Planeta ČT 2011

Zcela jistě jsem nebyl jediný, kdo v úterý večer nevěřícně zíral na tříhodinovou debatu ČT 24 s názvem Planeta země 2011. Buď šla ČT do sebe, nebo se skutečně blíží apokalypsa roku 2012…

Kdo si totiž onen večer v hlavním vysílacím čase naladil zpravodajský kanál ČT 24, musel být nutně zaskočen. Věrní konzumenti ČT politicky nekorektními názory, na které z obrazovky nejsou zvyklí. A ti, co počínání Kavčích hor sledují s nedůvěrou, zase zřejmě podezíravě přemýšleli, co tím „veřejnoprávní“ kanál sleduje.

Není totiž normální, aby se na ČT – navíc pod taktovkou Václava Moravce – hovořilo o Bilderbergu, světové vládě, médiokracii a FEDu.

Aby to ale pro diváky nebyl takový šok, spousta věcí zůstala jaksi „při starém“. Neotřesitelné jistoty, které Česká televize nabízí pravidelně svým příznivcům, nabídla i tentokrát – studio se spojilo s Dijonem, kde by si snad ČT mohla zřídit svoji pobočku (pravidelně totiž odtud promlouvá „malý Švejnar“ Lukáš Macek), dramaturgie nasadila osvědčené stálice z českotelevizního arzenálu či Moravcovy oblíbence (Jiří Přibáň, místní boss Milan Fridrich či novopečený bankovní úředník Jan Fischer). A nebyla by to ČT, aby nepozvala k debatě o filosofických otázkách experta na víru Tomáše Halíka.

Až potud nic nového, dalo by se říci. Nepřekvapilo ani to, že pozvánku do studia dostal hradní tajemník Ladislav Jakl, který je sice pro televizi ztělesněním ideového nepřítele, ale právě proto se v Moravcových pořadech občas v roli „toho zlého“ vyskytuje.

Ke slovu se ale dostali i další lidé, kteří museli na obrazovce působit spíše jako přízrak, což i řada diváků v internetové diskuzi přiznávala.

Jako pravicově orientovaný člověk nejsem žádným obdivovatelem sociologa Jana Kellera, nicméně v některých názorech mu dávám za pravdu – v názorech, které jsou často pro hlavní mediální proud nepřijatelné – a právě takové názory (na hospodářskou krizi a její poněkud skryté souvislosti) měl Keller možnost v pořadu poměrně otevřeně prezentovat.

Jen díky tomu, že jsem dopředu věděl o předtočeném rozhovoru, jsem také nezíral s otevřenými ústy, když na obrazovce promlouval investigativec a „lovec Bilderbergů“ Daniel Estulin, kterého českotelevizníci nechali říci několik vět o tom, kdo vlastně ve skrytu rozhoduje o zásadních světodějných událostech.

A hostem snad nejvíce politicky nekorektním pak byli i diváci sami, kteří měli skrze chat možnost posílat do pořadu své dotazy. Sice si pak v internetové diskuzi stěžovali, že o těch nejodvážnějších komentářích a otázkách nebylo možné hlasovat a zvýšit tedy šanci, aby je moderátorka přečetla naživo v pořadu, i tak bylo ale přinejmenším netradiční, když celé tři hodiny běhaly v horním pruhu obrazovky otázky týkající se Nového světového řádu, federálního reservního systému či podvodu s 11. zářím.

V jednu chvíli dokonce ČT mezi jinými záběry pustila na ukázku i populární video z YouTube popisující nechutné kejkle, které pod krycím názvem „kvantitativní uvolňování“ provozuje Ben Shalom Bernanke a spol.

Aby toho nebylo málo, Ladislavu Jaklovi nikdo neskákal do řeči, když mluvil o tom, jak je třeba držet si Bilderberg a další vlivové skupiny od těla, jejich vliv nepodceňovat a že stát by se měl více zajímat o to, zda členové podobných spolků nejsou v nějakém střetu zájmů.

Ostatně i scénář pořadu byl zajímavý – nejprve debata o podstatě hospodářské krize, poté diskuze o tom, jaká je role klasických i nových médiích a kdo vlastně světu vládne, nakonec pak filosofičtěji zaměřený blok o tom, do jaké míry se necháváme vést autoritami a které to pro nás, v 21. století, jsou. Tedy témata, která určitě nejsou plochá a triviální, jak se často ve zpravodajství děje.

