Nebojme se ptát, CO SE DĚJE S OBLOHOU

Když jsem se rozhodl psát o umělém řízení počasí a o jevu zvaném ´chemtrails´, věděl jsem, že do jisté míry riskuji posměch či nařčení z toho, že propadám konspiračním teoriím.

Sám jsem se totiž dříve těm, kteří v chemtrails „věří“, v duchu posmíval a jejich tvrzení považoval za přehnaná. A to i poté, co jsem například přehodnotil svůj postoj k 11. září 2001. Tajemné čáry na obloze mi ale vedle „spiknutí“ americké vlády připadaly stále ještě příliš bláznivé na to, aby se jimi člověk v mysli byť jen zaobíral.

Někdy ale stačí málo. Zvednout hlavu a pozorovat. A při onom pozorování se oprostit od všech vnitřních předsudků, dívat se nezaujatě a klást si jednoduché otázky. Je toto normální? Bylo tomu tak vždy? A nebo se nad našimi hlavami poslední roky děje něco nezvyklého?

Sám jsem byl svědkem velmi zvláštních stop na obloze, které mi doslova vyrazily dech. Táhly se přes celé nebe nad čtvrtí, kde bydlím, od jednoho konce obzoru k druhému. Uprostřed se protínaly a vytvářely pozoruhodný kříž. Od té doby se na oblohu dívám pravidelně. A někdy se nestačím divit.

Velká tajemství se střeží sama, říká jedno známé rčení. Některé věci není třeba příliš tajit, protože by nás ani nenapadlo, že se mohou dít. Proto může už roky na nebi probíhat něco, co sice každý den vidíme, ale nikdy jsme nad tím příliš nepřemýšleli, protože nám kdosi řekl, že to je normální a za přemýšlení to nestojí. A my mu to uvěřili.

Netvrdím, že vím, o co v této záležitosti jde. Netvrdím, že každá čára na obloze je podezřelá. Nevykládám s pyšnou domýšlivostí, že jsem těmto podivnostem přišel na kloub. Jen se nebojím sám sobě si položit otázku, zda nejsem společně s ostatními obětí velké manipulace. Takové kladení otázek, takové pochybování, takové kritické pozorování věcí kolem nás přece patří k základům naší západní civilizace. Nebo alespoň dříve patřilo.

Netvrdím také, že nás někdo z nebe práškuje, aby nás přiotrávil nebo snížil populaci (umělé snižování populace totiž probíhá jinými prostředky než chemickými postřiky – děje se dnes a denně skrze vakcíny, očkování, všemožné pilulky a další vymoženosti farmaceutických gigantů). Mnohem spíše bych se ale klonil k tomu, že může jít o nějaký experiment s počasím kvůli počasí samotnému a nebo kvůli armádním účelům. A to zase tak přitažené za vlasy není – armáda přece disponuje vědeckými poznatky a technickými patenty, které přesahují to, s čím běžně přijdeme do kontaktu v každodenním životě. Je více než pravděpodobné, že v tuto chvíli provádí celou řadu experimentů a projektů, které nám jsou a mají zůstat skryty. A kterým bychom se i zdráhali uvěřit, pokud bychom se o nich nějakým nedopatřením dozvěděli.

Uznávám, že kolem jevu „chemtrails“ existuje tolik různých podivných vysvětlení, teorií, pověr, báchorek i mystifikací, že to jakoukoli rozumnou a střízlivou debatu skoro znemožňuje. Uznávám, že i samotné slovo „chemtrails“ je tak zatíženo negativními konotacemi, že se mu mnozí raději vyhýbají obloukem, i když třeba o modifikacích počasí nemají nejmenších pochybností.

To vše by nás ale nemělo vést k tomu, že na celou problematiku rezignujeme a popřeme, že by se něco takového vůbec dělo. Klidně vymysleme a používejme jinou terminologii, která nebude odborníky tolik dráždit, ale hlavně se nebojme si otázky po původu a smyslu stop na nebi klást.

Pro začátek postačí, když si vůbec připustíme, že by něco takového mohlo probíhat. Že to, co se na nebi děje, není obvyklé. Na otázku „proč“ je totiž ještě příliš brzy. Dosud totiž většina společnosti žije v přesvědčení, že je to úplně normální a že zmíněné čáry jsou zcela běžnými kondenzačními stopami za letadly. Pak je ale jasné, že debata o něčem, co oficiálně neexistuje, není možná.

