MF DNES a hon na Bátoru: Rozhovor, který neměl vyjít

Redakce Prvnizpravy.cz získala rozhovor, který neměl nikdy vyjít. MF DNES zpovídala Ladislava Bátoru. Odpovědi se ale zřejmě nehodily.

Na Ladislava Bátoru, který se měl stát náměstkem ministra školství Josefa Dobeše, je veden podlý mediální útok, do kterého se zapojily hlavní sdělovací prostředky. Redakce Prvnizpravy.cz, která není zaujatá jako ostatní média, se rozhodla otisknout rozhovor, který ukazuje pozadí mediální manipulace.

ČTĚTE KOMENTÁŘ
Případ Bátora. Návod, jak zničit člověka

Na redakci Prvnizpravy.cz se totiž obrátil sám Ladislav Bátora, který jí poskytl otázky reportéra MF DNES Ondřeje Šťastného spolu se svými odpověďmi.

„Včera se na mne obrátil redaktor Mladé fronty Ondřej Šťastný se žádostí o poskytnutí rozhovoru. Nakonec jsem po delším váhání svolil, že odpovím na všechny otázky, jak ostatně vyplývá z emajlové korespondence mezi mnou a redaktorem Šťastným, kterou přikládám,“ ozřejmil pro Prvnizpravy.cz Bátora.

Z plánovaného rozhovoru pro MF DNES totiž nakonec nebylo otištěno nic – odpovědi se redaktorovi zřejmě nehodily k tomu, aby vytvořily požadovaný obrázek nebezpečného extrémisty. MF DNES pouze otiskla dehonestující článek, ve kterém redaktor Bátoru pomlouvá za použití nepravdivých tvrzení. (viz zde) Z celého dlouhého rozhovoru vybral redaktor jen jednu větu:

„Neonacista nejsem, především proto, že si neumím představit, že by český vlastenec mohl být neonacistou,“ ohradil se Bátora vůči nařčení z neonacismu.

Protože si myslíme, že by čtenáře mohl rozhovor s takto mediálně známou postavou zajímat, a protože je i užitečné vidět, jak média ve svém honu na nepohodlné občany pracují, přestiskujeme na Bátorovu žádost rozhovor, který neměl vyjít, spolu s jeho osobní korespondencí se synem Alexandrem.

(Adam B. Bartoš, foto: arch.)


Datum: 26.2. 2011, 09:11
No jo, synu, co naděláš… Né abyste si tím pokazili sobotu, za to vám ti mediální žoldáci nestojí! Pro srovnání si níže přečti moje odpovědi v tom dálkovém rozhovoru, který ze mě redaktor Šťastný vymámil dvěma telefonáty, SMSkami a emajlem. Měl jsem až do konce trvat na svém: ŽE NIC. Nejde vůbec o to, co z toho udělal, vždyť nevybočil z řady těch námezdních novinářských šmoků, ale že se teď doma ten mravní ubožák radostí tetelí: „To jsem tě zase doběhl, ty neonacistickej morone!“ Kdyby tak věděl…

Já na tu svou slušnost jednou fakt strašně dojedu, protože pro tuhle JEJICH dobu se už nehodí. A všichni mi to pořád říkáte, a jako kdybyste hrách na zeď házeli… A největší hrůza je, že KVAZISANITÁRNÍ HYENY už de facto řídí českou politiku.

A pohlaď za mě u oběda Sašenku, zítra nepřijdu, musím dopsat ten nový článek proti NIM. Snad ta hrůza bez konce už brzo skončí. Začínám si už připadat jako v polovině 80. let minulého století. A taky jsme se dočkali.

Možná by ale stálo za to TOHLE opravdu nelítostně medializovat a co nejdříve. Dělají si s námi už co chtějí. A s dalším a dalším lehce stráveným hors d’oeuvre jejich chuť jen poroste! No nic, aspoň tohle tomu Šťastnému přepošlu, ať se ještě více potěší, lidské radosti není nikdy D.O.S.T. A třeba dostane ještě vyšší prémie…

T.

