OTÁZKY, KTERÝCH SE KALOUSEK BOJÍ

Oslovil jsem místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska s prosbou o písemný rozhovor. Souhlasil. Odpoví mi prý na všechny otázky, ale pod jednou podmínkou. Když se místo zkratky -abb- podepíšu celým jménem pod článek, ve kterém jsem citoval výroky o tom, že po shlédnutí Kalouskovy složenky jedna stařenka dostala infarkt a zemřela. Kalousek mne prý chce za to žalovat.

Uzavřeli jsme proto deal: ano, podepíšu se pod článek, to mi nedělá problém. Vy mi ale zase odpovíte na otázky, které Vám pošlu. Kalousek se do telefonu potutelně směje. Milerád Vám odpovím na všechno, říká svým barytonem.

Poslal jsem otázky a dopředu se omluvil za to, že budou drsné. Miroslav Kalousek je totiž drsný politik. Na drsného politika platí drsné otázky. Nemá smysl mu pokládat takové otázky, na které akorát navlékne své stokrát opakované fráze. Nemá smysl se ho ptát na věci, které už tisíckrát řekl jinde. Má smysl se ho ptát na věci, které naopak dosud uspokojivě nevysvětlil. Kalousek si zaslouží ostré otázky. Poslal jsem mu je a dal mu termín, kdy potřebuji odpovědi zpět.

Jak to dopadlo? Mlčel, jak jsem předpokládal. Nebyly mu příjemné. Nevěděl, jak na ně odpovědět.

Urgoval jsem ho. On: nadávky. Jste debil, vyslechl jsem si. Píši znovu. Jste hajzl, řekl mi. Píši ještě znovu. Jste spratek, prská do telefonu.

Jsem na to zvyklý. Kalousek mi takto nadává často od chvíle, co jsem mu začal nepříjemné otázky pokládat. Tedy už pár let. Nevadí mi to. S pobavením jen sleduji, jak se vždy vytočí. Jak ztratí tvář a zrudne vzteky, loví v paměti sprosté nadávky. Představuji si ho, jak do sebe vždy polkne sklenku jamesona a roztřesenou rukou píše zase nějakou peprnou esemesku. Hajzle, debile, spratku, kreaturo. Kalousek je ve vymýšlení urážek opravdu skvělý.

Zveřejním to bez odpovědí, pokud mi na otázky neodpovíte, zkouším ho přitlačit.

Zase nadávky. Pište si, co chcete…

Skutečně neodpověděl.

Nuže, zveřejňuji…

***

Vaše složenky a Váš státní dluh

Pane místopředsedo, nápad s rozesláním složenek byl pouze Vaším nápadem? Nebo tento nápad vzešel ze širší stranické předvolební debaty? Nebo jej dokonce vymyslel předseda strany Karel Schwarzenberg?

Odmítl odpovědět

Máte dojem, že nápad s rozesláním normálně vypadající složenky, kde stojí částka 121.000,- Kč k zaplacení, je nápadem inteligentním, nebo je to spíše vizitka vašeho napjatého duševní rozpoložení? Chtěl byste se nyní za tento čin všem voličům – normálním lidem – omluvit?

Odmítl odpovědět

Kdybych jmenoval, kam všude jste z různých Vašich politických postů schválil poslat astronomické finanční částky – ať už hovoříme o Vašem působení na Ministerstvu obrany, v Rozpočtovém výboru PČR, či na ministerstvu financí – nebudí Vás ze sna povinnost zaplatit veřejný dluh ČR sám a poslat si složenku s kompletní částkou sám sobě?

Odmítl odpovědět

Chtěl bych se zeptat za sebe i za českou společnost, kde máte vystavenu cenu pro nejlepšího ministra financí EU a zdali se na ni každý den díváte. Složenkou, kterou jste rozeslal, jste ale přiznal, že jako ministr financí jste se na onom veřejném dluhu také svým dílem podílel. Necítíte potřebu – jakožto nejlepší ministr financí EU – vysvětlit, proč i Vy jste radikálním způsobem onen veřejný dluh navýšil? Proč jste ho jako nejlepší ministr financí EU naopak nedokázal snížit? Není ona cena nějakým silvestrovským omylem politických cen EU?

Odmítl odpovědět

Před vypuknutím globální krize jste nepopiratelně a v mnoha médiích tvrdil, že globální krize se nedotkne České republiky. V době, kdy ona globální krize nekompromisně vtrhla i do České republiky, chrlíte jeden recept za druhým, jak jí zabránit. Je to snad tím, že se chemik stal ekonomem?