Veřejná debata by tedy měla v prvé řadě vést k tomu, že pod tlakem otázek oficiální místa přestanou zpochybňovat existenci nezvyklých stop na obloze a předloží nějaké vysvětlení. Až poté může nastat diskuze o tom, zda je takové vysvětlení dostatečné a pravdivé, až potom může přijít hledání skutečné odpovědi na otázku, kdo za to může. Hledání viníka, hledání autora.

Dokud ale většina z nás vidí na nebi podivné čáry, které nemizí, rozšiřují se, roztahují se, vytvářejí hustou oblačnost a zaclánějí slunci a přitom se tváříme, že o nic nejde, protože máme strach si připustit, že by vůbec za našimi zády takový projekt mohl probíhat, nehneme se z místa. Velká tajemství se střeží sama. Tím, že jakékoli pochybnosti sami v sobě včas zaženeme.

Proto se v prvé řadě musíme přestat bát představy, že přemýšlením o podobných věcech se dostáváme na tenkou půdu a stáváme se paranoiky a blázny. Neměli bychom přistupovat na argument, že o takových věcech se mezi normálními lidmi nemluví, že o nich mluví jen záhadologové, konspirační teoretici a vyšinutí lidé. Není tomu tak. O jevu chemtrails vzniká stále více filmů, dokumentů, knih, webových stránek, prezentací, fotografií, videozáběrů a svědectví, na otázky po smyslu čar na obloze se ptá stále více lidí, politiků, veřejně známých osob, aktivistů, sdružení.

A to nejen v zahraničí. I v České republice si tyto otázky kladou lidé v Poslanecké sněmovně, na ministerstvu zemědělství, jsou jimi nuceni se zabývat meteorologové a další odborníci i celé ústavy a instituce.

Jakkoli ono „prozření“ může být těžké, jakkoli následné hledání odpovědi na otázku „kdo a proč“ bude ještě těžší, komplikované a hrozí tím, že nám zase bude předloženo nějaké pochybné zástupné vysvětlení, klíčový první krok je vůbec si připustit, že dnešní nebe není stejné jako nebe před několika lety. Něco se zkrátka stalo a je legitimní se o tom bavit.

Je legitimní se ptát odborníků, politiků, představitelů státu, vlády, armády. Je legitimní o tom vést debatu. Je legitimní, aby se o toto téma média zajímala, stejně jako je podezřelé, že o něm dosud mlčí. Je legitimní ptát se, o jaké látky jde a jak škodí lidskému zdraví.

Až se pak podaří ve společnosti prolomit tabu a o „chemtrails“ se bude mluvit (třeba i pod jiným názvem, který by tolik nedráždil), pak teprve můžeme udělat další krok a ptát se, komu to slouží. Do té doby se ale ptáme na neexistující jev, ačkoli nám téměř každý ranní rozbřesk ukazuje, že existuje.

Přestaňme tedy už s touto schizofrenií, s oním podivným double-thinkingem, kdy sami sebe přesvědčujeme, že to, co vidíme, není pravda, protože se prostě bojíme domyslet, co by to vše znamenalo, kdyby to pravda byla.

Dost možná, že vysvětlení bude nakonec prostší. Možná jen zjistíme, že vlády provádějí experiment, na kterém nic tak tajemného není (jen nám to jaksi zapomněly říci). I takové zjištění by ale bylo nesmírně zajímavé a potřebné.

Proto se přestaňme bát a přiznejme si, že se nám nad hlavou něco děje. Pusťme se do debaty. Toto je můj příspěvek k ní.

Velká tajemství se střeží sama. Ale někdy přijde čas, kdy i velká tajemství mohou být poodkryta…

www.prvnizpravy.cz

16 komentářů u „Nebojme se ptát, CO SE DĚJE S OBLOHOU

 1. Ad „pod tlakem otázek oficiální místa přestanou zpochybňovat existenci nezvyklých stop na obloze a předloží nějaké vysvětlení“ – hádám, že už pro vás není relevantní alternativa „o nezvyklé stopy se nejedná“, že? Z vašeho předchozího článku mám silný dojem, že o meteorologii a vůbec vzduchu uvažujete jako o více či méně statické, každopádně ale homogenní struktuře s maximálně dvěma vrstvami. Tak tom ale naprosto není – kromě oblastí z vyšším a nižším tlakem vzduchu jsou tu proudění, která meteorologům naprosto unikají (nemohou je dost dobře ani najít a změřit), natož aby je uměli předvídat. Třeba takový jetstream.
  To vše se dynamicky mění a promíchává; nějaký starý pilot kdysi prohlásil, že „kdyby lidé očima viděli vzdušné proudění, nikdy by ani na okamžik neuvažovali o tom, že chtějí létat“.

