Obava z útoku na Berlín sílí, právník varuje úřady

V Německu sílí obavy z fingovaného teroristického útoku na Berlín. Právník van Geest dokonce podal soudu žádost o předběžné opatření. 

Přibližně dva měsíce kolují po internetu videa, která na základě různých indicií, citátů a záběrů z filmů naznačují, že se v Berlíně chystá teroristický útok pod falešnou vlajkou, jinými slovy předstíraný teroristický atak, který ale budou mít ve skutečnosti na starosti domácí i zahraniční tajné služby.

Má jít o nové 11. září, ale mnohem většího dosahu – na slavnostním zahájení světového šampionátu v ženském fotbale má prý na Olympijském stadionu v Berlíně vybuchnout atomová bomba a útok má být následně sveden na muslimy. Vše má sloužit jako další impuls k posílení už povadajího nadšení ve válce proti terorismu, kterou – obzvláště v Německu – lidé nebrali nikdy příliš vážně.

Ať už jde o spekulace, nebo skutečný únik informací od zasvěcených lidí, kteří se pokoušejí zveřejněním plánu dosáhnout jeho zmaření, jisté je, že obavy některých Němců před útokem, který by měl proběhnout už tuto neděli, vzrostly natolik, že se jimi musí zabývat oficiálně i soudy.

Například právník Torsten van Geest z Essenu podal soudu návrh na předběžné opatření ke zmaření tohoto útoku, kterou směřuje na německou vládu a na ty, kteří jsou zodpovědni na bezpečnost v Berlíně, aby brali varování vážně a jednali podle nich – jmenovitě na kancléřku Angelu Merkelovou a na ministra vnitra státu Berlín Ehrharta Körtinga.

Viní je z nečinnosti, kdy do údajného atentátu zbývá necelý týden a bezpečnostní složky se tímto varováním nijak nezabývají.

Právník podal soudu kromě svého třístránkového návrhu (zde) i více než 400stránkový podkladový materiál (zde a zde), ve kterém předkládá všechny indicie, které k tomuto a podobným případům v historii nashromáždil a žádá stát, aby okamžitě konal a pokusil se případnému útoku předejít.

„Existuje mnoho indicií a varování před možným teroristickým útokem na Berlín dne 26. června 2011 během zahajovacího ceremoniálu šampionátu v ženské kopané. Podobné indikace a předpovědi byly známy i před útoky z 11. září v USA, ale nikdo jim nevěnoval pozornost. Takové náznaky by nyní měly být zveřejněny, aby zmobilizovaly veřejné povědomí a pomohly možnému útoku předejít,“ píše se v úvodním textu právnického rozboru.

Ve svém elaborátu se také zabývá otázkou, jak v moderní historii operativci tajných služeb mnoha národů připravovali teoristické útoky pod tzv. falešnou vlajkou, které byly poté svaleny na určitou specifickou skupinu, aby byl vyvolán chaos, nepřátelství mezi lidmi a aby se tak ospravedlnila konkrétní světovládná agenda známá jako Nový světový řád.

Advokát se ve svém podání zabývá konkrétními opatřeními, které by měl soud nařídit, aby se útoku předešlo. Merkelové připomíná, že podle svého ústavního slibu, ve kterém přísahala věnovat své síly pro blaho německého národa, by měla ve zbývajícím čase do 26. června varovat veřejnost za pomoci sdělovacích prostředků o tomto hrozícím nebezpečí. Pokud by totiž útok proběhl, mohl by být považován za akt války proti jinému národu či etnické skupině a znamenal by i omezení osobních svobod.

Ministrovi vnitra pak ukládá, aby okamžitě vytvořil speciální policejní jednotku, ktrá nebude mít žádné kontakty na tajné služby a která bude mít mandát přerušit případný nukleární nebo konvenční teroristický útok. Konkrétně by měl osoby, které jsou členy cizích tajných služeb nebo jiných státem organizovaných teroristických sítí, dát pod bezprostřední 24 hodinový dohled až do konce šampionátu.