Jako člověk, který je vůči ČT primárně nedůvěřivý, jsem nyní musel uznat, že se jí po čase něco povedlo. Protože ale nevěřím na náhody ani na to, že by pravdoláska balila pomyslné spacáky z českotelevizního velína, kde se před časem uvelebila, musím si nutně klást otázku, co za tímto do éteru vyslaným vzkazem je.

ČT se zcela jistě nemění v objektivní kanál, který chce přinášet i dosud opomíjené informace.

Dokonce si ani nemyslím, že jde o okolnostmi vynucený úkrok, kdy povědomí o věcech „za oponou“ (televizí a hlavními médii zamlčované) je mezi lidmi natolik rozšířené, že si jej ČT už zkrátka nemůže dovolit ignorovat, nechce-li být za úplného outsidera. Zásadou ČT a všech dalších kontrolovaných sdělovacích prostředků totiž je za každých okolností „zatloukat“, „zatloukat“, „zatloukat“.

Proč tedy přišla televize se zbrusu novým pořadem, jehož jméno (z nezvyku) komolili několikrát během večera i samotní moderátoři?

Nevěřím v konec světa, ke kterému má v roce 2012 podle Mayského kalendáře dojít. Věřím ale, že si globalisté nenechají ujít příležitost, aby nás v souvislosti s tímto magickým datem, které už nyní rezonuje ve společnosti, něčím překvapili. Do jisté míry tedy jakýsi fingovaný, uměle vytvořený konec světa, jak ho známe, asi nastane.

Podobné pořady ČT vnímám v tomto kontextu. Mají za cíl vzbudit určitá očekávání a připravit nás na klíčové změny nadcházející éry. Dovedně mixují pravdu s polopravdami a trefné připomínky s frázemi, podobně jako „kultovní“ internetový videodokument „Zeitgeist“ mixuje kritiku globalistické agendy s její vlastní propagandou a vytváří tak v lidech zmatek a očekávání něčeho velkého na obzoru.

„Planeta Země“ je podobným mixem, jen v jiném formátu a v českotelevizních mantinelech.

Proto se zde sice mluví o Bilderbergu (byť se moderátor poněkud toporně ptá hostů, zda v jeho existenci věří, což je asi stejně tak chytrá otázka, jako ptát se někoho, zda věří v existenci firmy McDonald´s), ale převážit má názor (nakonec naštěstí nepřeváží), že takové spiknutí mocných bylo možné možná dříve, ale v dnešním globalizovaném světě rozhodně možné není (Fridrich), i když je tomu přesně naopak.

Proto se jeden z bloků zmiňovaného pořadu jakoby náhodou jmenuje „končí jedna epocha?“, což nám má vsugerovat blížící se převratné změny.

Proto dala ČT prostor nespokojeným hlasům ve společnosti, aby podpořila dojem, že se něco vskutku děje, byť tyto záblesky zdravého rozumu nakonec překryla plácáním mudráků z Dijonu a Cardiffu (že se vlastně nic neděje).

Proto ČT v krásně globalistickém názvu „Planeta Země“ snesla na jednu hromadu politicky korektní názory expertů s politicky nekorektními názory řadových občanů, čímž docílí spíše toho, že zamotá hlavu více lidem, než kolika tím samým pořadem otevře oči.

Proto se mluvilo o věcech, o kterých se normálně nemluví, ale v chatu byly takové otázky diskriminovány. Proto se mluvilo o mocných, kteří řídí svět, ale Estulinova řeč v angličtině zůstala jako jediná na internetu bez titulků. Proto se šířeji diskutovalo o podstatě ekonomické krize, aby nám pak zase jiní vysvětlili, že je to v podstatě něco běžného.

Kdosi v diskuzi to shrnul slovy, že za takový pořad a to, co v něm zaznělo, Václav Moravec na ČT skončí. Neskončí, protože odvedl přesně tu práci, jakou měl. Podobně jako tomu bývá na Forech 2000 vytvářel i on potřebnou blbou náladu, pod jejímž dojmem lidé snáze přijmou mesianistické koncepty globalistů. I za cenu toho, že na obrazovku prosáklo něco pravdy.