  Ergo – „kondenzační čáry se rozšiřují a stává se z nich oblačnost“? Máte dva jevy a jejich korelaci považujete za implikaci. Ale to je naprosto vadný postup! Stejně dobře je totiž možné, že se zrovna v tom místě jedná o oblast s takovými podmínkami, že tam lépe kondenzuje voda. Pak tam nejen déle vydrží kondenzační čáry, ALE NAVÍC tam budou i rychleji vznikat mraky. Chápete? Stejný jev – vznik oblačnosti na místech s kondenzačními čarami – se dá naopak použít jako důkaz neexistence chemtrails.

  A k chemtrails samotným – stačí selský rozum:
  1) i pokud by v nich byly chemikálie, proč by měly ty čáry zůstávat viset ve vzduchu? Nesmysl už na začátku teorie – chemikálie by se ještě rychleji rozptýlily a promísily a čáry zmizely.
  2) všechny civilní aerolinky světa se účastní obrovské konspirace a vybavují své stroje tajnými kontejnery na chemikálie, které pak vypouští? A nikdo z pozemního personálu, pilotů ani mechaniků o tom neví? Oh come on. Díky známostech jsem byl jak u údržby B737, tak jsem viděl předletovou kontrolu a nic takového tam není. Nebo se to přimíchává do paliva? Geniální – pak musíte vyřešit jen „drobný problémek“ s tím, jak mají citlivé chemikálie vydržet stovky stupňů ve spalovací komoře proudových motorů.

  Ale co se dá dělat; holt budu muset důsledně oddělovat zrna od plev i na tomto situ a selský rozum si neoddychne ani zde. Škoda.

 2. cover72: učit se, učit se, učit se! …řekl (už) soudruh Lenin (když viděl Stalinovo vysvědčení :-)).

  Kdo má oči k vidění… Začněme třeba zde:
  Opravdu věříte, že to, co piloti nafilmovali jsou contrails?
  http://www.liveleak.com/view?i=23e_1280185964
  Proč by to měla být civilní letadla, když mají vybavení pro jiné situace?

  A toto že by byl Jožin z bažin? Zajímavé to začíná být ale až od 1:30 a zvláště pak ve 2:17
  A pro doplnění ještě stránka http://chemtrails.cc/

  Taky mi trvalo asi 2 roky, než jsem se probral z oficiálního vysvětlení 911. A to jsem měl za sebou už celkem dost dlouhou průpravu. Ale jednomu se pořád nějak nechce věřit, že svět je tak zkaženej…

 3. A ad to video z Liveleak:
  1) jedná se o tanker. Ten – překvapivě – vypouští palivo, přičemž KC-10 má jak ráhno vzadu pod trupem, tak dvě podkřídelní hadice pro USMC a USN. A právě z hadic „navy“ stylu teče palivo ještě pěknou chvíli poté, co se zavřou ventily. To má co do činění se způsobem dokování a rozpojování – viz má monografie SuperHornetu na mém webu, strana 51.
  2) všechny letouny mají někde klapky pro vypouštění paliva za letu. Vy víte, kde je má KC-10? To je nejpravděpodobnější vysvětlení.
  3) pod křídly jsou malé aerodynamické plůtky, které mohou v některých režimech letu vytvářet oblasti s nízkým tlakem vzduchu a tím vytvářet vlastní contrails (stopy páry zkondenzované právě v oblasti nízkého tlaku). Viz fotky třeba F/A-18.

  ADDED: tak jsem zagooglil a trefil to s odpovědí číslo 2:
  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread595196/pg1
  Vypouštění letového paliva z KC-10, filmované z jiné KC-10, to vše kvůli provozním limitů.