(otec Ladislav Bátora synovi s rodinou)

Tak už jsem si koupil mfd..
Jsou to hovada.

(syn Alexandr tátovi)

ROZHOVOR, CO NEMĚL VYJÍT

Važený pane Bátoro,
jak jsme se telefonicky domluvili, zasílám dotazy. Protože mi i nadále velmi záleží NA KOREKTNÍCH VZTAZÍCH, odpovězte prosím jen na to, co se Vám zdá přijatelné.
Předem děkuji z odpovědi, o které prosím pokud možno do cca 17 hodin.
S pozdravem,
Ondřej Šťastný, reportér MF DNES

Milý pane Šťastný,
pěkné otázky. Jste fajn chlap, protože držíte slovo. Proto jsem také odpověděl na všechny a doufám, že ASPOŇ ČTENÁŘŮM se mé odpovědi budou zamlouvat. Pokud v tom nebudete škrtat, v což věřím.
S pozdravem
Ladislav Bátora

1.) Jaký charakter a podobu mají Vaše kontakty a vzájemné podporování se s vicekancléřem Petrem Hájkem a tajemníkem Ladislavem Jaklem, potažmo prezidentem republiky, prof. Václavem Klausem?

LB: Jak jistě víte, jsem předsedou občanského sdružení Akce D.O.S.T., která má svůj prapočátek ve známém Manifestu D.O.S.T. z listopadu 2007, k němuž se postupně přihlásilo kolem sedmi set lidí, mimo jiné i řada poslanců a senátorů, předsedové různých politických stran a občanských sdružení, šéfredaktorové mnoha časopisů a podobně. Každý signatář svým svým podpisem stvrzuje, že uznává – například – „západní, anticko-křesťanské kořeny naší tradiční kultury a odmítá její účelové úpravy v duchu tzv. politické korektnosti“ nebo „hodnotu národa a vlasti jako konstitutivní prvek utváření lidské společnosti a odmítá se rozplynout v tavicím kotlíku vykořeněného kosmopolitismu.“ A dalších 7 bodů, o kterých si troufnu tvrdit, že s nimi souhlasí i president Klaus a jeho nejbližší spolupracovníci. A tak mě aktivity D.O.S.T. sblížily s Hradem natolik, že na našich veřejných akcích nejenže vystupují často (a já doufám, že rádi) pánové Hájek a Jakl, ale náš Pochod na Hrad 2009, který byl zaměřen proti Lisabonské smlouvě, poctil svou osobní přítomností a projevem sám pan president. Pro úplnost ale musím poznamenat, že s panem Jaklem se znám mnohem déle – myslím, že ještě z dob svého dávného působení v ODA. A také z doby, kdy jsem byl pilným dopisovatelem dnes již zaniklého měsíčníku 51PRO. I když asi ne pro všechny vítaným, protože svým krajním odporem k vondro-topolánkovskému neokonzervatismu (a dnes již i nečasovskému, i když to už je jen odvar, jako celý náš dnešní český premiér) jsem se netajil ani ve svých článcích.

2.) Spolupracujete s nimi na nějakém konkrétním projektu?

LB: No, samozřejmě, vždyť nás opravdových konzervativců a vlastenců je pořád ještě k uzoufání málo, i když se poslední dva roky naštěstí situace mění radikálně k lepšímu. Zrovna dnes dopoledne jsem s pány Hájkem a Jaklem jednal o jejich případné účasti na druhém dílu naší nové formy veřejných vystoupení, kterou jsme nazvali Hovory na pravici.

3.) V průběhu života jste byl členem či kandidátem celkem pěti politických stran. Jak se stane, že jeden člověk vystřídá přízeň k tolika politickým subjektům?

