„Kdo čte, rozuměj“

V době, kdy píšeme tyto řádky, se ve světě děje spousta podivných věcí. A děje se jich tolik a s takovou zrychlující se tendencí, že až budete číst tyto řádky vy, vybavíte si jistě i mnohé další, které mezitím nastanou. Ve Španělsku nedávno skončilo setkání skupiny Bilderberg. V Mexickém zálivu si už několikátý měsíc neví rady s tím, jak ucpat vrt s ropou a prezident Obama prohlašuje cosi o tom, že to bude podobná katastrofa jako 11. září 2001. Na Islandu čadí sopka, kvůli které stála několik dní téměř všechna evropská letiště. Svět volá po světové vládě, euro se zmítá v krizi a kolují zvěsti o nástupu nové světové měny. Státy se zbavují vakcín nakoupených v panice proti prasečí chřipce, která měla údajně vyvolat ohromnou pandemii, jakou lidstvo už desetiletí nezažilo. Svět je na pokraji konfliktu s Íránem, ve Spojených státech se budují ohromné koncentrační tábory pro nevíme-koho, globalisté plánují světové ministerstvo financí a Evropská unie chystá daň z uhlíku. Pokračuje nekončící válka proti terorismu, oživovaná vždy ojedinělými případy údajných teroristů, aby se mohly zavést tu skenery na letišti, tu větší omezení v letadlech, tu ještě důmyslnější slídění v soukromí lidí. Alarmisté pomalu mění svou agendu z globálního oteplování na globální ochlazování, Brusel zase chystá ekonomickou vládu nad svými členskými zeměmi. Takto bychom mohli pokračovat téměř donekonečna. Zdá se, jakoby pro svobodu národů a jednotlivců zbýval už jen velmi malý prostor. Jakoby se starému světu, ve kterém jsme byli navyklí žít, odpočítávaly poslední vteřiny.

Jsme skupina lidí, kteří si tento starý svět nechtějí nechat vzít. Kteří mají přirozenou nedůvěru v to, když jim někdo vykládá o ´báječném novém světě´, jenž je za dveřmi a prý bude lepší a šťastnější. Jsme skupina lidí, kteří jsou přesvědčeni, že národy nejsou odsouzeny k zániku, třebaže jimi současné elity pohrdají a snaží se učinit cokoli, aby je oslabily. Jsme skupina lidí, kteří naivně netleskají slovům o světové vládě a potřebě globálně řešit údajné globální problémy – ale naopak se takových slov upřímně děsí, vědomi si nebezpečí, které se za nimi skrývá. Jsme lidmi, kteří si nade vše cení lidské svobody a odmítají jakékoli zásahy státu či nadstátních institucí do života jedinců. Nevidíme svět černobíle, nedělíme ho na dobré a zlé.

Jedny ´zlé´ ale přesto kolem sebe vidíme, jakkoli jednají skrytě a často spatřujeme až důsledky jejich kroků, než je samotné, podobně, jako nevidíme vítr, jen jeho působení. Jde o samozvané elity, které výše zmíněné jevy podporují, snaží se je uspíšit, financují je a zakomponovávají do svého plánu. Nevěříme, že se některé věci kolem nás dějí náhodou. Spousta jevů a událostí do sebe až s hrozivou přesností zapadá a jeví se jako součást většího plánu. Tímto webem chceme povzbudit i ostatní, aby odhlédli od svých běžných každodenních starostí a podívali se na svět kolem sebe z trochu jiné perspektivy a s potřebným nadhledem, v nezbytném kontextu. Možná si teprve pak uvědomíme, že svět, jak ho známe a jak ho máme rádi, je v ohrožení větším, než si myslíme.