  Jak vidno, pokud máte ponětí, o čem píšete, napadne vás rychle vícero logických vysvětlení. Tedy mimo těch konspiračních.

  Youtube mám blokované. Ale jak vidno, tato videa mě opravdou přesvědčit nemohou, protože jsou k smíchu 😀

 4. Americká armáda má program, jenž chce do roku 2025 ovládnout počasí ve světě z důvodu použití jako zbraně.
  Může si to každý najít na googlu:
  2025 weather force multiplicator

  Zavádění má trvat exponenciálně. Zezačátku nenápadné a lokální programy, po roce 2010 až 2012 to má exponenciálně gradovat. Toto exp stupňování má za cíl, že i když se proti tomu bude někdo bouřit, už to nepůjde, bude to příliš rozjeté.
  Jedinná stopka vůči tomuto může být buď jasná diplomacie proti (je to zásah do území mimo USA)
  nebo to že jiné vlády (Rusko, Čína…) budou také něco takového budovat a budou vytvářet protitlak, něco na způsob studené války. (Bohužel)

  Na Cover72 se mi líbí, že dokáže dávat rozumné proti-argumenty. Málokdo z opozice toto umí, z 98% štěky typu „to je nesmysl“, bez nějakého věcného argumentu.

  Nám konspiračním teoretikům okolo geoinženýrství (neříkal bych tomu chemtrails, to slovo je zprofanované)…
  tedy konspiračním teoretikům schází praktické cvičení, tj. sesbírat na skleněnou čistou tabuli několikadenní vzorek spadu a jeho spektrální analýza (nejlépe studenti na VŠ). Počasí je nyní k tomu ideální – „pomalý“ déšť typu mlha, který sesbírá nahoře a neodplaví z desky předešlé. Ale je třeba sbírat ve dny, kdy jsou silné chemtrails.

 5. Velmi zajímavé. A přitom logické.
  Všimněte si prosím ale zásadního rozdílu: to, co popisuje onen dokument jsou reálně dosažitelné cíle, které neodporují fyzikálním zákonům ani selskému rozumu. Studie rozvažuje:
  1) úpravy srážkovosti na základě buď termálním (pomocí práškových termálních absorbentů a zvýšení odpařování) či chemickém (neutralizace oblačnosti a’lá „přehlídka na Rudém náměstí“
  2) modifikace mlhy buď jejím chemickým vytvářením (interakce s krystaly vody) či koncentrovaným tepelným rozptylováním
  3) jemné ovládání bouřek, pro které ale již musí existovat podmínky – člověk dokáže pouze mírně upravit jejich chování, tj. vyvolat něco jako „předčasný porod“.

  Všechny tyto akce jsou ale:
  1) lokální – ve větším měřítku je nelze provést
  2) jen ovlivňovací – musí pro ně již existovat přírodní podmínky (oblačnost či vodní plocha plus ten „správný“ směr větru), pročež je prioritní součástí strategie vylepšená meteorologie a matematické modelování těchto jevů. Jinak řečeno, pre-existence člověkem nijak neovlivněných a neovlivnitelných přírodních jevů je NUTNÁ (nikoli však dostačující) podmínka pro jakékoli hrátky s počasím.

  Výše uvedené je tedy reálné, proveditelné rozumnými technologiemi a plně v rámci fyzikálních zákonů, jevů a experimentů. Ergo neodporuje „selskému rozumu“.

  Oproti tomu „chemtrails“ jsou totální, radikální „výkřik do tmy“:
  a) vyžadují neuskutečnitelnou konspiraci (spiknutí >80% provozních zaměstnanců všech aerolinek a letišť světa – přes to vlak nejede);
  b) byla prokázána nepravdivost časové osy teorie jako takové (viz „chemtrails“ z 50. let);
  c) existuje řada alternativních vysvětlení pozorovaných jevů (meteorologických, fyzikálních i technických)
  d) projevy brané teorií jako důkazy jsou v přímém rozporu s cíli udávanými teorií (kdyby se jednalo o práškování, bylo by žádoucí rozptýlení nesených aerosolů/dýmů, NIKOLI jejich koncentrace a stabilní visení ve výškách)
  Z čire vědeckého hlediska je tedy „chemtrails“ nejméně validní teorie ze všech a tedy zcela podružná. Z hlediska selského rozumu byly vyvráceny všechny základní kameny teorie (kdy; kým i jak) a zbývá pouze zoufalé „proč“; vy prostě chcete věřit tomu, že chce vláda globálně všechny opráškovat a tak hledáte způsoby, jak by to šlo.