LB: To by byla ale opravdu dlouhá historie, ta samotná čtyři členství, a když navíc sčítáte jablka (členství) i hrušky (nezávislou kandidaturu), tak pro to tady a dnes není dostatečný prostor. A bůhví, zda by ty někdy i bezmála třicet let staré věci čtenáře vůbec zajímaly. Ale pokud ano, tak ať si přečtou můj životopis, je někde na intenetu volně přístupný ještě z doby, kdy jsem kandidoval do Evropského parlamentu. A od středy je vlastně i na euportal.cz, se kterým Akce D.O.S.T. také úzce spolupracuje – jako příloha k článku „Pravicový protiromský extremista Ladislav Bátora“.

4.) Prosím o krátký komentář, proč jste se rozhodl ke spolupráci s ministrem školství Josefem Dobešem. Kdo Vás s tímto politikem vůbec seznámil?

LB: Ve skutečnosti jsem se ke spolupráci s panem ministrem Dobešem nerozhodl. Když jsem se o své „kandidatuře“ na post 1. náměstka ministra školství dozvěděl stejně jako vy z tisku, tak jsem pro jednu televizi řekl, že taková nabídka by – z mého pohledu – patřila jistě k těm, které se neodmítají. A tenhle svůj názor jsem nezměnil. A pokud se týká té druhé otázky, tam mám pocit, že pana ministra Dobeše znám od té doby, kdy jsem uspořádal v Karmelitské ulici tu hojně navštívenou demonstraci proti přírůčkám „jak naučit děti brzy a šikovně navlékat kondom“ a „jak jim u toho ještě polámat mateřský jazyk k nepoznání“. Ale jist si nejsem, vždyť sám víte, v jak hektické době žijeme.

5.) Je pravdou, že Vaše uvedení do úřadu ministerstva školství souviselo s tím, že se za Vás u vedení Věcí veřejných přimluvili lidé z Hradu?

LB: O takové souvislosti nic nevím a může to třeba být stejná novinářská manipulace veřejným míněním, jako když obsedantně pořád píšete, že jsem „nekompetentní neonacista“. Neonacista nejsem, především proto, že si neumím představit, že by český vlastenec mohl být neonacistou. A k těm dotazům na mou „kompetenci“ bych chtěl například paní stínové ministryni školství Bohdalové takto vzkázat, zda by se místo invektiv, které předvedla na oficiálních webových stránkách sociální demokracie, už uráčila mi doporučit, kterou další vysokou školu vedle těch čtyř, které jsem už díkybohu úspěšně absolvoval, měl ještě nahonem v šedesáti letech vystudovat. Abych se stal i v jejích očích kompetentním…

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/mf-dnes-a-hon-na-batoru-rozhovor44-co-nemel-vyjit/

 

5 komentářů u „MF DNES a hon na Bátoru: Rozhovor, který neměl vyjít

 1. Od: Ordonanc 91.marškumpanie

  Komu: nunpraga@nunciatura.cz , apha@apha.cz

  Předmět: zaslání – inform

  Datum: 28.2. 2011, 22:21 – dnes v 22:21

  Upozornění: Zpráva obsahuje externí obrázky, kliknutím na tento odkaz je zobrazíte.
  😎

  Dobrý den pane státní sekretáři náměstka Boha na zemi,
  v České republice coby banán-státu a analogii francouzských Zvonokos tj. města Kocourkova se rozhořel boj mezi presidentem, papežským prelátem a madam Volfovou t. XXL české politky .
  Nevím pane jak Vy, ale česká politická scéna je pěkným chlívem a co protagonista, to opravdu „kousek “ !
  Nedávno zemřelý papežský prelát monsignor Huvar byl mužem téměř neznámým,ale vysoce ctnostným !
  Současný prelát se sice modeluje jako „poslední „spravedlivý, ale výraz jeho očí nevěští nic dobrého !
  President ČR je opravdu UNIKUM v rámci zemí EU a co se týče madam XXL – tak ač se dovolává osobního katolicismu , tak jsem notně nejistý dalších myšlenkových pochodů této dámy !
  Považuji jako občan ČR a kousek zvaný podivín sui generis o intervenci někoho oe papežské stolice – aby i jedna z posledních institucí v České republice nepodléhající erozi epochální hlouposti nebyla rozložena hloupostí lidskou jejích oveček !
  S pozdravem V Kristu
  Jaroslav Kronus – Kolín, Česká republika

