Jakl vs. MF DNES a pavlačové drby paní Blažkové

Prezidentův tajemník nevychází z úžasu nad drzostí redaktorů Mladé fronty. Tyhle články už lze brát do ruky snad jen ve funebráckých rukavicích, říká. 

V mediální branži se vždy říkalo, že zprávy je třeba psát tak, aby jim rozuměla i stará Blažková. Dnes už konečně tuším, kdo je tou osobou.

Došlo mi to při pročítání nejnovějšího blogu Ladislava Jakla, ve kterém si tajemník prezidenta republiky stěžuje na neprofesionalitu, spíše však zákeřnost deníku MF DNES.

Ten před časem informoval o tom, že si řadový policista obstaral výpisy z telefonu Ladislava Jakla a dalších osob z politické sféry a nejspíše s nimi obchodoval, za což ho vyšetřuje Inspekce ministerstva vnitra.

Podle Jakla je ale nejen skandální to, že policie nezákonně odposlouchává, koho si zamane, ale i to, že informace poté putuje do Mladé fronty, která ještě z toho všeho vyrobí příběh, kterým poškozené poškodí ještě více. V případě Jakla například referuje o příběhu záměrně tak, aby u čtenářů vzbudila dojem, že  prezidentův tajemník není poškozený, ale bůhvízčeho podezřelý.

„Dokonce mě dala do souvislosti se zavražděným podnikatelem Mrázkem. Že prý jsem ´žehlil´ nějaké milosti, což je čistokrevná lež. Musím říci, že se mě to docela dotklo,“ napsal Jakl a připojil rozhořčenou sms, kterou v té souvislosti poslal některým novinářům Mladé fronty.

„K dnešnímu hlavnímu textu Mladé fronty: Skandální není pouze selhání dotyčného policisty a soudce. Skandální je především to, že kdosi z Inspekce Ministerstva vnitra, místo aby věc vyšetřoval a informoval mne jako poškozeného, nejspíše nejdřív prodal informace Mladé frontě a já se tak o svém špiclování  a jeho vyšetřování nedozvídám od policie ale z novin. A už vůbec nechutné je, s jakou úporností se snaží Mladá fronta na tomto mém poškození ještě parazitovat, dál mě očerňovat a podsouvat čtenářům souvislost mé osoby s Mrázkem a tím s organizovaným zločinem. Tyhle články už lze brát do ruky snad jen ve funebráckých rukavicích,“ napsal Jakl novinářům z MF DNES.

Cituje dále odpověď, která v mu v reakci na tuto zprávu přišla od novinářky, která by měla mít na starosti korektnost zpravodajství tohoto deníku.

„Vážený pane tajemníku, omlouvám se, ale Vaší reakci nerozumím. Situace je mimořádně vážná. Naší povinností je o tom psát, zvlášť v případě, že hlavní podezřelý dosadil své lidi až do vlády. Mějte se hezky. Jana Blažková, vedoucí domácího zpravodajství mf dnes.“

Co tím myslela, ví zřejmě jen ona sama. Hlavní podezřelý z Jaklova špiclování že dosadil své lidi až do vlády? Hradní tajemník kroutí hlavou a třebaže chtěl komunikaci už ukončit, ještě jednou odepíše. Pro méně vnímavé novináře zopakuje hlavní dvě teze své výtky:

Vadí mu, že Inspekce informovala dříve novináře, než jeho a za druhé to, že když už MFD o případu píše, zlomyslně dává Jakla do souvislosti se zavražděným mafiánem Mrázkem. „Cílem mohlo být jediné: ublížit mi. A to je hnusné. Nemám nejmenší potřebu komunikovat s tím, kdo mi úmyslně ubližuje,“ uzavřel Jakl svůj vzkaz.

Paní na pavlači německého mediálního domu se zamyslela a napsala další zprávu, ve které si hraje na důležitou:

„My přece nemůžeme za to, komu a kdy pan prezident uděluje milost. V té době se o Vás psalo v této souvislosti, toť vše. Žádný nekalý záměr v tom není, snažíme se pouze zjistit, proč si Vás Bárta prověřoval,“ cituje Jakl její odpověď.

Myšlenkové pochody redaktorů MF DNES snad nepotřebuji komentáře. Hradní tajemník čtenářům svého blogu pouze dodává:

„Souvislost mého jména s Mrázkem či nějakou milostí neexistuje, nic se o mně v této souvislosti psát nemohlo, leda něco zcela vylhaného. Nevím, jak snaha něco zjistit může souviset s publikováním hnusné spekulace. Tím se něco zjistí? A ona ví, že si mě Bárta prověřoval? Pokud ano, ať to zveřejní a doloží, pokud ne, ať mi to nepíše jako hotovou věc. Je to člověk na svém místě? Ví, jak neuvážená nebo zlomyslná věta může ublížit? Neví, protože o ní ještě takhle nikdo nepsal.“

A já dodávám: Mrázek je něco jako Usáma bin Ládin. Ztělesněné zlo, které slouží k lepšímu prodeji MF DNES (a Kmentových knížek). Sice existoval a byl to prevít, ale mnohem spíše jde o nafouknutou bublinu. Mafián, kterému se věnuje větší pozornost, než zaslouží. Navíc je mrtvý, takže se bránit nemůže a ti, kdo o něm píší, si tak mohou snadno hrát na hrdiny. Jeho jméno se navíc dá donekonečna mediálně vytěžovat a může kompromitovat lidi, které se MFD svévolně a zlovolně rozhodne s ním dát do souvislosti. Důkazů netřeba. Postačí pavlačové drby paní Blažkové.

MF DNES totiž nepíše své noviny jen tak, aby jim rozuměla i stará Blažková. Stará Blažková je totiž hlavní cílovou skupinou MF DNES. Na víc totiž tento list nemá. Kdyby měl, nepředváděl by nechutnosti, které předvádí.

http://www.prvnizpravy.cz

2 komentáře u „Jakl vs. MF DNES a pavlačové drby paní Blažkové

  1. Pingback: Jakl vs. MF DNES a pavlačové drby paní Blažkové | Doma v MB

  2. Adame, ta fotka pod tím textem je sice pěkná ale na nic, blbě se to pak čte, chce to jednobarevný podklad 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s