  Víte pánové, tohle mě dost rozčiluje. Jste schopní přijít i na kontroverzní programy a otázky, které by si zasloužily mediální pozornost – to je např. ono lokální pošťuchování počasí – ale naprosto je ZDISKREDITUJETE tím, že vám to nestačí a doplníte je o totálně přemrštěné a nereálné mega-konspirace. Normální člověk pak apriori odmítne i ty reálně existující programy a otázky, protože mu splynou s megalomanským nesmyslem.

  Někdy si až říkám, jestli ti největší konspirátoři náhodou nepracují v kanclech tajných služeb (resp. kolik z nich tam dělá), protože toho pro utajení nepřijatelných vládních aktivit dělají mnohem více, než libovolné razítko „tajné“.

 6. Cover72:
  „Nebo se to přimíchává do paliva? Geniální – pak musíte vyřešit jen „drobný problémek“ s tím, jak mají citlivé chemikálie vydržet stovky stupňů ve spalovací komoře proudových motorů.“
  „Oproti tomu „chemtrails“ … vyžadují neuskutečnitelnou konspiraci (spiknutí >80% provozních zaměstnanců všech aerolinek a letišť světa – přes to vlak nejede).“

  Nalezeno na webu:
  „Pokud se týče způsobu „rozprašování“ Al2O3 pomocí dopravních letadel, je to prakticky velice jednoduché, stačí do leteckého petroleje přimísit některou vhodnou organo-kovovou sloučeninu Al, např.trietyl- nebo trimetylaluminium; látky, které jsou snadno dostupné, používají se v organické syntéze při polymeraci, kvůli pyrofornosti při zažehování raketových motorů,jako složka napalmu nebo jako raketové palivo.“

  Takže to jde (a je to známo už od 70. let) a nevyžaduje to konspiraci 80% zaměstnanců leteckých společností.
  Stačí pár výše postavených lidí v rafinériích.
  A pokud se člověk zajímá o „konspirační teorie“, tak ve většině těch velkých téměř vždy figuruje ropný průmysl (vedle zbrojního průmyslu a tajných agentur).
  Zjistitelné to není, stačilo by toho v palivu málo a může se uvést jako látka zlepšující vlastnosti paliva (když se to dává i do raketových motorů).

  Zajímavé info od stejného autora: Hliník je nebezpečný hlavně ve spojení s fluroem. Vytváří to sloučeniny, které poškozují nervovou soustavu a způsobují tak psychické problémy a nemoci.

  „Re: chemtrails z 50. let. “
  Lze srovnávat vzdušné stopy bombardérů z r. 1940 a motory dnešních aerolinek? 🙂

  „Re: existuje řada alternativních vysvětlení.“
  Souhlasím. Ale když člověk vidí, že se o geoingereeningu hovoří běžně na NOAA konferencích a meteorologové to přestanou mlžit až pod tíhou důkazů, tak už jim člověk přirozeně nevěří a tuší za tím nějakou neplechu.

  „re: kdyby se jednalo o práškování, bylo by žádoucí rozptýlení nesených aerosolů/dýmů, NIKOLI jejich koncentrace a stabilní visení ve výškách.“
  Chemikálie nahoře visí, protože jsou lehké (průměr max. desítky mikronů, spíše méně). Nabalují na sebe ale vodu či led, později spadnou dolů. Někdy hned, někdy ža za týdny. Neví, jestli je chemtrails o „práškování“. Spíše se hovoří o snížení dopadu slunečního záření odrazem od Al nebo snížení průchodnosti přes vytvořené mraky (google obrázky: chemtrails sun cover). Např. ze strachu, aby se nemusel problém globálního oteplování rešit přechodem na ne-ropné zdroje energie. Ale zdá se, že chemtrails má více účelů (globální oteplování; bigpharma výdělky z chronických nemocí; psychicky slabý = manipulovatelný dav; sun covering; ufo covering).