Zvykejme si na to, že podobných pořadů bude – i v ČT – přibývat. Pokud mocní plánují jakýsi konec světa, je jasné, že bez důkladné mediální masáže to nezvládnou. Mají na to něco přes rok a čas běží.

www.prvnizpravy.cz

5 komentářů u „Planeta ČT 2011

 1. na ČT24, směs různých názorů, byli pozváni představitelé odlišných postojů (Fridrich – Jakl, Švihlíková-Březina, vynikající Brixi, Halík…) a tak to v demokratické diskusi má být.
  Zkrátka SUPER, no problem…

  Díky Vaší stránce jsem se o pořadu dozvěděl, že existuje, ještě jednou díky…:-)

 2. Jen hlupák nepochopí jak se zpracovávají masy a připravují se na další události. Díky a prozíravý potřeh, mediální tanky drtí mozky našich obyvatel, jak dokládá i příspěvek nad tímto.

 3. Já, Adame, rozhodně nesdílím Vaše částečné „nadšení“ z tohoto pořadu. Sice je fajn, že se v tzv. veřejnoprávní TV objevilo něco o Bilderbergu, ale nadšení z tohoto faktu by nemělo zakrýt věcný pohled na tento pořad.

  Ten byl totiž – jak přesně píšete – zamýšlen, jako tradiční šíření blbé nálady. Ekonomická recese přešla a nezanechala pro širší veřejnost žádné zásadnější viditelné stopy. A to těm, kteří chtějí budovat nové společnosti plné nových lidí, zásadně vadí. Pořad bych pokusem o znovuoživení nejistoty a obavu z dopadu „celosvětové krize“ a soudruh idiot Moravec to jenom korunoval zoufalými výkřiky typu: „Není to tedy ten bod zlomu, kdy by mělo dojít k zásadním změnám?“

  Pravdou je, že díky některým účastníkům celý pořad nevyzněl, jak byl plánován. Musím vyzdvihnout Cvrčka a překvapivě uznat výstup Fischera. Bohužel třeba Jakl nebyl zcela přesvědčivý, podnikatel Březina měl pár světlých momentů, ale jinak se do takového pořadu svojí typologií nehodí (což byl asi záměr). Jinak tam pravicové názory nehájil nikdo. Za vrchol pořadu tak lze považovat vstup Phelpse, který v pár větách řekl zcela zásadní věci). To, že tam dostal takový prostor arcikretén Keller, aby mohl hlásat svoje ultrakomunistické názory, které zůstaly bez potřebné korekce a oponentury viset v éteru, jako téměř hotové pravdy, považuji za skandál a velikou chybu. Obdobně to bylo s bláboly té blonďaté „ekonomky“ Švidlíkové (to si člověk říká, co všechno za exoty učí na vysokých školách!) a oné planetární ouřednice Brixi (oboje by stálo za větší rozbor). Závěrečná intelektuální onanie Halíka a Slávika byla už jenom k smíchu.

  Ale nakonec může být havlovská klika spokojená. Během pořadu se otevřelo tolik témat a bylo řečeno tolik různorodých názorů (většinou zcela neobhajitelných smyšlenek, desinterpretací a zjevných lží), že nepoučený občan musel usínat s naprostým gulášem v hlavě. A o to „jim“ jde, protože takový účelně zmatený občan bude „po právu“ požadovat, aby v tom guláši udělala konečně nějaká autorita pořádek!

  Takže za mě rozhodně další nepřijatelný (ale úspěšný) pokus ČT dezorientovat občany… a bohužel i za ode mne vynucené poplatky 😦

 4. „……….Nevěřím v konec světa, ke kterému má v roce 2012 podle Mayského kalendáře dojít. Věřím ale, že si globalisté nenechají ujít……….. “

  Pane BARTOŠI, Mayové NEPŘEDPOVĚDĚLI KONEC SVĚTA na tento den= 21.12.2012, 11.10 hod.
  UPŘESNĚTE SI INFORMACE, než se o tom případně ještě někdy rozepíšete, prosím… 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s