Bye Bye Bluebird

Tento komentář by se klidně mohl jmenovat také „Buttiglione počesku“, protože bude ještě jednou o Ladislavu Bátorovi, který – podobně jako před lety nominovaný italský eurokomisař – vzbudil na politické scéně pohoršení – svými názory a svou vírou. A musel za to zaplatit.

Protože jde ale o určité memento na české pravici a v ODS zvláště, nazval jsem jej „Sbohem modráčku“. To aby bylo jasné, že ODS se definitivně rozešla s vlastenecky smýšlejícími. A vlastenecky smýšlející s ní.

„Kauza“ Bátora, jakkoli vypadá na první pohled nedůležitě, je totiž velkou ostudou občanských demokratů. Mohl-li se někdo po odchodu názorově vyprázdněného Topolánka (který se nechal fotografovat pro časopis homosexuálů, od jiného homosexuála si půjčoval byt, aby tam mohl souložit s ženou, se kterou podváděl manželku či který se rekreoval s Berlusconiho kurvičkami) radovat z nástupu konzervativního Petra Nečase, poměrně brzy zjistil, že se radoval předčasně a že vysoká funkce semlela i jeho. Nečas je slabý premiér, který všude jen ustupuje – před Bruselem, před koaličními partnery, před lobbisty ve vlastních řadách (Vondra a spol.). Jeho vláda je ostudou pravice, protože namísto snižování daně zvyšuje a pravicovou politiku tak v očích veřejnosti diskredituje. Člověk marně přemýšlí, v čem se tedy ta pravicovost Nečase a vůbec dnešní ODS projevuje.

Různé Nečasovy průšvihy jsem ale dosud přijímal s pouhým povzdechnutím – a utěšoval se, že alespoň můžeme být rádi, když se premiér nerve s novináři, není hrubý a sprostý a že je snad jistota, že se nikdy neobjeví jeho fotografie, která by ho zachycovala bez trenek…

Kauza Bátora je ale důležitým mezníkem, kdy má osobní tolerance vůči Petru Nečasovi a jeho „nové“ ODS vymizela zcela. A jsem přesvědčen, že podobně to vnímá i celá řada konzervativních voličů.

Odsouzením Bátory za jeho vlastenectví a připojením se k mediálnímu lynči se totiž Nečas – ať už vědomě či nevědomky – přidal na stranu těch, kteří pravici vyprazdňují, kteří zosobňují bezobsažnost dnešní politiky, dokonce těch, kteří se ji snaží vyprázdnit cíleně, s určitým úmyslem – aby v takto vyprázdněné politice mohli prosazovat své plány. To je například ten zmiňovaný Vondra, jehož styl politiky (zdánlivě) bez idejí, ve skutečnosti – kromě kšeftů pro Američany – určitým idejím slouží, ale idejím, které mají být běžným občanům-voličům skryty (ideje globální vlády, zrušení národních států apod). Nečas si sice Vondru už dříve pustil k tělu a učinil z něho ve straně svého významného spojence, až doposud jsme si ale mohli myslet, že jde o taktický krok. Nyní ale Nečas sám zvondrovatěl, převzal jeho myšlení.

Nečas propásl dobrou příležitost postavit se levicové hydře ovládající média (a skrze ně i politiku), a tak nemůže do budoucna čekat, že by se ho někdo zastal, až si tato hydra smlsne i na něm (podobně jako Topolánek tak dlouho uhýbal před politickou korektností a kritizoval druhé za jejich nevhodné výrazy – například odboráře Duška – až to nakonec zahubilo jeho samotného, když si na chvíli nedával pozor ani on. Paradoxně tho zahubilo to, co sám pár dní předtím kritizoval na Duškovi).

Nečas se této hydře propůjčil a vlastně se jí tak upsal – bude jí teď sloužit po zbytek své politické kariéry, protože ve chvíli, kdy by se od ní chtěl nyní odtrhnout, zničí ho. S hydrou se dá totiž bojovat jen tak, že od samého počátku jí člověk vykáže do patřičných míst, čímž si získá její respekt. Místo toho, aby toto učinil (a okřikl všechny útočníky), přidal se Nečas k těm, co poštěkávají. Nevybojoval si tak pozici, kterou má například prezident Václav Klaus, který si vytyčil svá vlastní pravidla a hydře je vnutil. Může si tak svobodně říkat své názory a i přes kritiku, která z médií zaznívá, všichni respektují, když mluví jinak, než hlavní politický a mediální proud určuje. To Nečas neumí a od mementa s Bátorou to bude ještě horší, protože hydra ho bude postupně stále více přiškrcovat.

