Intriky lékařů pokračují, viní Jakla z krádeže

Hrad nám ukradl korespondenci, tvrdí skupina lékařů blízkých exprezidentovi Havlovi. Snaží se tak odpoutat pozornost od svého plánu, podle kterého chtěli prezidenta Klause zbavit úřadu.

 

Lékaři chystali plán, jak prezidenta Václava Klause prohlásit za psychicky nemocného a tudíž nezpůsobilého vykonávat funkci prezidenta republiky. Když se jejich aktivita provalila, snaží se od ní odpoutat pozornost skandalizováním hradního tajemníka Ladislava Jakla.Svůj plán na sesazení Klause kvůli jeho otálení s podpisem Lisabonské smlouvy rozvíjela skupina lékařů loni v říjnu v emailové korespondenci. Redakce Prvnizpravy.cz se případu podrobně věnovala. – čtěte Intriky lékařů: Klause chtěli prohlásit za blázna

Poté, co se plán lékařů provalil, se skupina rozhodla odpoutat pozornost od absurdity své korespondence k jejímu údajnému zcizení.

Iniciátor celého plánu, ambulantní lékař Jan Hnízdil, bez jakéhokoli důkazu obvinil prezidentova tajemníka a ředitele politického odboru Hradu Ladislava Jakla, že jim korespondenci ukradl. Jejich emailová komunikace prý skončila ve chvíli, kdy od Jakla dostal mail, ve kterém mu prý hradní tajemník vyhrožuje a naznačuje, že o korespondenci ví.

„Ve chvíli, kdy korespondence skončila, přišel mi 27. října 2009 z mailové adresy ´zc.ynlov@lkaj´ mail: ´Samozvaný pane, bavíte se dobře? Nebojte, máme Váš zastydlý aktivizmus plně pod kontrolou. Zdraví L.J.´,“ uvedl pro Prvnizpravy.cz Hnízdil.

Napíchl se nám na emaily, obvinil Jakla Stránský

Na jeho podporu ihned vyrazila skupina jeho přátel, jinak též blízkých spolupracovníků Václava Havla. Jakla obvinil sám Stránský, politik a lékař, který patřil mezi adresáty zmíněné korespondence a plán na odvolání Klause pomáhal realizovat.

„Osobně jsem před rokem s panem Ladislavem Jaklem z Hradu komunikoval prostřednictvím elektronické pošty a adresa byla automaticky uložena v mém počítači. A ejhle – je to ´zc.ynlov@lkaj´,“ uvedl ve svém příspěvku Stránský, aniž by předložil jakýkoli důkaz. Jakla obvinil, že monitoruje cizí korespondenci.

Své obvinění zopakoval i pro Prvnizpravy.cz. „Napíchl se na naše emaily,“ řekl Stránský serveru. „Vyjádřil se, že to není on. Ale já mu nevěřím,“ dodal.

Stránský je zarputilým Klausovým kritikem. V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz přirovnal nepřímo prezidenta k Hitlerovi. „Hitler měl taky podporu 90 procent veřejnosti,“ řekl v reakci na skutečnost, že prezidenta Klause podporovalo v jeho boji proti Lisabonské smlouvě až 80 procent Čechů.

Stránský považuje český národ za nezralý a manipulovatelný. „Češi mají potřebu plnit základní primitivní požadavky,“ vysvětluje si podporu Čechů prezidentovi. „Český národ není zralý,“ dodal ze Spojených států, kde se narodil.

Také další vášnivý odpůrce prezidenta Klause, duchovní Tomáš Halík, přispěchal s tvrzením, že ze stejné adresy už dříve od Jakla obdržel jiné dopisy. I on je prý připraven dopisy ukázat, ale dosud tak neučinil. „Tvrdí-li pan Jakl, že adresu nikdy neužíval, pak prokazatelně lže,“ stěžoval si Halík v listopadu Lidovým novinám. Ty ale jeho příspěvek neotiskly.

V celé záležitosti se také angažuje Jiří Pehe, politolog, blízký spolupracovník Václava Havla a účastník elitních setkání skupiny Bilderberg.