Odmítl odpovědět

Vaše minulost

Považujete projekt vzniku politické strany TOP 09 za projekt, který vyplynul z přirozené potřeby takovéto strany na naší politické scéně? A nebo je to projekt na záchranu Vás samého v politice a to ještě ukrytého za zády populárního „Karla“ předsedy?

Odmítl odpovědět

Domníváte se, že je normální, aby člověk s tak společensky podezřelou minulostí vůbec pomýšlel na realitu politického života – pokud na tuto realitu hledíme okem demokracie západního střihu – a setrvával v politickém životě?

Odmítl odpovědět

Jakým způsobem vysvětlíte voličům, že od dob Vašeho působení ve vysoké politice máte více než úzký vztah se společností Omnipol a.s.? Lze vůbec vysvětlit Vaše dlouhodobé vztahy se špičkami Omnipolu Richardem Hávou a Jozefem Pigou ve spojitosti s Vaším působením jakožto představitele veřejného zájmu státu? Domníváte se, že i ve vyspělých politických kulturách západní Evropy byste se vůbec mohl udržet stále v politice? Nebudu-li se ptát zcela vážně, ale s jistým úsměvným nadhledem, nepřipadáte si při pohledu do zrcadla jako možná definice korupce?

Odmítl odpovědět

Nedomníváte se, že ačkoli Vám nebylo nikdy nic prokázáno, že byste měl – jste-li politik západního střihu – i na základě pouhých podezření z politiky vystoupit?

Odmítl odpovědět

Stále více slyším z různých míst od různých lidí různého postavení a pracovního zaměření, že disponujete seznamy, kterých se mnoho Vašich politických kolegů a možná i vysoko postavených byznysmenů bojí. Je toto ten zdroj síly, která Vás přes všechny podezření stále drží v politice? Máte takové seznamy? Je pravdou, že jste byl v porevolučních letech první v Pardubicích….?

Odmítl odpovědět

Vaše svědomí

V médiích i na dostupných internetových serverech se hovoří o tom, že při onom osudném, tragickém seskoku na padáku firmy Anex-Cirus zemřel pouze jeden voják české armády. Je snad možné, aby v letadle byl pouze jeden jediný voják na zkoušku nových padáků firmy, která takové padáky nikdy nevyráběla, se kterou byla uzavřena smlova v době Vašeho působení na ministerstvu obrany? A nyní zajímavost – na ministerstvo obrany jsem poslal dotaz, kolik vojáků jmenovitě zemřelo v rámci své vojenské služby od roku 89 do roku 99. A představte si – zemřelý voják Prinich (zahynul při seskoku padákem firmy Anex-Cirus, pozn. red.) tam uveden nebyl. Co si o tom mám myslet?

Miroslav Kalousek: Tak ta padáková situace byla mnohokrát vysvětlena a uveřejněna v otevřených zdrojích. Dokonce i pan Ondřej Neff z Neviditelného psa podlehl jednou podobné paranoie jako vy, že za to můžu já. A velmi se do toho ponořil a po několikaměsíční práci zjistil, že to je všechno jinak, než se píše. A pak to napsal. Že to je možná divné, ale opravdu ten Kalousek za ty padáky nemůže. A mne nebaví vyvracet čtrnáctkrát vyvrácený drb jen proto, že vy jste debil a neumíte si přečíst otevřené zdroje. (jediná otázka, kterou MK zodpověděl – telefonicky, pozn. abb)

Jak naslouchám lidem v hospodách, kam nyní tak rád chodí Karel Schwarzenberg na pivo, neustále slyším: „Když je Kalousek stále politikem, pak je v této zemi možné všechno“. Chci se tedy zeptat – připadá panu předsedovi Karlovi vtipná smrt vojáka (nebo vojáků?)? Pan předseda Schwarzenberg přece jako hlavní důvod spolupráce s Vámi několikrát uváděl, jak jste úžasně vtipný. Myslíte si, že rodinným příslušníkům vojáka (či vojáků?), který zemřel (nebo zemřeli?) při seskoku, Vaše osoba připadá stejně vtipná jako panu předsedovi Karlovi?

Odmítl odpovědět

Chtěl bych konstatovat, že mi hrozíte žalobou. Bude Vám stát za to žalovat mne i za předešlé otázky? Pakliže ano, znamená to, že máte z něčeho strach. Zřejmě byste pak nebyl tak „křišťálově čistý“. Domníváte se, že jakákoli žaloba, i třeba z Vaší strany „úspěšná“, Vás v „nebi“ očistí od mrtvých, jejichž duch Vás provází ve Vaší politické kariéře? Voják Prinich, bratr Vaší ženy pan Kašák, nedávno další Váš velmi mladý příbuzný… Mohl bych se domnívat, že musíte být velmi silná osobnost, když ani smrt Vás nedonutí odejít z politiky. Mohl byste mi onu sílu vysvětlit?

