Halík o mně | já o Halíkovi

„Seznam Klausových nepřátel ve všech oblastech života dovedl k práskačské dokonalosti bulvární publicista Adam Bartoš, který si od Klause vysloužil přídomek ´geniální´. Soupis lidí, s nimiž je podle Bartoše třeba ´vést válku´, ostatně nápadně připomíná ´Seznam židů a jejich pomahačů´, který zřejmě pochází z podobného kouta.“

(…)

„Kdyby mě Bartoš, Bátora, Bobošíková či revue Fragmenty chválili, styděl bych se. Takové fanoušky Klausovi opravdu nezávidím.“

(Tomáš Halík, rozhovor pro časopis Týden, 21. března 2010)

***

„Je mi jedno, co Halíkovi soupis pravdoláskařů připomíná. Má to podle mne asi stejnou vypovídací hodnotu, jako kdybych řekl, že mi Halík připomíná osvíceného budhistického mnicha, více než křesťanského kněze. Kdyby se oholil a zabalil do rudo-žlutého hábitu, klidně by mohl být nástupcem marxisty Dalajlámy, do nějaké tibetské pagody by se ostatně hodil více, než do křesťanského kostela. Nebo by mohl být knězem novopohanského Havlova kultu v jeho ´kostele´ u sv. Anny, který pro ty účely přebudovávala pravdoláskařka Jiřičná, ta co chodila roky s pravdoláskařem Kaplickým, tím, co pro Prahu připravil pyramidu-chobotnici s  iluminátským okem na vrcholu. To je ostatně třetí místo, kam by se Halík hodil – pokud tam už dlouho není – s jeho čertovským výrazem si ho představuji v zednářské zástěrce při satanistických zednářsko-iluminátských rituálech.“

(…)

„K tomu podpásovému obvinění z antisemitismu – to je takový novodobý obušek. Když se vám nelíbí něčí názory, řekněte o něm, že je antisemita. Stěží ale mohu být antisemitou, když jsem podepsal prohlášení Ligy proti antisemitismu.“

(Adam B. Bartoš, reakce pro ParlamentniListy, 21. března 2010)

 

7 komentářů u „Halík o mně | já o Halíkovi

 1. Podpásovky, to je „jejich“, znám z osobní zkušenosti jako mnoho dalších. Je vidět že Havlův politruk* v tomto za dalšími „pravdo“ láskaři nijak nezaostává.

  *Není nic odpornějšího než kněz strkající nos do politiky, degraduje tak své povolání kněze na prachsprostého politruka.

 2. Ja porad nechapu, co dela Halik v katolicke cirkvi.Ten clovek je ocividny zednar a mel by byt exkomunikovat.

 3. Že jste něco podepsal myslím o ničem moc nevypovídá. Neříkám, že antisemita jste nebo nejste, ale to že se pod něco podepíšete bohužel nedokazuje vůbec nic. A reakce a „urážka“ pana Halíka Vám opravdu moc nevyšla. Zní to strojeně, vypadá to, že jste těžko hledal slova, urážky jsou prvoplánové a ve výsledku to vypadá dětinsky a trapně. Rozhodně se nedá říct, že by nějaká urážka opravdu „sedla“, zatímco pan Halík argumentuje docela elegantně a vtipně.

 4. Halík, politicky, myslete politicky, Halík!

  🙂

  [audio src="http://mmister.com/wp-content/uploads/halik.wav" /]

 5. Z důvěrných zdrojů se mi donesla smutná zpráva že pokrokový „kněz“ Tomáš Halík ukončil své blahodárné působení v církvi.
  Na druhou stranu nám přináší velkou radost důvod tohoto počinu jímž má být jeho sobotní svatba s bojovnicí za „pravdu“ a „lásku“ Věrou Tydlitátovou. Jako svědci této radostné události mají být Václav Havel a Karel Schwarzenberg.
  Mezi družičkami pak bude možno spatřit takové hvězdy jako je Eva Holubová nebo světově uznávaná socioložka Jiřina Šiklová. Prominentními, v české republice velmi vítanými, hosty budou například náš skvělý europrezident Herman Van Rompuy, Vůdce „pravdy“ a „lásky“ v parlamentu EU Martin Schulz, nebude chybět ani známý dobrodinec a mecenáš David Rockefeller a další. Tato, vpravdě historická, událost se koná o půlnoci v pražském kostele u Salvátora. Pro účastníky je nezbytný společenský oděv jehož hlavními součástmi jsou bílé rukavice, zástěra. Jako spona do kravaty se pak doporučuje stylizované kružítko.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s