Nabízel se gayům. Teď útočí na Klause

„Vedl extremisty, chodil na srazy neonacistů. Teď ho přijal Václav Klaus,“ napsal do titulku reportér Ondřej Šťastný. Na mysli měl Františka Červenku, tajemníka občanského sdružení Akce D.O.S.T., kterého spolu s dalšími představiteli této konzervativně pravicové platformy přijal prezident Václav Klaus ve své pracovně na Pražském hradě.

Útok MF DNES na Františka Červenku je jen zástupný (MF DNES 19. července), ve skutečnosti je cílen na prezidenta. Vidíte? Prezident přijímá neonacisty, sám je ergo neonacista. Vždyť jsme vám to říkali.

Perex článku od mediálního mága Šťastného totiž říká: „Poté, co se prezident Václav Klaus zastal bývalého volebního lídra rasistické Národní strany Ladislava Bátory, přijal na Pražském hradě i Františka Červenku – někdejšího šéfa ultrapravicového Národního sjednocení, který se v minulosti účastnil neonacistických srazů. Hrad v tom nevidí problém.“

Co nám těmito slovy MF DNES mezi řádky sděluje, je nabíledni: Poté, co jsme zjistili, že už stěží vymáčkneme víc z kauzy Ladislava Bátory, rozhodli jsme se zaútočit na jeho kolegu Františka Červenku. Samozřejmě, že nám jde hlavně o pošpinění prezidenta republiky. My v MF DNES v tom ale nevidíme problém.

Protože znám Františka Červenku (kterého si vážím) i Ondřeje Šťastného (pracoval jsem s ním v jedné redakci), ctění čtenáři mi snad prominou pár osobněji laděných připomínek.

Pro každého českého vlastence musí být ctí, když je ve štvavém německém plátku vykreslován jako extrémista. Proto Františkovi gratuluji. Že se dostal na stránky MF DNES v takovýchto souvislostech, je ve skutečnosti tou nejlepší vizitkou, jakou si člověk jeho názorů může přát.

Proto jsem mu také hned poslal esemesku: Skvělý článek v MF DNES…

Myslel jsem to samozřejmě ironicky, ten článek je ve skutečnosti hnusný, jako snad každý od Ondřeje Šťastného, když píše o něčem, čemu nerozumí.

František Červenka na moji esemesku nijak nezareagoval, což mne překvapilo. Většinou odpovídá ihned.

Vysvětlení se ukázalo až s příchodem jiné zprávy. František sděluje, že se mu narodil syn. Tolik radosti v tak krátký čas. Být MF DNES nazván extrémistou a pak ještě zakusit radost nad příchodem syna – co víc si může český konzervativec a patriot přát?

Františkovi tedy gratuluji podruhé a přeji mu, aby synek šel v jeho šlépějích a byl po něm stejně velký vlastenec. Jednou o něm možná také budou psát v MF DNES nějaké ošklivé články.

A co říci k Ondřejovi Šťastnému? Tomu odpovím parodií na jeho vlastní text, aby si uvědomil, že napsat se dá opravdu vše, ale žádné velké hrdinství to pokaždé být nemusí.

***

PSAL O HOMOSEXUÁLECH NA HLAVÁKU. TEĎ ÚTOČÍ NA KLAUSE

Poté, co se Ondřej Šťastný převlékal za gaye a nabízel sex u hlavního nádraží v Praze, byl odměněn povýšením. Ze spolupracovníka se stal kmenový redaktor. MF DNES mu dokonce dovolila psát o Hradu, o což si tento snaživý reportér sám řekl. Sám v tom nevidí problém.

PRAHA – Jednou se Ondřej Šťastný nabízí v parku u hlavního nádraží, jindy loví v nočních klubech. Zase jindy shání anabolika či kupuje falešná maturitní vysvědčení.

Na podzim 2009 ale v redakci MF DNES jako své dlouhodobé téma „vyfasoval“ Hrad – Václava Klause a jeho spolupracovníky.

Vyfasoval ale není to správné slovo, ve skutečnosti o toto téma sám projevil zájem. „Sám si o to řekl, přihlásil se, aby mohl dělat Hrad,“ prozradil jeden z jeho kolegů v MF DNES, blízké kmotrům a Václavu Havlovi, který Šťastného popisuje jako mladého snaživce. Umně dokázal využít chvíle, kdy se deník zbavil k Hradu vstřícného reportéra a zároveň zástupce šéfredaktora Viliama Bucherta.

A Šťastný opravdu zazářil. Neuběhne týden, aby kritice nepodrobil někoho z Klausova týmu nebo z lidí, kteří s prezidentem spolupracují a podporují ho. Rozcupoval knihu Petra Hájka „Smrt ve středu“, dlouhodobě podrobuje drtivé kritice Ladislava Bátoru a jeho kolegy, zpochybňuje znalosti Ladislava Jakla, provokuje nemístnými otázkami na setkání členů a příznivců D.O.S.T.u.