Odmítl odpovědět

Vždy jste se hájil tím, že všichni pomlouvači a možná snad i vyšetřovatelé se buď museli omluvit nebo uznat Vaši nevinu. Domníváte se, že dobře postavená smlouva Vás před onou nevinou ochránila? Lze však udělat smlouvu s morálkou?

Odmítl odpovědět

Rád bych ukončil tento rozhovor stylově. A sice touto otázkou: Jak byste definoval smrtelný hřích?

Odmítl odpovědět

Závěrečná poznámka: Pan Miroslav Kalousek odmítl odpovědět na mé otázky, odmítl se hájit. Snad si to nemám vykládat tak, že mlčení je souhlas…

7 komentářů u „OTÁZKY, KTERÝCH SE KALOUSEK BOJÍ

 1. Otazky bych vás nakopan do prdele. Vám nejde o nic dobrého. Pokud vám někdo lezi v žaludku, dejte panáka a studenou sprchu. Uvedomte si, ze vami položené otazky jsou výpovědi HLAVNĚ o Vas samotném. Upřímnou soustrast!

  • Mám takový dojem,že tato reakce je od samotného M.K.Něco jako zakejhání potrefené husy.Arogance tatáž a hlavně rada ze zkušenosti“dát si panáka“Eva

 2. Naopak otazky je treba klast a zvlast lidem kteri nakladaji s verejnym majetkem a jsou zjevne natolik arogantni a povyseni ze je pro ne sluzba verejnosti spise k smichu

 3. Kalouska opravdu nemám rád, považuji ho za politického grázla a darebáka, ale uvedené otázky nepovažuji za příliš čisté, je v nich příliš cítit odpověď, jakou si přeje tazatel slyšet. To mi nesedí. Přitom na Kalouska není až takový problém vymyslet otázky, které jsou čistě faktické, bez emotivnosti a vyjádření osobních antipatií a jasně ho ukazují jako politického vykutálence prvního řádu. Ke cti autora článku slouží, že Kalouskovi jde po krku; řečeno slovy Miloše Zemana. To je v pořádku, Kalousek si takovou péči zaslouží. I když nakonec Miloš Zeman šel tak ODS po krku, že uzavřel s ní nemravní opoziční smlouvu.

 4. autor asi nema MK moc v lasce, proto nejspis takove otazky, ale otazkam lze snad vytknout jen formu (styl), rozhodne ne obsah. A ze autor jde MK po krku, to je jen dobre …..

 5. Opravdu jsem se nic nového zde nedozvěděl, jen jsem se opět utvrdil v tom, co je pan Kalousek s celou TOP09 doopravdy zač (to zde ovšem zveřejnit nemohu, zaprvé proto, že nemá smysl se snižovat na jeho úroveň vyjadřování, zadruhé proto, že nadávky nejsou konstruktivní, a za třetí proto, aby mě pan Kalousek nedal zavřít za urážku na cti (nebo jiný naprosto trapný důvod, který je ve státě, kde má být svoboda slova a právo na polemiku, naprosto irelevantní, nicméně i přesto k rozsudku stačí), i když jeho samotného by se nikdo za takové chování (nebo za cokoliv jiného) obžalovat neodvážil (proč asi, to zde opět ze zmíněného důvodu napsat nemohu), ale to není těžké si představit (pouhé představy naštěstí ještě trestné nejsou, to by se přeci jen i panu Kalouskovi prosazovalo (a hlavně dokazovalo) dosti špatně…alespoň zatím).

  Jen čekám, kdy TOP09 prosadí zákon, že “politik není povinnen se z jakékoliv činnosti, provedé v rámci svojí politické pravomoci, jakkoliv zodpovídat a není povinnen své jednání jakkoliv zdůvodňovat.“

  Ovšem, jak nám ukazují občané Tuniska, Egypta a Lybie, řešení zde existuje.

 6. Odpovědi žádné nepřijdou. Od tohoto člověka nikdy. Proč byodpovídal?? Dokud nebude uzákoněno, že politik volený lidem se bude zodpovídat lidu za svoz práci, činnost, jednání i chování, nemá cenu se s tou to zlodějskou sortou vůbec zabývat, ale snažit se je dostat e pryč co nejdál od peněz, majetků a práva na cokoliv.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s