Nejsme ti, kteří mají vždy připravenou odpověď či řešení. Na mnoho otázek nemáme uspokojivé vysvětlení. Možná se více ptáme, než abychom odpovídali. Možná více naznačujeme, než abychom proklamovali. Přesto nechceme rezignovat a přijmout nebezpečné jevy kolem sebe s apatií a rezignovaně. Milujeme svobodu a věříme, že ta si i přes možný útlak vždy najde cestu. Jakkoli mohou zprávy na tomto webu působit pesimisticky až beznadějně, věříme, že je stále možné lidské svobody uchránit. Ozřejmovat věci, které mají být skryty, je prvním důležitým krokem k tomu, aby se to podařilo. Proto jsme se rohodli spustit tento netradiční informační server.

Nejsme idealisté, kteří chtějí zachraňovat svět a činit ho ´lepším´. To dělají ti, na jejichž kroky právě chceme poukazovat – někteří ve své naivitě, jiní s vědomím skutečné agendy, o kterou jde především. Právě tyto skryté plány bychom chtěli pomoci rozkrývat tím, že o jednotlivých krocích současných elit budeme informovat v souvislostech. Vyvstane tak celkový obraz, který nám často mizí před očima, když se příliš soustředíme na jeho jednotlivé detaily.

redakce freeGlobe.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Světová vláda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů u „„Kdo čte, rozuměj“

 1. Někdy v samotě fyzické v přítomnosti svého kámoše čtyřnohého a kdesi přítomného Stvořitele přemýšlím, co by dělal v dnešním rozviklaném čase a asi i odcházející epoše Antonín Švehla !
  On silně rozumíce duši českého národa a vědíce,koho má před sebou na Hradě zřejmě s cynismem sobě vlastním a předvídavostí jemu danou „shůry“ by zřejmě se choval jako Váš -ukazatel – sedící na Hradě dnes !
  Vědíce, že jest velkého rozdílu mezi taktikou a strategií by asi dále rozvinul teorii, že je učinnější býti prvním v Praze než desátým v Bruselu, post ministra zahraničí by ponechal v gesci těch – kteří připravují NWO – , na rozdíl od TGM či spíše jeho klonu Beneše – kteří intoxikovali jeho Agrární stranu – by dnes prováděl totéž směrem k expoziturám NWO – a co hlavně ????
  Nevyčerpával by se snažením toliko signifikantním pro následovníky Národní demokracie a její klony a jejich notně připitomnělému Nic než národ ,ale vědíce – že EU – je jedním ze základním stavebních kamenů by za pomoci svých pák hledal spojence při krocení tohoto jinak notně nasládlého a přitepleného spolku !
  To že tento muž – A.Švehla – jinak národní demokracií pohrdal, dr. Kramáře bral s jistou rezervou co se jeho zaujetí pro vnosné cíle týče a budoval silnou vlivnou stranu – která se i mnoho od ČSSD naučila – je Vám snad známo !
  Nelze se přeci vyčerpávat v mnoha případech až hloupými fackovačkami a nepostřehnout, že svět směřuje k rozzulení nikoliv zda SdL či Putin, ale zda samostaný stát Palestina a statut města Jeruzaléma !
  Je hloupostí přeci považovat revolty na Předním východě za pokus šíttů rozvrátit vstávající statut quo ,ale pochopit – že mladá benerace této části světa nehodlá žíti za cca 2 dolary denně a nechat se peskovat coby nosiči kufrů i takovými jako jsou třeba Češi – jak to bývalo u jejich otců ze strany jiných rádoby nadřazenců !
  Dovolím si jenom jeden drobný názor- až zase budou jakési Hovory na pravici č. 2 a další, hledejte či alespoň nastiňte místo přehršel ideologie východiska pro řešení otázek sociálních !
  Nechá-li český modrákov tyto otázky včetně enviromentálních skutečností oranžíkům či dokonce zezelenalým mozkům trockistickým – může dojíti v následku k destruci národní pospolitosti mnohem rychleji a snáze, než k tomu dojde evolucí – by´t řízenou – !

 2. Pingback: Manifest redakce Free Globe « Sociologická trafika

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s