KLAUS SE MÝLÍ. Novým stranám křivdí

Zásadně nesouhlasím s prezidentem Václavem Klausem, který stranu Věci veřejné a TOP 09 označil za nebezpečí pro demokracii, čímž nepřímo voličům vzkázal, že je volit nemají.Protože si myslím, že je pan prezident vůči těmto stranám zaujatý a chová se k nim nespravedlivě, chtěl bych připomenout, že i když možná neznáme názory pana knížete Karla Schwarzenberga nebo investigativce Radka Johna, stále existují důvody, proč tyto strany volit.

Proč volit TOP 09?

1. Kníže je kníže. Roztomile huhlá, je humorný, srdnatý, takový lidský. Kampaň pořádá v hospodách a pro sprosté slovo nechodí daleko. Navíc není pyšný na svůj majetek, je to skromný lesník a hostinský. Je jeden z nás.
2. Kníže se jezdí radit na Bilderberg, takže je v obraze, co elity chtějí. Na rozdíl od jiných politiků ví, kam svět směřuje a co má dělat v Česku, aby naše země směřovala tam, kam svět.
3. Stranu spoluzakládal Václav Havel, který je ve světě známý a oblíbený.  A jak řekl pan Špaček, je to nejvýznamnější česká politická osobnost dneška.
4. Pan kníže pracuje pro Američany. A těm tolik dlužíme. Vždyť nám už nesčetněkrát pomohli, když jsme byli v bryndě…
5. Stranu finančně podporuje pan Bakala, který má hodně peněz. Takže TOP 09 nebude v parlamentu krást, ale bude myslet jen na naše dobro.
6. Mužem číslo dva je ve straně Miroslav Kalousek. Je to nejlepší ministr financí EU roku 2008. S tímto dobrým hospodářem se nemusíme bát ekonomické krize.
7. Strana není tak nová, jak pan prezident říká. Když se sečtou roky působení v politice u hlavních představitelů TOP 09, dostaneme 120 let. To je, sakra, zkušeností…
8. Není pravda, že by TOP 09 neměla jasný program. Třeba ve svých volebních východiscích říká: „Úsměvu není nikdy dost. Neusmát se za celý den na nikoho je zločin.“ To je pravda jako řemen.
9. Žádný z mediálních skandálů kolem Miroslava Kalouska se nikdy nepodařilo prokázat. Je to čistý a čestný člověk.
10. V televizi a tisku nám říkají, že to je dobrá strana, které stojí za to hodit svůj hlas. Přece by nám nelhali…

Proč volit Věci veřejné?

1. Pan John umí zasvěceně hovořit o všem. Když ho slyším, mám pocit, že rozumí tolika věcem. Navíc to je bývalý novinář, a novináři – jak dobře víme – jsou hlídacími psy demokracie. Pan John bude jistě v parlamentu hlídat demokracii.
2. Věci veřejné mají moderní, pěkně designově vyvedené webové stránky a kvalitní předvolební noviny na hezkém papíře.
3. Jejich kandidáti se nedostávají na kandidátku nedůstojným handrkováním či partajnickými zákulisními pletichami, ale prostě si to zaplatili.
4. Stranu podpořil pan Švejnar, což je největší žijící odborník na ekonomiku, který dokonce radí, kdo dostane Nobelovu cenu.
5. Pan Václav Moravec si zve zástupce VV do ČT. To je neklamné znamení, že musí jít o dobrou stranu. Zlé strany by se do ČT nedostaly.
6. Strana je dobře propojená s byznysem, takže se její poslanci při hlasování neztratí. Vždy budou vědět, jak zvedat ruce, i když budou v parlamentních lavicích nováčky.
7. Kandidátky VV nedávno vydaly erotický kalendář. Která strana toto má?
8. V Praze kandiduje Kateřina Klasnová. Je krásná.
9. Na Olomoucku kandiduje Lenka Andrýsová, další blondýnka. Ještě hezčí.
10. Kristýna Kočí, která kandiduje v Moravskoslezském kraji, vypadá sice příliš asertivně, ale je taky blonďatá. A mladá. Politika potřebuje mladou krev.

Tvrdit, že tyto strany nemají co nabídnout, může jen škarohlíd.

1 komentář u „KLAUS SE MÝLÍ. Novým stranám křivdí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s