice.

Není tedy pravda, že by Česká republika neměla právní možnosti, jak udělit azyl velké skupině vybraných osob. Případný přesun milionu utečenců z Izraele by si zřejmě vyžádal jiné právní ošetření, už nyní ale existují projekty, které by se pro tyto účely teoreticky daly použít.

Bude Česká republika vtažena do konfliktu?

Poskytnout azyl lidem stiženým válkou není samozřejmě nic špatného, naopak. Redaktor nemá nic proti lidem, nejspíše starým a dětem, kteří se nemohou účastnit bojových operací případného blízkovýchodního konfliktu a kteří naleznou v Praze po čas války útočiště.

Problém nastává ve chvíli, kdy je záležitost vyjednávána zákulisně, kdy se o ní veřejnost dozví až jako o hotové věci a kdy jde nejspíše o sóloakci ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který  často jedná na pokyn zahraničních elitních skupin, na které je –  jak je o něm už dlouhodobě známo – napojen.

Otazníky se vznášejí i nad velvyslanci Tomášem Pojarem (který dříve pracoval pro vlivovou organizaci Člověk v tísni) a Michaelem Žantovským a nad tím, co článek serveru CzechFreePress nazývá „dvojí loajalitou“. Není například jasné, proč se jednání účastní i Michael Žantovský, když je toho času velvyslancem ve Velké Británii (na druhou stranu víme, že je napojen na podobné zahraniční kruhy jako Schwarzenberg a bývá hostem na setkání skupiny Bilderberg).

Ještě vážnější je, že by tak byla Česká republika vpodstatě vtažena do válečného konfliktu, jak naznačuje i článek na CFP. „Jestli jsou pletichy spiklenců skutečné, tak by byla Česká republika bez vědomí vlády, natož souhlasu parlamentu, vtažena pod zástupnými důvody a falešnými záminkami do velmi nepohodlného spojenectví s agresorem, který v blízké budoucnosti hodlá rozpoutat krvavou a nelítostnou válku s celosvětovým dopadem. Možné hrůzy nadcházejícího období by si jen málokdo dovedl představit.“

Daleko možná nejdůležitější sdělení této zprávy je ale to, že válka na Blízkém východě je skutečně na spadnutí. O útoku na Írán se sice mluví už roky a poslední měsíce a dny pak s nebývalou intenzitou, přesto ale až zpráva o tom, že Izrael jedná s Českou republikou o poskytnutí azylu ukazuje, jak dalece je hra globalistů rozehrána. A také, kdo je architektem celého chystaného válečného konfliktu.

www.prvnizpravy.cz

8 komentářů u „Bude válka. Schwarzenberg prý domluvil azyl pro Židy. Česko přijme až milion prchajících Izraelců

  1. hmmm. perfektně vyzdrojované. zvlášť o tom nic nevím a věty typu „jako by čekal podobné otázky“ ukazují, jaký je autor tohoto textu novinář…možná by to namísto Benjamin mohl používat Blábolil

      • A vy jste kartáč na vši? 🙂 Přemýšlím, proč čtenáři, často především ti, kteří souhlasí s panem Bartošem, nejsou schopni solidní argumentace. To je pořád „nevíte, kde máte camprlika“ nebo „veš z vaše kabátu napsala váš příspěvek“… Copak si nikdo z vás neuvědomuje, že chcete-li být bráni vážně, musíte k tomu uzpůsobit své vyjadřovací prostředky a ne reagovat stylem, který odpovídá páté třídě základní školy? To je míněno zcela a naprosto bez nadsázky. Pokud nepřihazujete „názory“ jen tak z legrace, potom je takový styl argumentace velmi ubohý.

  2. Pingback: Praha. Nový Jeruzalém? « ADAM B. BARTOŠ |||

  3. No válka nebude, le židi budou , resp. už jsou, a ve Vysočanech, jež se rychle mění v židovskou čtvrť. Zda-li pak si konečně von Hamburgra operčou na ohýnku Kamčadálové. Nemýlím-li se, tak vůči nám projeví zhruba stejné moresy jako vůči Palestincům. TZakž ze mne bude rabi, z mého dítěte bude rabi, z pomtomků mého dítěte budou rabi. Fuj, to zbní jak blbý židovksý vtip.

  4. Ještě i ten blbý židovský vtip jserm zkazila, správně měl smozřejmě znít n: my budeme rabi, naše děti budou rabi a děti našich dětí budou rabio. Užý se těším, jk drony toho izrelského projektu s brněnskou technikou pro rozvrat země budou létat i tady a nejen v Sahelu. Fuj.

  5. Vypada jako ozralej Kalousek v Sareckem udoli po mejdanu s Tlacenkou a dalsimi bojovniky z ademocracii v CR

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s