Není to ale ostuda jen Nečasova (který ODS reprezentuje), ale strany jako takové a zvláště jejího „konzervativního křídla“. Politiků, kteří v ODS ještě představují zdravý rozum, bychom napočítali na jedné ruce a jde o stále tatáž jména – ale kde byli? Strejček se Bátory na facebooku zastal svým prohlášením, podobně věc odsoudil Fajmon. Ale stačí to? Proč to nerozmlouvali Nečasovi, proč neudělali něco konkrétního, aby podobné blamáži zabránili? Protestovat, když už je po všem, je snadné. Ale buďme vděční aspoň za to. A kde jsou další? Je v ODS ještě někdo, kdo si myslí, že vlastenectví je správné? Zřejmě nikoli, protože byl-li by, jeho povinností by bylo v tuto chvíli křičet a bít na poplach. Z ODS ale zní jen zlověstné ticho.

Je mi jedno, co o Bátorovi říká Schwarzenberg, toho za pravicového politika nepovažuji. Je to sice směšné, když se chce Bátorovi (dle svých slov) dívat na zoubek, ale diktátora Kaddáfího se zastává. Ale na tom nic překvapivého není – Schwarzenberg má s vlastenectvím asi tolik společného, co nočník s fialkami. Protože reprezentuje nadnárodní politické a ekonomické zájmy, je jasné, že mu jsou národovci trnem v oku.

Mně jde totiž o ODS, o které jsem měl ještě malou bláhovou naději, že by snad (až zmizí Vondra), mohla trochu pookřát a do budoucna ještě být užitečná. Podle všeho to ale vypadá, že má-li Česká republika v příštích kritických letech přežít, musí někdo založit novou stranu – s lidmi, kteří mají opravdu touhu české národní zájmy hájit.

I když – možná tu jedna je. Když pominu prohlášení prezidenta Václava Klause a jeho spolupracovníků, jediným, kdo měl odvahu vystoupit na obranu nespravedlivě osočovaného a médii vláčeného člověka, byla Jana Bobošíková. Jediný chlap v politice.

Dokonce i mladí křesťanští demokraté, kteří tolik plísnili minulé vedení KDU-ČSL za to, že se spojilo s levicovou Janou Hybáškovou v bláhové snaze zachránit, co se dá, dostali takový strach, že stáhli ocas a spolu s ním i svoji původní podporu Bátorovi. Taková ostuda se jen tak nevidí.

Po této epizodě mám sto chutí vstoupit do Národní strany. Ne proto, že by byla nějak výjimečná, ale zkrátka na protest. Jako tehdy Bátora, který tak reagoval na topolánkovsko-vondrovské tunelování politiky občanských demokratů. Ale tato strana už neexistuje.

Co ale může udělat každý, kdo je znechucený štvavou kampaní proti Bátorovi i neuvěřitelným vyměknutím představitelů ODS, je podepsat Manifest D.O.S.T.

Já to už udělal a nestydím se za to.

www.freeglobe.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Média, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u „Bye Bye Bluebird