  „Re: Jste schopní přijít i na kontroverzní programy … ale naprosto je ZDISKREDITUJETE tím, že … je doplníte o totálně přemrštěné mega-konspirace.“
  Souhlasím, že někteří k chemtrails zbytečně přidávájí neuvěřitelné spekulace. Ale to, že někdo nemá 100% dokonalé teorie, ještě neznamená, že je globální chemtrails automaticky celý nesmysl.

  „Re: Někdy si až říkám, jestli ti největší konspirátoři náhodou nepracují v kanclech tajných služeb, protože toho pro utajení nepřijatelných vládních aktivit dělají mnohem více, než libovolné razítko „tajné“.“
  Ano, pracují. Je to starý trik: Když to nelze ututlat, tak kolem toho vytvořit informační chaos.

  Jeden z nejlepších článků o Cloud Seedingu:
  http://orgo.cz/viewtopic.php?f=23&t=135&p=8266&#p8249

 7. Cover72:
  „Nebo se to přimíchává do paliva? Geniální – pak musíte vyřešit jen „drobný problémek“ s tím, jak mají citlivé chemikálie vydržet stovky stupňů ve spalovací komoře proudových motorů.“
  „Oproti tomu „chemtrails“ … vyžadují neuskutečnitelnou konspiraci (spiknutí >80% provozních zaměstnanců všech aerolinek a letišť světa – přes to vlak nejede).“

  Nalezeno na webu:
  „Pokud se týče způsobu „rozprašování“ Al2O3 pomocí dopravních letadel, je to prakticky velice jednoduché, stačí do leteckého petroleje přimísit některou vhodnou organo-kovovou sloučeninu Al, např.trietyl- nebo trimetylaluminium; látky, které jsou snadno dostupné, používají se v organické syntéze při polymeraci, kvůli pyrofornosti při zažehování raketových motorů,jako složka napalmu nebo jako raketové palivo.“

  Takže to jde (a je to známo už od 70. let) a nevyžaduje to konspiraci 80% zaměstnanců leteckých společností.
  Stačí pár výše-postavených lidí v rafinériích + odměna.
  A pokud se člověk zajímá o „konspirační teorie“, tak ve většině těch velkých téměř vždy figuruje ropný průmysl (vedle zbrojního průmyslu a tajných agentur).
  Zjistitelné to být v palivu nemusí, stačilo by toho v palivu málo; případně se to může uvést jako látka zlepšující vlastnosti paliva (přece když se to dává i do raketových motorů…).

  Zajímavé info od stejného autora: Hliník je nebezpečný hlavně ve spojení s fluroem. Vytváří to sloučeniny, které poškozují nervovou soustavu a způsobují tak psychické problémy a nemoci.

  „Re: chemtrails z 50. let. “
  Lze srovnávat vzdušné stopy historických bombardérů z r. 1940 a stopy dnešních vyladěných motorů aerolinek?

  „Re: existuje řada alternativních vysvětlení.“
  Souhlasím. Ale když člověk vidí, že se o geoingereeningu hovoří běžně na NOAA konferencích a meteorologové to přestanou mlžit až pod tíhou důkazů, tak už jim člověk přirozeně nevěří a tuší za tím nějakou neplechu.

  „re: kdyby se jednalo o práškování, bylo by žádoucí rozptýlení nesených aerosolů/dýmů, NIKOLI jejich koncentrace a stabilní visení ve výškách.“
  Chemikálie nahoře visí, protože jsou lehké (průměr max. desítky mikronů, spíše méně). Nabalují na sebe ale vodu či led, později klesají dolů. Někdy hned, někdy až za týdny. Nevím, jestli je chemtrails o „práškování“. Spíše se hovoří o snížení dopadu slunečního záření odrazem od hliníku nebo snížením průchodnosti záření přes vytvořené mraky (google obrázky: chemtrails sun cover). Např. ze strachu, aby se nemusel problém globálního oteplování rešit přechodem na ne-ropné zdroje energie. Ale chemtrails může mít více účelů (globální oteplování; bigpharma výdělky z chronických nemocí; psychicky slabý = manipulovatelný dav; sun covering; ufo covering).

  „Re: Jste schopní přijít i na kontroverzní programy … ale naprosto je ZDISKREDITUJETE tím, že … je doplníte o totálně přemrštěné mega-konspirace.“
  Souhlasím, že někteří k chemtrails zbytečně přidávájí neuvěřitelné spekulace. Ale to, že někdo nemá 100% dokonalé teorie, ještě neznamená, že je globální chemtrails automaticky celý nesmysl.