  Překlad (česky > anglicky)
  Hello Mr Deputy State Secretary of God on earth,
  in the Czech Republic as a banana-state, and the analogy of the French say „Zvonokosy Kocourková fighting erupted between the president, a papal prelate and Ms. T. Volfova XXL Czech politics.
  I do not know how you, sir, but the Czech political scene is a nice sty and what the protagonist, is really „a bit“!
  Recently deceased papal prelate Monsignor Huvar was a man almost unknown, but highly virtuous!
  The current prelate While models such as the „last“ fair, but the expression of his eyes, do not bode well!
  President of the Republic is indeed fraud in the EU and with regard to Ms. XXL – so even though it relies personal Catholicism, so I’m unsure of other well-thought processes of this lady!
  I think as a citizen of the Republic and a bit of an oddball called sui generis right to intervene someone oe papal throne – and that one of the last institutions in the Czech Republic is not subject to erosion monumental stupidity was spread by human folly of her sheep!
  Yours in Christ
  Jaroslav Kronus – Kolin, Czech Republic

  3 přiložené soubory
  – Uložit všechny soubory najednou – Zobrazit všechny obrázky najednou
  37246_104408772943932_100001244294994_28510_4085587_n.jpg
  37246_104408772943932_100001244294994_28510_4085587_n.jpg – 9,39 kB
  Zobrazit | Uložit
  41761_1848803156_9997_n.jpg
  41761_1848803156_9997_n.jpg – 10,02 kB
  Zobrazit | Uložit
  Image1.jpg
  Image1.jpg – 81,41 kB
  Zobrazit | Uložit

 2. Od: Ordonanc 91.marškumpanie

  Komu: info@zeleni.cz

  Předmět: zaslání…..

  Datum: 1.3. 2011, 04:00 – dnes v 04:00

  Motto –

  O latentních sympatiích Václava Klause k hnutím a individuím, která se pohybují daleko za hranicemi standardního demokratického bontonu, se ví už dlouho. Nikdy v minulosti je ale nedeklaroval tak jasně a zřetelně jako nyní v případě Ladislava Bátory.
  Osobně bych chtěl našemu panu prezidentovi za tento jeho odvážný krok poděkovat. Tím, že se definitivně odkopal, snad přispěl k tomu, aby o něm mnozí lidé konečně ztratili iluze. Doufejme, že podobných „coming-outů“ nám hlava státu s blížícím se koncem svého volebního období přichystá ještě víc.

  Servus předáku institucionalizovaných trockistů, kdysi zvaných jido-bolševici,
  nemá zapotřebí se zaobírat vaším pamfletem, který je takovým hezkým mixem v duchu výronů Tydlitátové a Kopala…
  Odborně se tomu říká neefektivní chování a já raději budu věnovat síly složení toaletního papíru až budu na WC !
  Jenom Vám trochu osvěžím pamět – coming-oute. Byl jste členem vládny za spolek, který byl řízen z postele jednoho lidově zvaného konkubinátu ? Vzpomínáte – Katuško silou……
  Byl předsedou vlády jede ntzv. konzervativec, který umístil svoji milenku do čela výboru pro „rodinu“ a zajistil ji místo mpřed sněmovny ??
  Mne odpovídat nemusíte, psát o nalezení nového koryta pro jistou Džamilu, když byla vykopnuta z vlády a jejím působení je snad zbytečné ???
  S pozdravem hezký den
  moralisto a politický klaune !!!!
  Kronus Jaroslav