 1. Nástup sil TEMNA aneb vlci v roušce beránčím ???? !!!!!
  Datum: 13.2. 2011, 00:20 – dnes v 00:20

  Dnes se chci zabývat tématem , který sice zatím vcelku mimo pozornost mediální stream,ale velice rychle překresluje politickou mapu Evropy .
  1/Jde o nástup sil, které bych nazval národní pravicí, která má dnes podobu populistické / lidové pravice / a je v mnoha případech nazývána účelově či dokonce v duchu podprahové propagandy krajní či extrémní pravicí !
  Jak lze dohledat v mnoha historických pramenech a dnes dokonce i tzv. seriozní zdroje připouštějí, že originální forma autoritativního nacionalismu se silnou sociální akcentací zvaná fašismus byla vlastně reakcí těch politických sil – které viděli v nástupu revolučního komunismu včetně jeho konotace nazvané intelektuály – židobolševismus -velké nebezpečí či dokonce přímou hrozbu pro společnosti, které se vzpamatovávaly z následků WW 1 .
  To že toto jinak sociálně prozíravé hnutí bylo podporováno tradicionalisty, konzervativci , monarchisty a jinými pravicovými elementy či entitami uvedených společností je samosebou !
  Fatálním momentem pro tato hnutí byl nástup německého nacionálního socialismu který použil kromě retoriky a instrumentů fašismu také idee a od nich odvozené instrumenty, které s původními ideemi pravicových autoritativních režimů či dokonce italským fašismem málo co či vůbec nic společného !
  Ano, mluvím a to naprostě nezakrytě o myšlence zbavení arisjké společnosti elementu židovského – která vyústila naprosto ve zrůdný, sofistikovaný a téměř s průmyslovou dokonalostí děj – GENOCIDU – zvanou šoa – holokaust či méně užívané pojem šach !
  Je neoddiskutovatelnou skutečností, že genocidu takových to rozměrů , parametrů a technik lidstvo ve svých dějinách nezažilo a ani vyhlazování Armenů Turky či genocida obyvatel Kambodže tzv. Rudými Kméhry není apriori srovnatelná !
  Je ovšem také nutno velice otevřeně a bez skurpulí říci, že bolševický teror na území Sovětského Ruska, Ukrajiny a některých jiných lokalitách pozdějšího SSSR včetně vyvraždění symbolu Ruska do roku 1917 tj. carské rodiny proběhlo v režii politických pracovníků a členů Čeky -NKVD, z niž velké množství tvořili židé !!!!
  Ale prosím to vše jenom pro komturaci a strukturaci historických dějů !
  2/ Po skončení WW 2 a hrůzy s tím spojené se svět velice rychle pod vlivem událostí let 1945-8 ve východní Evropě ustálil na konsenzu politického bratrství duality stran konzervativních a socialistických za občasného přibrukování liberálů v zemích západní Evropy !
  Velké partaje komunistů – hlavně Itálie a Francie byli drženy na velký distanc od tzv. velké politiky a post-fašistické strany budˇ tvořili periferii politické mapy a nebo byly pod soustavnou zpravodajskou kontrolou orgánů vnitřní bezpečnosti či vnitřní kontra-rozvědky !
  Jak ale šel život, tak se mladší generace nacionalistických politiků zabývala otázkou, jak dostat strany tzv. krajní pravice z politického gheta ! V každé zemi na to šly trochu jinak !
  V Itálii prof. Fini velice pozvolným procesem nejdříve vykonal cestu do Izraele, potom se zřekl adkazu Musoliniho a přetvořením post-fašistického MSI vznikla Národní aliance, která dnes je součástí vlády S.Berluconiho již několikáté volební období a tento muž kráčí krok za krokem možná na post ministerského předsedy zatím regionální velmoci s velkým vlivem na Lybii – tj. zemi, kterou tato část Evropy potřebuje z mnoha důvodů !
  V Rakousku byl dlouho předsedou strany typologicky stejné dr. Heider. Zednářský stream ho vykresloval soustavně jako demona,ale málo kdo již mluvil otevřeně, že tento muž studoval v USA a byl připraven hnutím kožených zástěr.
  Dle mého soudu pozvání do vlády Rakouska asi před cca 10 lety předsedou rakouských konzevativců dr. Schusslem bylo vypuštěním balonku, jak bude evropský establisment reagovat na možný vstup do vlád obecně !
  Hysterii si všichni pamatujeme …….,vše nějak odšumělo a pak roztřžka v této straně a tragické umrtí předsedy dr. Heidera vedlo k odstavení vesměs příbuzenské kliky Heidera a jeho nahrazení současným předsedou Strachem. Odstěpenci si vytvořili partaj stejných parametrů, která působí hlavně v Korutanech !
  Národní fronta vedená Le Penem šla ve starých šlepějích a byla vesměs v izolaci doma i v zahraničí – byl uskutečněn neúspěšný pokus o de-lepenizaci, v zahraničí tato formace pouze velela okrajovým formacím s neonacistickou či white- power náplní !