  „Re: Někdy si až říkám, jestli ti největší konspirátoři náhodou nepracují v kanclech tajných služeb, protože toho pro utajení nepřijatelných vládních aktivit dělají mnohem více, než libovolné razítko „tajné“.“
  Ano, pracují. Je to starý trik: Když to nelze ututlat, tak kolem toho vytvořit informační chaos.

  A stále ta samá otázka, na kterou mi zatím nikdo nedal vysvětlení. Proč byl chemtrails a následné „cirry“ před pár roky velká vyjímka
  a dnes je to téměř každodenní věc.

  Jeden z nejlepších článků o Cloud Seedingu:
  http://orgo.cz/viewtopic.php?f=23&t=135&p=8266&#p8249

  Zde lze stáhnout např. přehledy CloudSeeding projektů v USA, včetně detailů. Jsou tam ale jen komerční akce, armádní apod. samozřejmě ne:
  http://www.tanker-enemy.tv/brevetti.htm

 8. „Lze srovnávat vzdušné stopy historických bombardérů z r. 1940 a stopy dnešních vyladěných motorů aerolinek?“

  Lze srovnávat nejen motory pístových bombardérů, ale hlavně prvních „jetliners“ a turbovrtulové mašiny z 50. let. Contrails úplně stejné, jako „chemtrails“ byly standardem už tehdy.
  „Vyladěnost“ motorů je zcela irelevantní, protože ta ovlivní jen emise oxidů uhlíku – a to ještě nikterak zvlášť. Naopak dnešní motory dosahují vyšších pracovních teplot (vyšší tah při stejném objemu a spotřebě) čímž jsou jakékoli kondenzační čáry výraznější – díky za navedení na tento fakt, toho jsem si donynějška nevšímal.
  Takže argument o tom, že se“chemtrails najednou objevily“ padá – byly i daleko dříve, v množstvím nemalém (i já si jich koneckonců pamatuju celkem dost z poloviny 90. let, kdy jsem se začal zajímat o letadla). I kdyby ale počet contrails rostl a ony vydržely déle, daleko přirozenějším vysvětlením, než jsou konspirace je ono zvýšení pracovní teploty motorů plus změny v atmosféře – viz sluneční cykly.

  Ad příměsi do paliva – do je dobré, chytrý argument. Jenže se obávám, že provozně neprojde ani ten. Totiž – jakékoli kovové příměsi v palivech jsou silně NĚŽÁDOUCÍ; palivo se na jejich přítomnost kontroluje a nemalé množství palivových soustav proudových strojů má dokonce filtry, které zachytávají právě kovové částice. Proudový motor není raketa; pyroforní částice jsou v nich silně nežádoucí a způsobují vyšší opotřebení plus ucpávání soustav trysek a trubic, což jen škodí.
  K tomu se kerosen důsledně kontroluje, mj. právě i na přítomnost kovových částic a filtruje už na letišti.

  Takže si to shrňme: existují přirozená a naprosto logická fyzikální vysvětlení pro nárůst kontrastu a trvanlivosti contrails (zvýšená prac. teplota); [mimochodem, právě to bylo i příčinou objevování se contrails za pístovými motory B-17 – dříve se nelétalo tak vysoko a hlavně se předtím nelétalo s turbomotory, které maují vyšší prac. teplotu]; naopak neexistuje důvod, proč by měl někdo trpět kovová aditiva v kerosenu nebo je tam přidávat a je zde několik systémů, které se snaží kovové částečky z paliva odfiltrovat.

  Takže opět; jen elementární znalosti z oblasti letectví vysvětlují a vyvrací „otazníky“, které vytvářejí konspirační teorie. Tak je to s celým tím oborem – spousta lidí například věří konspiračním teoriím proto, že v troskách např. u Pentagonu nebo i v tom kráteru nevidí zřetelné trosky letadel. Naprosto jim nedochází, že celý ten obrovský trup je de facto jen několik vrstev alobalu, k tomu potrubí a že jediné, co přežije havárii celkem v celku jsou písty, prstence lopatek a komponenty podvozku – zbytek dopadne tak, jako když omotáte dělbuch alobalem. Z neznalosti vždy vznikají dohady a podezření – to je v historii leitmotiv už od průmyslové revoluce a „ďáblů v parních kotlech“.