 3. To musí vědět i ve Vatikánu

  Od: Ordonanc 91.marškumpanie

  Komu: nunpraga@nunciatura.cz , apha@apha.cz

  Předmět: zaslání – inform

  Datum: 28.2. 2011, 22:21 – dnes v 22:21

  Upozornění: Zpráva obsahuje externí obrázky, kliknutím na tento odkaz je zobrazíte.
  😎

  Dobrý den pane státní sekretáři náměstka Boha na zemi,
  v České republice coby banán-státu a analogii francouzských Zvonokos tj. města Kocourkova se rozhořel boj mezi presidentem, papežským prelátem a madam Volfovou t. XXL české politky .
  Nevím pane jak Vy, ale česká politická scéna je pěkným chlívem a co protagonista, to opravdu „kousek “ !
  Nedávno zemřelý papežský prelát monsignor Huvar byl mužem téměř neznámým,ale vysoce ctnostným !
  Současný prelát se sice modeluje jako „poslední „spravedlivý, ale výraz jeho očí nevěští nic dobrého !
  President ČR je opravdu UNIKUM v rámci zemí EU a co se týče madam XXL – tak ač se dovolává osobního katolicismu , tak jsem notně nejistý dalších myšlenkových pochodů této dámy !
  Považuji jako občan ČR a kousek zvaný podivín sui generis o intervenci někoho oe papežské stolice – aby i jedna z posledních institucí v České republice nepodléhající erozi epochální hlouposti nebyla rozložena hloupostí lidskou jejích oveček !
  S pozdravem V Kristu
  Jaroslav Kronus – Kolín, Česká republika

  Překlad (česky > anglicky)
  Hello Mr Deputy State Secretary of God on earth,
  in the Czech Republic as a banana-state, and the analogy of the French say „Zvonokosy Kocourková fighting erupted between the president, a papal prelate and Ms. T. Volfova XXL Czech politics.
  I do not know how you, sir, but the Czech political scene is a nice sty and what the protagonist, is really „a bit“!
  Recently deceased papal prelate Monsignor Huvar was a man almost unknown, but highly virtuous!
  The current prelate Wh
  Označit příspěvek jako nevhodný
  Reagovat

  28.2. 22:28
  Autor: smějící se bestie ala Švejk Josef

  Re: Rozhovor, který nesměl vyjít

  ent prelate While models such as the „last“ fair, but the expression of his eyes, do not bode well!
  President of the Republic is indeed fraud in the EU and with regard to Ms. XXL – so even though it relies personal Catholicism, so I’m unsure of other well-thought processes of this lady!
  I think as a citizen of the Republic and a bit of an oddball called sui generis right to intervene someone oe papal throne – and that one of the last institutions in the Czech Republic is not subject to erosion monumental stupidity was spread by human folly of her sheep!
  Yours in Christ
  Jaroslav Kronus – Kolin, Czech Republic

  :-))

 4. Je to neuveritelne, ale myslím si, že je to bežná prax, aj u nás na Slovensku sa takto manipuluje v médiách a diskreditujú nepohodlní ľudia. Na webe MFdnes už ten článok nie je k dispozícii…

 5. Cestou do Prahy, v utery 1.brezna,jsem mel tu cest poslouchat na CR1 rozhovor redaktora teto stanice s panem Batorou.Komplot novinaru sem, komplot novinaru tam, ale tak hloupe , nepresne a neinteligentni odpovedi na zcela jasne formulovane a jednoduche otazky redaktora, bych od „namestka“ ministra skolstvi v ocekavani necekal. Byl jsem v soku a na tezkych pochybach, jak se tak ubohy podformat muze zajimat o tak vysoky urad? Svuj smutek snad nejlepe vyjadruje motto :“Beda skolakovi kteremu Batora vladne!!!“:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s