  3/ Jak asi před 9 lety konstatoval předseda italské strany Liga severu a strany současné vládní koalice U.Bossi – EU je spolkem zednářů, teploušů, bolševiků a bankéřů .Je nezpochybnitelnou skutečností, že projekt EU současné podoby je výsledkem politického inženýrinku zednářské lože Velkého Orientu a jde vlastně o jakési „zopakování francké říše“ na poměry světa éry globalizace a mondalizace 21.století !
  Určitě citlivý pozrovatel dějů nepřehlédl, že velkou část ideologického think thanku tvoří generace horkého léta roku 1968 – čili trockisté, maoisté, enviromentalisté a jiné konotace pokrokářů a velkých pozitivistů a přímo atheistů ! Zase si nenalhávejme , že tento think thank – jehož ideologickou obsesí je multi/kulti, genderové a feministické myšlení, homosexualismu , pozitivistické vnímání práva, ražení oikofobie vše co souvisí s rozkladem konzervativní triády tj . Bůh- vlast- rodina – je v mnoha případech tvořen židovskými intelektuály a vlastně následníky již shora uvedeného žido-bolševismu !
  Ona tato skutečnost sama o sobě dráždí mysl mnoha antisemitů a když k tomu připočtete fakt, že jedním z atributů multi-kulti je téměř organizovaný dovoz ze zemí třetího světa, protěžování těchto entit na úkor domorodého obyvatelstva a trpění takových věcí- skutečností , jako je jejich separování od majoritní společnosti, pronikání islámu jako víry a postavení téměř coby národních „HOSTů“, je jenom logickým výsledkem – že síly národní pravice nabírají opět na síle !
  4/ Pánové jako jsou Strache, Wilders i Dewinger / Rakousko,Holansko,Belgie/ jsou poučeni chybami svých předchůdců a kromě obligatorní návstěvy Izraele se přihlásili k tzv. Jeruzalémské výzvě -která je vlastně pamfletem evangelikálních sionistů . Po posledním sjezdu Národní fronty ve Francii se sice chopila vedení dcera Le Pena, ale už i ONA pracuje na vlídnějším image směrem k sionistickému státu !
  Události na Blízkém východě a radikalizace islámské entity v Evropě posiluje nálady anti-islámské a k těmto se připojují i síly – které se netají white-power názory. Vznikají dokonce takové absurdity, že angličtí hooligans sdružení v EDL mávají prapory izraelského státu …bez komentáře ,raději !
  Celkovou zjitřenou situaci přikrmuje filosemitský stream, který svoji v mnoha pířpadech nekvalifikovanou a asi i záměrnou propagandou využívá současné situace v Egyptě k potřebě vytváření dalšího nepřítele !
  5/ Vůbec nemám chuť se zabývát událostmi v Egyptu, kde šlo o sociální revoltu mladých lidí, kteří kromě toho, že mnozí mají tak cca 2 dolary na den a žádnou budoucnost jejim vcelku lhostejné – zda Egypt bude mít k Izraeli vlídný, podlézavý či odměřený vztah. Oni chtějí normálně žít – tj. participovat na HDP, cestovat a nevypadat v očích západních turistů jako Ti, kteří za pár centů budou mít statut otroka – vcelku prosté, že ????
  Jak prohlásil nedávno zesnulý bard a leader našeho katolického exilu prof.dr.ing. Brom – přijetí tzv. Bealforovy deklarace je příčinou všch zmatků na Blízkém východě . Nemám důvod nevěřit tomuto ctihodnému akademiku, které na Universitet Denver vedl katedru rusistiky a mezi jeho žáky patřila i pozdější ministrně zahraničí USA C.Riceová. Ono jeho sdělení bývalému zeměpánu, že se stará o vše možné ve světě a doma má mírně řečeno nepořádek také o ledas-čem vypovídá !
  To že vše souvisí se vším a v globalizovaném světě tuplem – je snad nasnadě. Že je nutno pochopit, že jedině vyřešení problému Palestinců včetně statutu města třech monoteistických náboženství Jeruzalema a přístupu budoucího státu Palestinců k vodě je alfou a omegou všeho a tím to zvadlo !
  Vše ostaní je pouze propagandistická vata a jsem vlice obezřetný před poskakováním v dresu toho či ono …., vždy cui bono a cui probest ?
  Jaroslav Kronus

  • Post-scriptum. Doktůrek mi přiomíná socialistického meloucháře , který vyjede do kapitalistické ciziny a chce tam poučovat o záladech podnikání a vyučovat jeho etiku !
   To že socialistický melouchář byl produktem doby je obecně známo, bohužel jeho manýry přenesené do tzv. budování kapitalismu v ČSFR, později ČR se nám dnes vracejí jako bumerang a jsou dnes už i zlou noční můrou pro všechny !
   To že mentalitou socialistickém umelouchíři byl podobný i třeba řemeslník OPBH je snad JASNO !

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s