  A co do cloud seedingu a konferencí – přesně o tom tu mluvím. Vy pletete dohromady dvě naprosto diametrálně odlišné věci! Cloud seeding a to, co popisuje ona studie USAF výše jsou programy na doovlivnění počasí (weather force MULTIPLLICATOR) – neumí počasí vytvářet, pouze ho upravovat na základě již existujících stavů. To je proveditelné a ověřitelné. Chemtrails a nějaké otravování populace jedy s tím nemá co dělat, to je úplně mimo. I kdyby probíhalo, byl by to úplně jiný obor…

 9. Ježkovy voči, tak jsem dočetl ten „nejlepší článek o chemtrails“ a je to tak neuvěřitelná slátanina?! Jednak neuvěřitelným způsobem plete dohromady „chemtrails“ a úmyslný cloud seeding. Chemtrails je konspirace, že jsou contrails postřikem a že to dělají všechny tryskáče; oproti tomu cloud seeding je úmyslné rozprašování chemikálií do okolí ze speciálních kontejnerů. Jasná terminologie především, ano?
  To, co to pak dělá z oné studie weather force multiplication a jak do toho tahá HAARP je neuvěřitelná krokotina. Jestliže autor onoho článku onu studii četl – a ne jen nějaké závěry z ní – musel být buď nasleplý, nebo totálně zhulený. „OHřívače atmosféry jako HAARP“? Vždyť se v té studii naprosto natvrdo píše, že jako mikrovlnné ohřívače jsou potřeba nové, výkonné lasery, protože jen ty umožňují dosáhnout požadovaných hodnot energie na danou plochu! Jenže to by musel chápat něco o vlnové povaze světla a nikoli mít slovo „mikrovlnný“ spojený jen s mikrovlnkou.
  A že prezentuje HAARP jako naprosto jasný manipulátor atmosféry? Duh. Já to vzdávám, tohle fakt nemá cenu. Head palm all the way.

 10. se jedná o obdobu insekticidů používaných na odpuzování UFO či prostředky znemožňující čtení nějakých tajných zpráv přicházejících z vesmíru, které mají konečně mystickým způsobem očistit brány našeho vnímání. To jest nějaká clona mezi náma tady dole a tím světem tam nahoře.
  Bože, že mě to nenapadlo dřív, já vím že oni i toto chtějí ututlat !!!

 11. Tak staré fotky s „chemtrails“ bych nevytahoval! Protože to přece nemůže znament nic jiného než, že se na tom pracuje již přes 50 let!!!

 12. Byl to doufám vtip, že ano?

  Protože jinak bychom s takovouto rychle „zjistili“, že vlastně celé civilní letectví vzniklo s jediným účelem: sprejovat lidi chemickými sloučeninami, jejichž vliv na lidi byl znám až desítky let poté. To ale naprosto jasně vypovídá, že to těm lidem tehdy někdo musel říct a nasměrovat je na to! A o čem jiném vypovídá toto, než že globální spiklenci zabývající se chemtrails mají k dispozici STROJ ČASU?!!!!

  „Cha, pravý účel HAARP byl odhalen – pomocí EM vln upravuje časoprostorovou kontinuitu a tím umožňuje cestování proti proudu času! Navíc je pouhých 200km daleko letecká základna Elmendorf, na které se nachází F-22 Raptor – a ty, jak známo, nejsou vidět na radarech a vydrží silná EM pole. No není jasné, co z toho vyplývá? F-22 jsou teleportovány v čase, protože jako jediné vydrží silné EM záření v ionosféře; zároveň nejsou vidět na zastaralých radarech 30. a 40. let a tím pádem mohou sestřelovat nepohodlné svědky a nepozorovaně páchat americké zlo! Tím je vysvětlen i let KAL007: nesestřelili ho sověti, nýbrž americká F-22 teleportovaná v čase, aby mohli imperialisti chudáky sověty očernit! Proč by jinak zločinci z bílého domu dávali F-22 do Aljašky, kde jim k ničemu nejsou?!“

  Lol. Vytvářet „logické“ konspirace je *tak* snadné. Mohl bych se po letech zase vrátit k psaní povídek – ale jednak by to bylo vysloveně trapné a druhak by to nějaký trouba mohl vzít vážně..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s