Co se skrývá za bublinou prasečí chřipky?

Jistojistě přijde na podzim epidemie prasečí chřipky, strašil v létě hlavní hygienik České republiky. Světová zdravotnická organizace (WHO) bila na poplach a po čtyřiceti letech vyhlásila pandemii, o které tvrdila, že bude nejhorší v celé historii.

Pandemie se ale nekoná. V Česku ani ve světě. Na zeměkouli na nemoc dosud zemřelo jen 15 tisíc lidí, což je méně, než u klasické chřipky.

Máme tedy pandemii, nebo nemáme? zeptal se provokativně prezident Václav Klaus a zároveň zpochybnil rozhodnutí vlády o povinném očkování celé armády. Vojáci nejsou pokusnými králíky, řekl v reakci na fakt, že očkovací látka není v mnoha případech vyzkoušená.

Vyslovil tak něco, co si velká část veřejnosti myslí, ale politici a státní úředníci nemají odvahu připustit. Prasečí chřipka je uměle vytvořeným problémem, médii dobře živeným, který má zajistit ohromné příjmy farmaceutickým koncernům. Pokud celé státy nakupují vakcíny po milionech kusů a jsou ochotny platit už jen za jejich rezervaci, lepší byznys si už nelze představit.

Vydělávat na lidském strachu je sice ohavné, ale zároveň ničím novým pod sluncem. Co když jde ale o víc, než jen o zisky výrobců vakcín?

Nejenže je až příliš podezřelé, že se poslední dobou téměř rok co rok objevuje nějaký nový typ podobné „globální nemoci“ (vzpomeňme jen SARS či ptačí chřipku), ale nedůvěryhodně působí i tvrzení vědců, že se viry ptačí, lidské a prasečí chřipky zkombinovaly pouhou náhodou. Mnohem pravděpodobnější se jeví možnost, že vznikly uměle v laboratořích.

Ostatně, byla to právě česká pobočka farmaceutické firmy Baxter, kam byl nedávno z rakouské centrály zaslán jakoby omylem vzorek kontaminovaný virem ptačí chřipky. Nebýt náhodného odhalení, rozšířil se po celé zemi. Shodou okolností šlo o firmu, kterou později WHO předurčilo k výrobě vakcín proti prasečí chřipce.

Třebaže vyrobit virus není dnes pro vědu žádný problém, podobné myšlence se zdráháme uvěřit.

Přitom stejně neuvěřitelným se může jevit i to, že mezi námi žijí lidé hluboce přesvědčení o tom, že je potřeba zredukovat počet obyvatel na zemi. A přesto takoví jsou. Není jich málo, své přesvědčení neskrývají a nejsou vůbec bezvýznamní. Právě naopak. Najdeme je mezi bohatými magnáty, vlivnými poradci, uznávanými státníky. Tito novodobí malthusiánci věří, že ideální počet obyvatel země je kolem půl miliardy lidí.

„Země má rakovinu a tou rakovinou je lidstvo,“ píše se v publikaci z roku 1974, kterou vydal Římský klub, elitní globální spolek sdružující právě takto uvažující osobnosti. „Udržitelná velikost populace je více než 500 milionů, ale méně než jedna miliarda,“ uvádí klub v jiné své publikaci. Jsou to lidé, pro které je přemnožené lidstvo jediným skutečným nepřítelem Planety.

Jejich agenda se od 70. let nezměnila, jen své tehdejší posty vyměnili za ještě vlivnější. Například John Holdren, který tehdy ve své knize zcela vážně obhajoval myšlenku kontroly populace skrze plošnou kontaminaci pitné vody sterilizanty a horoval pro povinné potraty, je nyní poradcem prezidenta Obamy a „zmocněncem pro vědu“ v jeho administrativě.

Možná spolu obě věci vůbec nesouvisí. Ale pokud takoví lidé zcela vážně přemýšlejí o tajné a plošné sterilizaci lidí, bylo by tak úplně od věci připustit si myšlenku, že by mezi prasečí chřipkou a plány elitářů z Římského klubu mohla být souvislost?

Netvrdím, že zmiňovaný virus má za cíl zredukovat počet lidí na zemi. Mnohem spíše jde jen o pokusný balónek. Ten skutečně nebezpečný virus může být až ten další. Možná o virus vůbec nejde a hlavním cílem je jen vyvolat paniku, ve které se většina populace nechá dobrovolně očkovat nebezpečnou látkou.

Mnohé země už panice podlehly a rozhodly o povinné vakcinaci všech obyvatel. Prezident Obama vyhlásil výjimečný stav. A kdo se očkovat nenechá, ten poputuje do karantény.

Kam se poděla lidská svoboda? Copak už toto není dostatečně bizarní? Pokud nám to bizarní nepřipadá, pak možná prasečí chřipka splnila svůj účel.

Možná totiž vůbec nešlo o chřipku. Možná nešlo ani o očkování. Možná šlo jen o test, jak dalece může hrstka vlivných lidí s pomocí médií manipulovat s celými národy. V tom testu zatím bezpochyby propadáme.

Xantypa, února 2010

1 komentář u „Co se skrývá za bublinou prasečí chřipky?

  1. Je to drsný, naštěstí už je snad mezi námi dost osvícených, kterým je to přinejmenším podezdřelé a začínají přemýšlet a nebýt tupou ovcí. Je potřeba šířit nové poznatky a připravit je o iluze i když to někdy bolí. Je to jen na nás, co se svým životem a svobodou uděláme. Máme v rukou obrovskou odpovědnost, většina lidí je však na úrovni naivního dítěte, co se jim řekne, pokládají za pravdu. Odevzdali svou vlastní autoritu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s