Jakl: Adresu zneužila úchylná individua

Prezidentův tajemník se proti obvinění Stránského, Hnízdila a Halíka ohradil. Vyloučil, že by adresa byla jeho.

„Takovou adresu jsem nikdy nepoužíval, moje není. Není důležité, jestli si Hnízdil tento ´imejl´ zfalšoval sám, aby získal záminku dostat své zrůdnosti do novin. Možná jen příliš ochotně naletěl podvodníkovi, čímž jen prokázal, že je v tomto smyslu ochoten uvěřit čemukoli a použít cokoli,“ bránil se Jakl v listopadu Lidových novinách.

V reakci pro Prvnizpravy.cz pak své tvrzení zopakoval. „Nenávistí stižení lidé rádi uvěřili, že si píší se mnou. A za autora různých pitomostí mě označují i poté, co jsem v novinách veřejně sdělil, že údajná má adresa není moje,“ uvedl Jakl.

Prezidentův tajemník je rozhořčen, že útoky a obviňování na jeho osobu dále pokračují. „Bez jakéhokoli důkazu dál veřejně šíří, že jsem jim psal já. Nenávist by jim poradila uvěřit, že třeba i jím malé děti. A na to sázejí úchylní anonymové, pro které je elektronická pošta tolik sexy,“ tvrdí Jakl, podle kterého někdo zneužil anonymitu internetu a za hradního tajemníka se pouze vydává.

***

Celé prohlášení Ladislava JaklaInternet je zvláštní prostředí. Svou anonymitou. Teprve se učíme zacházet s tím, že pro některá úchylná individua je to prostředí, ve kterém se ukájejí. Mnoho z nás v bezelstné důvěře odpovídá na různé imejly různých osob a netuší při tom, co se s jejich reakcí dál děje.

V mém případě někdo mé věty patřičně upravil podle svých deviantních představ, přidal k tomu dávku svých jedů a pak pod mým jménem obtěžoval různé lidi. U těch, kteří disponují příslušnou dávkou zaslepující zaujatosti, skutečně vyvolal dojem, že komunikují se mnou. Také mně například psal kdosi vydávající se třeba za pátera Halíka. Ale protože mi jeho psaní připadalo už hodně přestřelené, pro jistotu jsem údajnému autorovi zavolal. A ten mě ubezpečil že mi takové věci nepsal.

Naopak to ale neplatilo. Nenávistí stižení lidé rádi uvěřili, že si píší se mnou. A za autora různých pitomostí mě označují i poté, co jsem v novinách veřejně sdělil, že údajná má adresa není moje. A bez jakéhokoli důkazu dál veřejně šíří, že jsem jim psal já. Nenávist by jim poradila uvěřit,  že třeba i jím malé děti. A na to sázejí úchylní anonymové, pro které je elektronická pošta tolik sexy.

Ladislav Jakl, tajemník prezidenta republiky

www.prvnizpravy.cz


1 komentář u „Intriky lékařů pokračují, viní Jakla z krádeže

 1. Tak ona by klidně mohla být použita i adresa skutečného Jaklova mailu – stačí najít SMTP server bez autentifikace, po čemž je vytvoření falešného mailu z cizí adresy otázkou pár vteřin pro kohokoli, kdo si přečetl dokument „RFC 821“:
  $ telnet smtp.no-authorization.com 25
  > EHLO smtp.no-authorization.com
  240 OK
  > MAIL FROM:lkaj@hrad.cz
  240 OK
  > RCPT TO:ehep@mail.xy
  240 OK
  > RCPT TO:lidzinh@mail.xy
  240 OK
  > DATA
  > subject: falešný mail
  > from: lkaj@hrad.cz
  > to: ehep@mail.xy,lidzinh@mail.xy
  > Samozvaný pane, bavíte se dobre? Nebojte, máme Vás zastydly aktivizmus plne pod kontrolou. Zdraví L.J.
  .
  240 OK
  Mail queed as 24194772

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s