Že hradní sestavě opravdu pije krev, dosvědčuje ředitel politického odboru prezidenta republiky.

„Jistý typ českých novinářů uznává pouze ty odpovědi, které se shodují s těmi, co už mají předem napsané,“ říká o něm hradní tajemník Ladislav Jakl, který Šťastného nemusí.

Šťastný: Orální sex za pět set

Málokdo ale ví, že je Ondřej Šťastný homosexuál. Alespoň to o něm říkají lidé z branže. Často se podle toho i sám chová. Obléká si fialové nebo růžové košile a obouvá špičaté boty.

Pro ty, kdo články Ondřeje Šťastného dlouhodobě sledují, není takové zjištění překvapením.

Přesně před čtyřmi lety Šťastný totiž své zkušenosti s nabízením vlastního těla sepsal do článku pod názvem „Homosexuální prostituce v Praze“.

„Mezi pražskými prostituty začínám nejnižší ´ligou´, Chotkovými sady, kde si vydělávají prostituti, kteří se v ´oboru´ prosadili nejméně. Ten park je zvláštní. Je teplý letní podvečer, ale místo objímajících se zamilovaných dvojic tu na lavičkách osaměle sedí několik mužů. Každý na své. Okolo nich tu a tam projde mladý chlapec. ´Nemáš cigaretu?´ Tahle slova jsou heslem, poznávacím znamením, kterým prostituti navazují kontakt se svými zákazníky. ´Já nekouřím, ale posaď se,´ říká mi první muž, kterého oslovím,“ napsal tehdy Šťastný, v té době teprve spolupracovník MF DNES.

Tam, v sadech, ale Šťastný nekončí. Hned poté se nabízí v nočních klubech. „Ve skutečnosti mě však čekají ještě další místa, kde se homosexuální prostituce nabízí. Ti, kteří to dotáhli ´nejvýše´, totiž shánějí své zákazníky v nočních klubech,“ napsal o sobě také.

Zákazníka ale nakonec našel až na hlavním nádraží: „V Chotkových sadech nakonec zákazníka neseženu. Na hlavním nádraží, největší křižovatce mužské prostituce v Česku, jsem úspěšnější: už za pár minut přichází nabídka sexu za pět set,“ popisuje Šťastný své zkušenosti.

„Z osmdesáti procent jde o děti z nefungujících rodin, které chtějí peníze. Znám sice několik případů, kdy se prodávají studenti vysokých škol, ale to je spíše kuriozita,“ říká k tomu šéf mravnostního oddělení pražské policie Lubomír Fiala.

Dnes je Šťastný kmenovým redaktorem MF DNES.

Jeho nadřízení si ho považují. „Ondřej je všeho schopný,“ uvedl šéfredaktor listu.

Redakci se Ondřeje Šťastného včera nepodařilo kontaktovat.

Také jeho kolega Václav Moravec z České televize je nejspíše homosexuál. Ačkoli se k tomu nikdy veřejně nepřiznal, webové stránky pro gaye tuto informaci běžně uvádějí. V této souvislosti je zajímavé sledovat jeho vystupování vůči ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, o kterém se říká totéž.

„Pan Václav Moravec pravda není zaměstnanec České televize, ale za velmi nadstandardních podmínek mu ČT umožňuje ovlivňovat veřejné mínění. Pokud se objeví spekulace, že má nadstandardně přátelský vztah s vrcholným politikem, nejde to prostě přejít, nechat vyhnít,“ napsal k tomu podnikatel Tomio Okamura.

I Moravec je přitom znám jako velký kritik prezidenta Václava Klause.

***

Ondřeji, takový článek je samozřejmě nesmysl, protože dovedně míchá fakta s fikcí či s polopravdami. Stejně tak to ale děláš i ty.

Nenapadlo by mě posmívat se ti, že jsi homosexuál (a pro mne tedy nenormální), přesto ty se posmíváš lidem s konzervativními názory jen proto, že ti vedle tvých levicově-liberálních připadají divné.

Protože tě na to ale upozornilo už několik lidí a ty se stále chováš stejně, nezbývá mi, než ti jako svému bývalému kolegovi doporučit:

Vrať se k článkům a reportážím o homosexuálech na hlaváku, tomu rozumíš víc. Nebo můžeš napsat reportáž z Prague Pride. Nepiš už ale o věcech, které jdou mimo tvůj rozum.

http://www.prvnizpravy.cz

2 komentáře u „Nabízel se gayům. Teď útočí na Klause

  1. Jo. Ondřej je otřesný, čtu MfD denně a jeho články občas dokážou i moji poměrně klidnou letoru uvařit. Komunista jak vyšitý. Taková Silvia Lauder v kalhotách.
    Mimochodem-Františkovu synkovi pravděpodobně půjdu za kmotra, pokud se to podaří časově sladit 🙂

  2. Pingback: Duhový Boris « ADAM B. BARTOŠ |||

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s