Dále navrhuje sledovat berlínský olympijský stadion jak z hlediska konvenčních výbušnin, tak jaderných zbraní ve snaze zabránit, aby byly použity na jeho území či kdekoli v jeho blízkosti. Bezpečnostní síly by se měly zaměřit i na sklady zemního plynu umístěné pod stadionem, stejně jako na všechny přístupové body, které jsou provozovány energetickou společností GASAG – a to zahájením nepřetržitého monitorování.

Advokát také navrhuje zakázat jakékoli simulace teoristického útoku po celou dobu trvání her a zakázat i podobná cvičení, která by probíhala pod záštitou jiných spolkových zemí. Odvolává se na to, že v historii při podobných případech bylo těžké odlišit současně prováděná simulovaná cvičení od skutečných útoků.

Podle van Geesta existenci nebezpečí teroristického útoku v obecné rovině dokládá tvrzení zmíněných politiků, kteří se už dříve nechali ve svých veřejných prohlášeních slyšet, že by takový útok byl považován výlučně za projev islámského terorismu a konkrétně teroristické sítě Al Kájda.

Právník se přitom odvolává na jiné výroky předních politiků (například bývalého kancléře Helmuta Schmidta), kteří naznačovali, že největší nebezpečí teroristických útoků nemá původ v islamistických aktivitách, ale spíše ve státem podporovaném terorismu nebo skrze teoristické sítě státem kontrolované.

Odvolává se také na citace různých státníků (Disraeli, Kennedy, Roosevelt) i na nedávné prohlášení „insidera“ Dr. Steve Pieczenika, který v rozhovoru pro americkou televizi potvrdil mnohé z toho, čemu věří ti, kteří odmítají oficiální verze událostí kolem 11. září. Pieczenik byl přitom členem jednoho z nejvlivnějších amerických think-tanků CFR (Rada pro vnější vztahy) a byl také ve vysokých pozicích na americkém ministerstvu zahraničí za administrativ čtyř prezidentů, takže má hluboké znalosti vojenského a politického aparátu.

„Válka proti terorismu je pohádka, protože terorismus není válka, je to taktika (…) a Dick Cheney a další jsou kriminálníci a lháři, protože v Iráku nebyly žádné zbraně hromadného ničení,“ řekl například Pieczenik.

„Událost z 11. září byla provedena z toho důvodu, aby zmobilizovala americkou veřejnost pro válku, do které se jí nechtělo a o které nic nevěděla, přičemž USA měly své vojáky v Afghánistánu a Iráku šest až devět měsíců předtím,“ řekl Pieczenik s tím, že za plán jsou zodpovědni lidé jako Paul Wolfowitz, Dick Cheney, Bush Jr., Steve Hadley, Elliott Abrams, Zalmay Khalilzad, Dennis Ross i Condoleezza Riceová. Tito všichni byli zapojeni do operace pod falešnou vlajku, která měla vytvořit dojem, že USA byly napadeny Usámou bin Ládinem a Al-Kájdou, tvrdí Pieczenik, který říká, že to je schopen odpřísáhnout před soudem a že vychází z informací lidí kolem Wolfowitze.

„Vyučoval jsem operace pod falešnou vlajkou na National War College, učil jsem to své agenty, takže jsem přesně věděl, co se stalo americké veřejnosti,“ tvrdí známý psycholog, který skutečně po několik desetiletí vyučoval tento obor a sloužil také jako asistent vládních náměstků pod lidmi jako Henry Kissinger, Cyrus Vance, George Schultz a James Baker.

Během svého působení coby státního úředníka zužitkoval svou odbornost k vytváření strategií a taktik, které sloužily jako nástroj k řešení hlavních konfliktů v Asii, na Středním východě, Latinské Americe, Evropě a Spojených státech.

Ve svém prohlášení také varuje před dalšími podobnými útoky: „Chtěl bych varovat zpravodajskou komunitu, která nyní poslouchá, a armádu: ani neuvažujte o vytvoření další operace pod falešnou vlajkou, protože to by byl začátek druhé americké revoluce, to by byl začátek, kdy by Američané, kterým je ještě stále dovoleno držet zbraně, porozuměli, že tato země je mimo jejich kontrolu,“ varoval Pieczenik.

www.prvnizpravy.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s